מגזין

אני רק שאלה - פלד

הוא מעדיף סדרות על ספרים, מטורף על טוני מונטנה, הפסיק להכין שיעורי בית בגיל 10, יזרוק את טופאק וביגי בשביל ריהאנה, ומזמין את כולכם לחגוג איתו אלבום בכורה. פילה פי עונה על השאלון שלנו

מאת קול הקמפוס. 29-11-2012

תגיות: היפ הופ, פלד

 

דרכו של פלד, שנחשב לכותב חריף ופרופרמר צבעוני ואנרגטי, מתחילה אי שם בגיל העשרה כסולן להקת הנוער "מחלקה סגורה" במושבה מנחמיה שבצפון. במהלך 2003 הצטרף לקולקטיב ההיפ הופ פי.אר טרופרז והשתתף באלבום "מתוך הזוהמה". לאחר שנה של הופעות עם הטרופרז, בחר לצאת לדרך ביחד עם הראפר אורטגה, שעימו הקליט את האלבום "משלוח מיוחד". האלבום הציג את הסגנון המושחז של פלד ככותב, ולאחר שנה וחצי של הופעות, פנה פלד לדרך עצמאית.

הוא הקליט לשלל מיקסטייפים שונים, בהם של מפיקים ודי.ג'יים כאורי שוחט ואלארם, די.ג'יי מאש ואף השתתף באלבומם הרביעי של הדג נחש "בעזרת הג'אם". לאורך הדרך שיתף פלד פעולה עם יוצרים וראפרים רבים בהם לוקץ', יוסי פיין, נועה פארן, כוח ראסטה, אקסום, חיים לרוז ואחרים. נוסף לאמורפלד הנחה בתכנית הטלוויזיה "רעש" בערוץ 24 את פינת הפריסטייל, וכן הגיש פינה ב-99 אף.אם בתכניתו של גיא פינס.

האלבום "ח.ר.ק.ו.ת", אלבום הסולו הראשון של פלד, הוא אוצר עם ממתקים מוזיקליים רבים. שיתופי פעולה עם מוקי,יוסי פיין,אסתר ראדה, גד ברוך (הפרברים   רפיוג'יז, Dirty Honkers ), הפקה של אורי שוחט ופלד אחד, שד משחת, שמצליף בכתיבה מדויקת ועם הווייב הנכון. רגע לפני ההשקה, הוא מתיישב לענות על השאלון שלנו.

בגללו/ בגללה/ בגלל זה התחלתי לעשות מוזיקה:

אחי הגדול מורן היה מקליט אותי כשהייתי בן שש סתם מוציא קולות מצחיקים. הוא היה משמיע לי תקליטים וקונה לי ספרים וכשהתחלתי לכתוב שירים, עוד לפני שזה היה בכלל ראפ, הוא אשכרה לקח אותי ברצינות וכיוון אותי. אוהב אותו!
בתכלס התפנית לראפ הגיעה אחרי ששמעתי את האלבום של ביסטי בויז. הצרחות שלהם, הנעליים המשופשפות ומשקפי השמש עשו את העבודה. נהייתי ראפר לבן.

השיר הראשון שכתבתי: וואלק פאדיחה לספר אבל בכל זאת, לשיר קראו "פרנציפים". זה שיר מחאה של ילד בן 10 שלא רוצה להכין את שיעורי הבית שלו. בתכל'ס נראה לי שמאז באמת רק כתבתי שירים והפסקתי להכין שיעורי בית.

כשעצוב לי אני: אני מכין קפה שחור, שם מזרחית הכי כבדה שיש!! ועושה ספונג'ה עם הדמעות עד שזה נהיה מצחיק ואז אני שם טיפקס "בשביל קליפות הגרעינים" ועושה חפלה עם עצמי מול המראה.

כששמח לי אני: שומע גאנגסטה ראפ הכי כבד שיש!! מאסטר פי, ד"ר דרה, סנופ ועוד... ודופק פוזות קשוחות מול המראה.

כשאני נכנס לסרט: אני טוני מונטנה והעולם הזה שלי, צ'יקו. אני רוצה אותו ואת כל מה שיש בו. פני צלקת, הסרט של חיי, כל סצינה, כל זווית צילום, כל שוט, כל משפט מכיר בעל פה ואין צורך להסביר למה. אם לא ראיתם רוצו מיד לאוזן (או שתורידו).

אם יש לי זמן לקרוא: אני רואה סדרה במחשב.

מי היית רוצה שיזמין אותך לאי בודד? למה?: מתלבט בין טופאק לביגי סתם בשביל הפוזה של ההיפ הופ כאילו להגיד שפגשתי אותם, למרות שנראה לי בסוף שאני אזרום עם האגו ואבחר בריהאנה, כפרה עליה!

מה אתה עושה ביום שישי הקרוב? עולה על במת הסאבליים בת"א במופע השקה חגיגי לאלבומי החדש "חרקות". מארח איתי את שבק ס' ,גיא מר ושאנן מהדג נחש, אקסום, אורטגה, לוקץ', נצ'י נצ' ו DUB LFO .

היום אני עובד על: החולצות המטורפות שימכרו בהשקה, הדיסק המטורף שיימכר בהשקה, הקליפ הבא שלי שייצא לכבוד ההשקה וכמה שיותר ליחצן את ההשקה! אז תגיעו.

במקום לסמס לי: אתם יכולים להצטרף אליי בפייסבוק, או לסבסקרייב עליי ביוטיוב, או לעקוב אחריי באינסטגרם (_peled_). שווה מאוד אני תמיד עונה בפייסבוק (משתדל), יש לי אחלה קליפים ואינסטגרם זה טעם החיים!!

 

תגובות