מגזין

התחנה הבאה

למה שווה ללכת לפסטיבל תחנה מרכזית? שאלנו את האמנים המשתתפים, אלה התשובות שקיבלנו

מאת קול הקמפוס. 13-09-2012

תגיות: פסטיבל תחנה מרכזית

 

היא באה בשביל יהוא ירון, ואתם?היא באה בשביל יהוא ירון, ואתם?

פתאום קמה חבורת צעירים אידיאליסטים בבוקר, מחליטה שיש תקווה ומתחילה לארגן פסטיבל של מוזיקה עצמאית בתל אביב. במועדון הבלוק בדרום תל אביב, בחצר האחורית של הבית שלנו, יתקיים פסטיבל תחנה מרכזית, ויפתח שנה חדשה עם מוזיקה מקומית ועצמאית. לכבוד האירוע המרגש הזה, ביקשנו מחלק מהאמנים המופיעים לתת לנו לפחות סיבה טובה אחת להגיע לפסטיבל.

 

נדב לזר מ The Raw Men Empire ממליץ על Savage Detective:
בהופעות שלנו אנשים מתלהבים מכך שאנחנו מנגנים לפעמים על קלידים ותופים בו זמנית, או על בס וכלי הקשה במקביל. והאמת, גם אנחנו מתלהבים מזה, ולא רק כי זו הזדמנות להשוויץ בקואורדינציה המופלאה שלנו, אלא בעיקר כי זה דוחף אותנו למצוא דרכים חדשות לגשת למוזיקה ולכלי נגינה - המגבלות שכרוכות בזה יוצרות עיבודים מפתיעים ולא צפויים. בדיוק בגלל זה אני אוהב כל כך את Savage Detectives, שם שמאחוריו עומד איש אחד מוכשר בטירוף בשם גון בן ארי, שעם שתי ידיים ושתי רגליים מצליח להישמע כמו להקה שלמה. ומה שהכי יפה אצלו, זה שאחרי שמתגברים על ההלם מכך שהוא מצליח לנגן על כל כך הרבה כלים במקביל מבלי להישמע מאולץ או שכלתני, נשארים פשוט עם שירים טובים של יוצר עם להט שדיי נדיר לראות במחוזותינו. תבואו בשביל הגימיק, תישארו בשביל המוזיקה.

רותם אור ממליצה על יהוא ירון:
לפני שנה וחצי בערך ראיתי את יהוא ירון מופיע באוזןבר בתל אביב. אני זוכרת שהסתכלתי עליו מהצד ובעיקר חשבתי לעצמי - הבן אדם משורר.
ומעבר לזה שהוא משורר - הוא מפליא ביכולת שלו לתרגם את השירה הזאת לעולם המוזיקה. לתת חשיבות למילים, להגיד ולשיר אותן כאילו הן נכתבו ממש באותו הרגע, באופן חי ואורגני, על הבמה.
העברית יומיומית לכאורה, המוזיקה יצרית ומטרידה (בקטע טוב), ויהוא ללא ספק משאיר את הלב שלו על הבמה. זה מעורר השראה, וזאת הופעה שאני ממליצה ללכת לראות.
 
הקולקטיב ממליצים על דה אנג'לסי:
אנחנו מחכים לראות סוף סןף את The Anglecy. ראינו אותם בכל מיני קונסטלציות קטנות וזריזות, אבל אף פעם לא בהופעה מלאה. קורה שם משהו מגניב, מעין שעטנז של ג'אז-כלייזמרי-בלוזי-יודו-רגאיי (אלטרנטיבי-ניו-ווייבי, כמובן) שמתאים לרוח הקוסמפוליטית של איזור התחנה המרכזית. חוצמזה אנחנו בעד כל להקה עם שני מתופפים. אנחנו גם מחכים לראות את עוזי רמירז פיינרמן, עם שלל חומרים חדשים ומסקרנים (אך הגופיה, אותה גופיה).
 
המלצה של אבישי אפרת על רייסקינדר:
הסיבה שאני אוהב את הדברים שאסף עדן עושה ברייסקינדר היא לא רק מפני שהוא שנון עם מילים או השפעותיו המוזיקאליות, אלא בעיקר בגלל שהוא משלב בצורה ייחודית הגשת שירה טיבעית ובוטה עם כתיבה וירטואוזית וכנה שמשתלבת כל כך יפה עם המוזיקה האלקטרונית שהוא מנגן תוך כדי. ההופעה שלו היא בעיני על גבול הפרפורמנס, משהו אמיתי ושרוט מתוך הביצה התל אביבית
 
סאן טיילור ממליץ על הקולקטיב:
השמחה והמוזיקליות שזורמת מהשביעייה המוכשרת הזאת על הבמה, הכניסו אותי כבר שלוש פעמים רצופות למעין טריפ אנרגטי.הופעה מדהימה, אני מקנא בכל מי שעומד לחוות אותה לראשונה, אתם עומדים לעוף

 

» כל הפרטים על הפסטיבל

תגובות