מגזין

מסכמים שנה: הבחירות של אסף אבידן, להקת אלקטרה, ואיתי מאוטנר

אסף אבידן מפרגן לאקס שלו, אלקטרה מחכים לשמוע את עצמם, ואיתי מאוטנר חי את הרגע. ומי עשה לכם את השנה? הכנסו והצביעו

מאת קול הקמפוס. 07-09-2012

תגיות: אלקטרה, אסף אבידן, סיכום שנה, איתי מאוטנר, מצעד שנתי, המצעד השנתי

 

מעריך את נינט. אסף אבידןמעריך את נינט. אסף אבידן

הצביעו עבור אלבום השנה (ניתן לבחור עד שלושה אלבומים)

הצביעו עבור EP השנה (ניתן לבחור EP אחד)

הצביעו עבור קליפ השנה (ניתן לבחור קליפ אחד)

הצביעו עבור הופעת השנה (ניתן לבחור בהופעה אחת)


השנה שלי במוזיקה | אסף אבידן

אלבום השנה שלי: "בלקן ביט בוקס, אחלה אלבום. הם לא נשענים רק על מה שהצליח להם באלבומים הקודמים ומערבבים אלמנטים חדשים. זה נשאר 'הם' אבל מתקדם הלאה, בגלל זה אני חושב שזה אלבום חשוב שיצא השנה. אלבום חברתי פוליטי, שזה מגניב בארץ ולא רק אנשים שמדברים על האהבות שלהם כמו אסף אבידן. אני חושב שזה אלבום מחדש, מוזיקה שונה שלא שומעים פה. גם ל־LFNT מגיע פרגון, בגלל שאני אישית יודע את הדרך שהוא עבר בשביל להפיק את האלבום הזה מכלום. ליצור אלבום מאפס כשאין לך שום מערך שתומך בך ושום עבר בתור סינגר־סונגרייטר, אני הייתי שם לפני שש שנים וזו דרך ממש לא קלה וכל הכבוד. האלבום של נינט, אני חייב להגיד שלא שמעתי את כולו. אמנם לא עפתי על זה אבל אני הכי מעריך בעולם את זה שהיא משתדלת לעשות מוזיקה שהיא רואה לנכון, ולא רק עושה מה ש'טדי' רוצים שהיא תעשה. אני חושב שזה אלבום חשוב".

הופעה: "הקולקטיב. הם מוזיקאים אמיתיים, אנשים שנהנים לעשות מוזיקה על הבמה. זה מגניב אותי. זה כיף לראות מוזיקאים שנהנים לנגן על הבמה. במיוחד כשאני מופיע כל כך הרבה, כיף לראות מהצד ולהיזכר שהבמה יכולה להיות ממש כייפית".

הבטחה לשנה הבאה: "השוק היום כל כך לא סלחני שלא ניתן לדעת מה יישאר מזה בשנה הבאה. אמנים צריכים להמציא את עצמם ולקנות את הקהל שלהם וגם אם אתה חושב שעשית איזושהי דריסת רגל, עדיין אתה צריך להתחיל כל פעם מהתחלה. אני, בתור אמן, מאוד מכבד את זה אבל באמת אין לי שום מושג מה יהיה בשנה הבאה".

 

השנה שלנו במוזיקה | אלקטרה

שיר השנה: "הילוך איטי של נערות ריינס. לא משנה באיזה קצב, שיר מושלם זה לא דבר שהולך ברגל".

אלבום השנה: "מבין האלבומים של כהן@מושון, בני המה, גבע אלון, ממלושן ואשכרה מתים, נלך על 'להישמע להוראות השימוש' של אנטיביוטיקה. אלבום פוסט פאנק גזור לתפארת, שלם, ועם רבדים שנחשפים בשמיעות חוזרות ונשנות."

זמרת השנה: "אמילי קרפל. היא הזכירה כמה כייף הדבר הזה שנקרא 'זמרת פופ'. לוקחת השנה את ירדנה ועופרה בגדול".

זמר השנה: "שלום גד. יש מוזיקאים שאתה יכול לסמוך עליהם, יש כאלה שמאתגרים אותך, שלום גד הוא שניהם".

להקת השנה: "נערות ריינס. אנחנו שמחים, גאים ונרגשים בשנה הפנטסטית שעברה על הנערות. זה מרתק לראות איך להקה גדלה ומבשילה למשהו כל כך מרשים".

האלבום שאנחנו מחכים לו בשנה הבאה: "היינו יכולים להמציא כאן תשובה, אבל זה יהיה שקר אם נגיד שיש לנו משהו אחר בראש חוץ מהאלבום החדש שלנו".

השנה שלי במוזיקה | איתי מאוטנר

אלבום השנה: we are ghosts. קודם כל בגלל הרעיון שעומד מאחורי זה על איך יוצרים מוזיקה היום. מוזיקה היום יכולה להיווצר בלייב כמו כל החיים שלנו. אנחנו חיים במין תחושת הווה מתמשך, בגלל שהעתיד שלנו הוא כל הזמן מאוים על ידי איראנים ועל ידי כל מיני הפחדות שונות, והעבר שלנו לא כזה מזהיר, המעבר אל ההווה בעיני הוא מאוד מאוד חשוב. ליצור בזמן אמת, באותו רגע, זה אחד הדברים הטובים שיש. We are ghosts גם במובן הזה של ליצור בהווה, ברגע וגם במובן הזה שהם קולקטיב, כלומר, זה לא להקה של מישהו אחד, אלא משהו שעובד ביחד, ובעיני זה מאוד חזק ומאוד חשוב.

הופעת השנה: רות דולורוס וייס, הופעה במרכז פליציה בלומנטל, איפה שהיא הקליטה את האלבום יחד עם האורקסטרה. היא השיקה שם את האלבום My middle name is misery שהוא גם אלבום מעולה. הופעה מאוד מיוחדת.

הבטחה לשנה הבאה: Lunacidal Tendencies. פרויקט שעשו אלרן דקל, וכל החבר'ה עם בראיין שטיינר. כבר כמה שנים שהם נפגשים באולפן הקלטות ועושים ג'אמים. חברים שם קותי, קרולינה, דקל, שלומי אלון, ספי וכל החבר'ה האלה. בראיין לקח את כל ההקלטות של הג'ימג'ומים שהצטברו במשך השנים, וחילץ משמה את הקטעים שנוגנו הכי טוב, את רגעי החסד של הג'אם. ואז הם הלכו לאולפן ושחזרו את הרגעים האלה, שזה גם עוד פעם מדבר על החוויה הרגעית הזאת של לג'מג'ם. בג'אם, יש מתוך ארבע שעות, עשר דקות מעולות. אלה העשר דקות שהם מדברים עליהם. יצא אלבום עם איזה שלושים מוזיקאים שונים שמשתתפים בו. בעיני זה הקרם של מוזיקאים של הפאנק והגרוב המקומיים. כל מה שקותי מעורב בו, אני הולך אחריו מיד.

» מסכמים שנה: הקשיבו היום למיתוסים של מחר

» מסכמים שנה: באנגים וכדורי הרגעה בדבש

» מסכמים שנה: הבחירות של קוואמי, דניאלה ספקטור ורני בלייר

» מסכמים שנה: פופ חכם ואלקטרוניקה אינטליגנטית

» מסכמים שנה: הבחירות של רועי ריק, דורון צברי, מתן נויפלד ויהוא ירון

» מסכמים שנה: חוצפה, חספוס ומחאה

תגובות