מגזין

אשף הביטים מסקוטלנד

האדסון מוהוק - אושיית ביטים בינ"ל, מפיק מבוקש, תקליטן בעל שם עולמי ואחת הדמויות המסקרנות בעולם הבסים, מגיע לתקלוט ראשון וחד פעמי בישראל. לירן עבדי הכין לכם קורס מזורז בתולדות המוהוק

מאת לירן עבדי. 01-08-2012

תגיות: Hudson Mohawke

 

רוצח לבן עם פני תינוק. בירצ'רדרוצח לבן עם פני תינוק. בירצ'רד

 

היה היה בגלזגו ילד דיי ביישן, מעט עגלגל אך חמוד, ששמו רוס בירצ'רד. בהיותו בן 15 בלבד, החליט הזאטוט לגשת לתוכנית  DMC בה המתחרים נאבקים ביניהם על יכולות המיקסוס הפטיפוניות שלהם עד זוב דם. הוא הצליח להגיע עד לגמר, בעודו כובש את שיא התוכנית בהיותו המשתתף הצעיר ביותר שהגיע לשלב כה קרוב לזכייה. הוא אמנם לא זכה אך הדבר לא הרתיע את הילד החמוד. הוא החליט להיות דיסק ג'וקי ושום דבר לא יצליח לעצור בעדו!

 

ואכן כך הדבר היה. אז אחרי קצת יותר מעשר שנים, הילד הקטן והחמוד התקשח בצדדים והתבגר במעט אך עדיין נשארה עליו הבעת פנים התמימה והילדותית. הכינוי השתנה מאז ועכשיו יש לפנות אליו בשם האדסון מוהוק. ומוהוק, למרות שהדבר נראה על פניו, לא כאן כדי לשחק. נחזור טיפה אחורה ונראה איפה הכל התחיל.

» אירוח של האדסון מוהוק - לכל הפרטים

» האדסון מוהוק מתקלט בבלוק - לכל הפרטים

אחד הטראקים המשמעותיים שלו היה Free Mo"", שהופיע במיני-אלבום ""Choices Vol.1 אי שם ב-2007. קטע שמרגיש כמו מנגינת הנושא של כל האנשים הגדולים, חובבי הביט ותוף הבס. כנראה שעם השיר הזה היה גוליית נכנס לזירה בקרב מול דוד. שימוש נכון בכלי ההקשה, שכיום מוהוק הכי מזוהה איתם, הופך את המנגינה לסימן ההיכר של האמן.

באותה השנה הוציא האמן מיני אלבום נוסף ששמו "Puzzles".  הקטע "Phewture" נשמע כמו בלאגן בהתחלה. היפ-הופ, אמיבאנט, צ'יל אאוט, סמפלים ווקליים, הכל הולך פה. מאמצע השיר מתחילים להבין משהו. מוהוק עדיין בונה זהות ומגבש דמות של עצמו מול עיננו.

"Fuse", שהופיע באלבום הבכורה שלו שיצא ב-2009, "Butter", נשמע כמו תגלית שמוהוק הגיע אליה במסע ארוך והוא גורם למאזינים להרגיש את התהליך בעוצמתו המלאה. מלודיה ארוכה כמו הנצח, מכונת בס נמוכה אבל מורגשת וסוף תמוה מביאים אותנו לפיכחות בקץ הקטע אבל עם חוסר מושג לגבי מה לעזאזל הרגע חווינו.

הסקוטי בעל הבייבי פייס רוצח כאן בדממה. ב-EP  האחרון ששוחרר ב-2011  "Satin Panthers" , הוא משחרר את ""Cbat וגונב בברוטליות פוזה של עוינים השמורה לסנופ דוג, ד"ר דרה וחבריהם מהחוף המערבי בלבד. ביט איטי וקשוח מאין כמוהו מוציאות את האדסון כאמן האלקטרוניקה הלבן הכי אלים שקיים באזור.

ועוד קטע מהמיני-אלבום האחרון. "Thank You" גרנדיוזי וענק כל כך עד שאפשר לדמיין אותו בעיניים. מפגן מהיר של תופים מכל הסוגים ומלודיה שכאילו נשאבה מעולם החלומות עושה שמח בלב על קטע מעולה אבל גם רע כי הרגע הגענו לסוף האלבום.

והוא גם מפיק בנוסף לכל. כוכבת הראפ העולה אזליה בנקס מקבלת פה תמיכה ממוהוק שמשאיר את חותמו בדמות ביטים מנופחים וכבדים וגונגים מהדהדים שיוצרים מופע אדיר. בתוספת הקול המעניין והמתפתח של בנקס, במאי השנה נפלה לה הפצצה השחורה והטהורה.

תגובות