מגזין

אני רק שאלה - Electra

הוא מעריך אסתטיקה ויזואלית אבל מתגעגע לכדורגל בשכונה בחולון. הוא קורא את רות סירקיס אבל יכול להיות שבגלגול הקודם היה אמן רומנטי מהמאה ה-19. דורון פרחי, הבס של אלקטרה, עונה על השאלון

מאת קול הקמפוס. 24-07-2012

תגיות: Electra

 

הפאואר טריו של השנה. אלקטרההפאואר טריו של השנה. אלקטרה

שנתיים עברו מאז  Coming to Get You!  והאלבום Heartbreaks for Fools , שהפכו את אלקטרה מהסוד השמור של האינדי התל אביבי, לללהקה הנכונה ואחד האקטים העסוקים  והמדוברים בישראל. בשנתיים הללו הטריו לא נח לרגע: אחרי מאות הופעות בארץ ובפסטיבלים בארה"ב, שקנו ללהקה קהל מעריצים נאמן כאן ומעבר לים, התבצרו בחודשים האחרונים ניצן חורש (שירה, גיטרה) דורון פרחי (בס, קולות) ובועז וולף (תופים, פסנתר וקולות) באולפן, להקלטת אלבומם המלא השני. יחד עם הצוות הקבוע - ברוך בן יצחק (רוקפור) בעמדת המפיק, רן שם טוב (איזבו) על המיקס. היום הם משחררים את Starve, הסינגל השני מתוך אלבומם הממשמש ובא. לכבוד המאורע שלפנו את דורון פרחי מעמדת הבס, והושבנו אותו לענות על השאלון שלנו.

 

בגללו התחלתי לעשות מוזיקה: 
כשהייתי ילד בן 12 באייטיז, הייתי גונב לאח שלי את הגיטרה ומלמד את עצמי לנגן. גדלתי על גל חדש ודארק אייטיז, הערצתי את רוברט סמית' ואת הבסיסט של הקיור סיימון גאלופ. בהמשך נמשכתי לז'אנרים נוספים: בינהם גארז' סיקסטיז, נורת'רן סול וסקא, שהוציאו אותי מבועת האייטיז.

השיר הראשון שכתבתי: 
כתבתי שירים כטינאייג'ר שכבר הספקתי לשכוח, אבל השיר הראשון המשמעותי שהלחנתי הגיע יחסית בגיל מאוחר. זה קרה כשחבר קרוב, איש הסול התל אביבי ישיב כהן נתן לי טקסט להלחין. לימים השיר הזה היה אבן דרך בהיווסדות Men Of North Country, הרכב סול מרענן שאלקטרה שותפה בו, שבימים אלה יצא לו אלבום בכורה.

כשעצוב לי אני: 
כשעצוב לי אני מוצא נחמה בים. הים העוצמה והנצחיות שלו מרגיעים אותי. יכול להיות שבגלגול הקודם הייתי אמן רומנטי מהמאה ה-19.

כששמח לי אני: 
שמח לי בכדורגל של ימי שישי בפארק, זה מחזיר אותי לימי השכונה בחולון של שנות ה-90, ערסים לייט, בדיחות מפגרות, צעקות ופריקת מתחים של כל השבוע. וכמובן אין על הסיפוק האדיר כשאני מבקיע גול בנגיחה. ובשיר: היידה בי היידה בו, היידה מכבי יפו!

כשאני נכנס לסרט: 
הסרטים שעושים לי את זה הם כאלה שמצולמים מרשים במיוחד. מתוקף היותי צלם, לצד העיסוק במוזיקה, אני מעריך אסתטיקה ויזואלית, אחד מצלמי הקולנוע האהובים עליי הוא רוג'ר דיקנס, אני לא מכיר עוד צלם שמפסל באור כמוהו. דיקנס צילם את מרבית הסרטים של האחים כהן.

אם יש לי זמן לקרוא: 
אני מעדיף את הז'אנר הספרותי הקלאסי של ספרי בישול, ובעיקר את ההוצאות של רות סירקיס - מ"פשטידות עולמיות", ועד "מהמיקרוגל בהנאה". האמת שקניתי בטור ארה"ב האחרון עם אלקטרה ספר בישול מחכים בשם A COWGIRL COOKBOOK. דברים שלא ידעת שבחורות דרומיות עושות.

מי היית רוצה שיזמין אותך לאי בודד?
כרגע הפטיפון מנגן אצלי את הגירסה של של ג'ף לין ל- XANADU. בגלל שהמוזיקה שהוא מקליט תמיד נשמעת מפלנטה אחרת, נשמע לי מתאים שיזמין אותי לאולפן באי בודד, לשחזר איתו סשן הקלטות של ELO בסבנטיז. אה, וכמובן שאוליביה ניוטון ג'ון מוזמנת להצטרף.

איזה שאלה שכחנו לשאול אותך? והתשובה?
שכחתם לשאול איזה הופעה טובה ראיתי לאחרונה. אז לא, לא מוריסי, לא גאנז אנד רוזס - מי שלא היה ב BRIAN JONESTOWN MASSACRE לפני שבועיים בבארבי הפסיד את אחת ההופעות הכי מעיפות שהיו כאן בשנים האחרונות.

היום אני עובד על: 
כרגע בועז ניצן ואני, יחד עם ברוך בן יצחק (שהפיק מוזיקלית) מסיימים למקסס את האלבום החדש של אלקטרה, שיצא באוקטובר הקרוב, בלייבל אנובה. השבוע יוצא סינגל שני מהאלבום הזה, Starve, שגם ביימתי את הקליפ שלו, בצילום מתחת למי הים. אנחנו טרים את ישראל עם החומרים החדשים: בחמישי הקרוב נהיה בדאג וטוני בנתניה, ובשישי נקיים הופעת ביתית, חד פעמית ומיוחדת. הנה האיבנט, וכאן רכישת הכרטיסים מראש. מומלץ!

במקום לסמס לי: 
כנסו לאתר של אלקטרה. יש שם את כל פרטי ההופעות הקרובות שלנו, שם ניתן למצוא אותי בערבים. אנחנו שומרים על קשר הדוק בפייסבוק וביו טיוב אפשר להתעדכן על פועלנו, עם וידיואים מהופעות.

תגובות