מגזין

טבח בעיניים

לקראת הופעתם החד פעמית של ה-Brian Jonestown Massacre, קבלו מדריך מקוצר לפעילות הלהקה

מאת חולית בלאו. 09-07-2012

תגיות: bjm, בריאן ג'ונסטאון, אנטון ניוקמב, The Brian Jonestown Massacre

 

אתם חייבים לבוא לראות את זהאתם חייבים לבוא לראות את זה

וידוי מביך: לפני חצי שנה לא הכרתי יותר מחמישה שירים של הבריאן ג'ונסטאון מסקר. ואז הגיעה הידיעה על הגעתם להופיע בארץ, ויותר מדיי אנשים שאני סומכת עליהם אמרו לי שזאת תהיה הופעת השנה, אם לא הופעת העשור. התחלתי לחקור את עבודת הלהקה והבנתי דיי מהר, שכל ההצהרות המפוצצות לא היו לחינם. אז לכל מי שלא ממש מכיר אבל שוקל ללכת, לכל מי שהולך, ובא לו להיזכר, הנה כמה רגעים אהובים במיוחד מהרפרטואר של הלהקה:

 

>>> הסרט הדוקומנטרי Dig!   

מרבית האנשים בסביבתי התאהבו בלהקה בעת צפיה בסרט שתיעד את פעילות הלהקה במקביל לזו של יריבתה כביכול, הדנדי וורהולס. את הפוקוס גנב בקלות אנטו ניוקומב, סולן הלהקה, שמצטייר כגאון מוזיקלי עם תסביך אלוהים קל.

>>> אימפריית הטבח

כששיר שלך משתלב בקטע הפתיחה של אחת הסדרות המוערכות והיקרות בהיסטוריה של הטלוויזיה, כנראה שעשית משהו טוב בחיים. Straight Up and Down, נבחר לככב בפתיחת הסדרה 'אימפריית הפשע', ועורר התעניינות בפעילות הלהקה, שעל אף הצלחתה, נדמה שלא פרצה לחלוטין למיינסטרים. 

>>>> איך לשחרר שלושה אלבומים בשנה ולצאת מזה בחיים

לא ברור איך, אבל בשנת 1996 הלהקה שיחררה שלושה (!) אלבומים ברצף, שזכו לאהבת המבקרים והמעריצים.

בראשון, !Take It From The Men, מוצג אותו Stright Up And Down בשתי גרסאות וכשני טייקים נפרדים- קצר וארוך

באלבום מופיע גם אחד הקטעים המעולים ביותר של הלהקה, שכותרתו מרמזת על אהבה אין סופית לאחד, דיוויד בואי.

אלבומם הרביעי, ששמו- Their Satanic Majesties' Second Request הוא מחווה ברורה לאלבום של הרולינג סטונז, Their Satanic Majesties Request, אחד מההרכבים שהיוו את ההשפעה המשמעותית ביותר על הקו המוזיקלי של הג'ונסטאון. 

השלישי והאחרון לשנת 1996, הוא האלבום Thank God for Mental Illness, שיתכן ומרמז על המצב הנפשי אליו מגיעים לאחר עבודה מאומצת שמניבה מספר אלבומים לא הגיוני ל-12 חודשים. ניוקומב אוהב לספר שהאלבום עלה ללהקה רק 17 דולר, והוא הוקלט במהלך יום אחד בלבד.

גאון, כבר אמרנו? הנה עוד כותרת מעולה לקטע נהדר:

>>> רומן לרגע

אחד הקטעים השקטים והמרגשים ביותר של הלהקה, בו מתארחת מירנדה לי ריצ'רדס. חלק גדול מהצלחתה, ריצ'רדס חייבת לניוקומב, שהתלהב ממנה לאחר ששמע דמואים שהגברת הקליטה במרתף ביתה.

>>> ברוכים הבאים למאה ה-21

קטע מצמרר שמזקק לתוך 4 דקות וקצת, את כל מה שכובש בלהקה הזאת. מתוך האלבום Bravery Repetition and Noise, שיצא בשנת 2001.

>>> אם אתם עוד מתלבטים, ככה נשמע בלייב אחד משוברי הלב הגדולים ביותר של הלהקה:

>>> ומה עכשיו?

לא הרבה להקות פועלות באופן רציף, במשך כל כך הרבה שנים, וממשיכות לייצר מוזיקה מדויקת ורלוונטית. במאי האחרון יצא Aufheben, אלבום האולפן ה-13 במספר של הלהקה, שמוכיח לנו שוב - הם כאן להישאר. 

 

תגובות