מגזין

אני רק שאלה - פאניק אנסמבל

לכבוד השקת אלבומם השני של פאניק אנסמבל, ביקשנו מרועי ירקוני, מנהיג הלהקה, לענות על השאלון שלנו

מאת קול הקמפוס. 14-06-2012

תגיות: Panic Ensemble

 

שמימי מול גשמי. פאניק אנסמבלשמימי מול גשמי. פאניק אנסמבל

פאניק אנסמבל, אחד ההרכבים המסקרנים והורסטילים בישראל, השיק בשבוע שעבר את אלבומו השני - A Different Story. האלבום, שהופק יחד עם אבי בללי מנקמת הטרקטור, מכיל גישה חדשה ומעט יותר "מחוברת אל הקרקע" של הלהקה. האווירה הטקסטואלית והכללית עדיין נעה בין כישוף לקסם, אבל המוזיקה חשמלית, עשירה וצבעונית יותר.

 

» האזינו לסשן השקה חגיגי של פאניק אנסמבל בתכנית אספסוניק

עכשיו, כשהאלבום כבר נמצא בחנויות, ביקשנו מרועי ירקוני, מנהיג הלהקה, לענות על השאלון שלנו.

בגלל זה התחלתי לעשות מוזיקה: 
למדתי מוסיקה בערך בגיל שבו לומדים קריאה וכתיבה, וכבר אז במקום להתאמן מול התווים הנטייה שלי היתה לנגן מנגינות שרצות לי בראש. כתבתיבמחברת תווים כל מיני יצירות ושירים עם מילים מטופשות (לא שונה מהמצב היום, רק שהיום יש מי שיכתוב מילים במקומי). אז מבחינתי לענות על זהזה כמו על השאלה למה התחלתי לקרוא ולכתוב;צורך קיומי בסיסי בתקשורת עם העולם סביבי, או משהו כזה.

השיר הראשון שכתבתי:
אחרי הצבא הקלטתי דמו עם חבר מוסיקאי בשם דביר זילברשטיין ולהרכב קראו אופיום. השירים היו מגניבים וכמעט חתמנו על חוזה עם חברת תקליטים גדולה (או שהיה נדמה לנו שכמעט). המוסיקה עד היום נשמעת לי רלבנטית אבל הטקסטים כמו במחברת מהפסקה למעלה מטופשים להפליא, לכן לא אצטט.

כשעצוב לי אני:
מלחין שירים של קרן אלקלעי גוט בנושאים מורבידיים.

כששמח לי אני:
הולך עם הילדים שלי למשחקי וידאו. האמת, עכשיו שאני חושב על זה ייתכן שאנסה להחליף בין שתי הפעולות של שמחה ועצב, יכול לצאת מזה משהו טוב.

כשאני נכנס לסרט: 
אני גם צופה בו וגם מקשיב למוסיקה. הסרט האחרון שראיתי היה הארטיסט, כך שבהחלט היה מה לשמוע.

אם יש לי זמן לקרוא:
הספר האחרון שהשפיע עלי מאוד הוא "ענבי זעם" של ג'ון סטיינבק שמתאר בצורה מרתקת  את הסכנות בקפיטליזם. מאוד רלבנטי עבורי המעבר בין כמה משלמים לקטיף כותנה (כמה שפחות כי תמיד יימצא מי שיסכים לעבוד במחיר הנמוך החדש) לכמה משלמים על מוסיקה בימינו.

מי היית רוצה שיזמין אותך לאי בודד? למה?

קשה להחליט, אולי רוברט וואיט. אני אביא קלידים, הוא תופים וחצוצרה, נלחין שירים ביחד והוא ישיר אותם בקול המופלא שלו, נשמע לי ממש כיף.

היום אני עובד על: 
הוצאנו אלבום חדש בשם A Different Story  עכשיו אנחנו עוסקים בקידום שלו בארץ ובעולם, ומתכננים את העתיד.

מה שכחנו לשאול אתכם? 
האם פאניק אנסמבל הגיעה לסוף דרכה כפי שהיה כתוב באחד העיתונים?
לא, זוהי רק ההתחלה.

בפאניק אנסמבל חברים, לצד רועי ירקוני גם יעל קראוס (שירה), בוריס מרצינובסקי (אקורדיון), יונתן לויטל (בס), עומר הרשמן (גיטרות), גליה חי (ויולה), דירק קונש (חצוצרה)וגיורי פוליטי (תופים). 

תגובות