מגזין

חי על הירח

שירן מוסטובוי אוספת עבורכם מהרשת את כל הרגעים הגדולים של מארס וולטה, לקראת ההגעה שלהם להופעה בארץ

מאת שירן מוסטובוי. 09-06-2012

תגיות: מארס וולטה

 

לקראת ההופעה בישראל, שירן מוסטובוי בוחרת את הרגעים והשירים הגדולים של מארס וולטה. צפו, שננו, והכינו עצמכם להופעה.

 

» מארס וולטה בישראל - לכל הפרטים

פסטיבל הרוק הבלגי 'ורכטר' אירח את הלהקה בשנת 2009.  את השיר Cotopaxi מתוך אלבומה החמישי Octahedron הקדישה הלהקה ללהקה ענקית אחרת (כולנו תקווה שתנחת כאן בעתיד גם כן) - Mastodon. יש גרסה מעולה נוספת לשיר הזה באולפן ההקלטות האגדי Abbey Road.

באותה שנה הם עלו על במת 'Radio 1 / NME' של הפסטיבל הסקוטי 'T in the park' ונתנו הופעה מחשמלת לשיר Goliath מתוך אלבומם הרביעי  The Bedlam in Goliath. 

גרסה פסיכית ואנרגטית במיוחד מ-2004 לשיר Cicatriz Esp מתוך אלבומם הראשון 'De-Loused  in the Comatorium' התרחשה בפסטיבל 'The Big Day Out'  שמתפרש במקביל על פני כמה ערים באוסטרליה, מדי שנה בינואר. אם הם רק ייתנו כאן מחצית ממה שהלך שם, אפשר יהיה למות מאושר במקום או לפחות להתחיל להתארגן על חלקה. (אם לא על דירה, לפחות זה).

לפני שנה ב-2011 הופיעו בסן פרנסיסקו, הדבר המצחיק הוא שהעיר הזאת מעוררת בסדריק קונוטציה אחת בלבד -  הסדרה 'צער גידול בנות'. מעניין מה תל אביב תזכיר להם, אני מהמרת על אסון המכביה או עמי שלו ממונוטוניקס. ביצוע נדיר לשיר Dyslexicon  מתוך אלבומם האחרון, המצוין והחללי במיוחד שיצא במרץ השנה -  Noctorniquet.

בשנת 2003, מיד לאחר יציאת אלבום הבכורה הופיעה הלהקה בטקס חלוקת הפרסים של MTV , ה-VMA  הלטיני. זאק דה לה רוחה נשא דברים יפים מאוד וקידם את פניהם בדרך היחידה האפשרית, באהבה רבה מאוד. הם ביצעו את Drunkship of Lantern  כל כך טוב שוודאי התחוור לכולם לאן בדיוק מועדות פניה של הלהקה.

יש גם את הביצוע לשיר Wax Simulacra  (עליו זכו בפרס גראמי)  אצל דיויד לטרמן אבל יותר רלוונטי להציג בפניכם את להקת החימום השנייה, שתצטרף לחימום הישראלי של Tiny Fingers  המשובחים.
Le Butcherette התחילו כדואו בנות של גאראג'-Pאנק ממקסיקו עד שהחליט לקחת אותן תחת חסותו עומאר רודריגז לופז ולהפיק להן את אלבום הבכורה 'Sin Sin Sin', מאז הצטרף אליהן גם בנגינה על הבס (מזכיר טיפונת את סיפור האהבה בין ג'ון פרושיאנטה לסולנית להקת Warpaint). המארס וולטה צירפה את הלהקה לפתיחת כל הופעות הטור האירופאי. הנה קליפ חמוד מאוד לסינגל הראשון מאלבום הבכורה שלהם, תכירו.

גרסת אולפן שחבל לוותר עליה היא הופעה שנתנו בשנת 2007 ב - Henry Rollins Show, טוק שואו ששודרה בערוץ הסרטים העצמאי בארה"ב (IFC) וירדה אחרי עונה אחת בלבד. השיר שבוצע הוא Day Of The Baphomets מתוך אלבומם השלישי שיצא ב-2006 Amputechture בו השתתף בהקלטות האלבום (למעט שיר אחד) ג'ון פרושיאנטה.

מה שמוביל אותי לסרטון האחרון בהחלט, קטע אינסטרומנטלי מאולתר באורך של 20 דק' של עומאר רודריגז לופז ביחד עם ג'ון פרושיאנטה ופלי. חובה עליכם!

תגובות