מגזין

רופוס ויינרייט בהופעה: מענג ומאלף

מזמר עדין ונוגה, הפך ויינרייט תחת כנפיו של רונסון, שהפיק את אלבומו החדש, לזמר מלא גרוב וסקס-אפיל. ההופעה אמש הייתה תצוגת תכלית מרשימה של זמר שקרוב לשיאו

מאת טל אטרקצי, כתבי חוץ. 04-06-2012

תגיות: הופעה, עידו כהן, רופוס ויינרייט, טל אטרקצי

כתב : עידו כהן


צילום:טל אטרקציצילום:טל אטרקצי

השנה מסתמן טרנד בתחום הופעות מחו"ל בארץ- שידורים חוזרים. לא רק בגלל מדונה שחזרה לסיבוב נוסף בישראל; מוריסי צפוי להופיע בתל אביב, 4 שנים אחרי הביקור הקודם שלו, וכמוהו גם גרג דולי (הפעם עם האפגן וויגז), כריס קורנל, ואף גאנז אנד רוזס חוזרים, 19 שנה אחרי ההופעה שלהם בפארק הירקון. כל מה שצריך זה עוד ביקור של ג'אתרו טאל ואפשר לסגור סריה. אה, גם הם באים?

אז בינתיים היה לנו העונג להיות בהופעה של עוד אורח חוזר, רופוס ויינרייט, שחזר הפעם בכדי לקדם את אלבומו האחרון "Out Of The Game". כך מצאתי את עצמי מתכנס עם זוגתי וצמד חברים נוסף בחוות רונית (לראשונה בלי הצורך לשים צ'ק בכספת). התמהיל האנושי היה מגוון: היו פוקדי ההופעות הקבועים, מעט צרפתים עם ארנק עמוק, כמה היפסטרים חביבים, כמות בלתי מוסברת של אנשים שרואים את גיל 60 מלמעלה ואפילו פאנגירלז צווחניות משל היה זה ג'סטין ביבר על הבמה. לפני ההופעה זכינו לחימום של זמר הפולק טדי תומפסון, שבימים כתיקונם מתפקד גם כחבר להקת הבית של רופוס. תומפסון עשה עבודה טובה מאוד, בעיקר לקח על עצמו את תפקיד מוזיקת הליווי עבור קהל של ישראלים שבאים טיפה מאוחר מדי להופעה. טדי די התבזבז על הקהל שפקד את המקום וחבל, כי קול האמריקנה שלו בקלות הייתה יכולה להיות המופע המרכזי של הערב.

 

צילום: טל אטרקציצילום: טל אטרקצי

בדיוק מפתיע, בשעה 21:00, אורות הבמה חשכו, ובין הצללים ניתן היה להבחין בויינרייט עולה לבמה מלווה בלהקתו. הם עמדו בחושך ונתנו גרסת א-קפלה ל- Candles, שיר הסיום של אלבומו האחרון. תחילה הופיע עם משקפי שמש סטייליסטיות, אך מאוחר יותר התוודה שהוא פשוט לא רואה כלום איתן והסיר אותן להמשך ההופעה. החינניות השלומיאלית של ויינרייט עוזרת להמחיש את השינוי שעבר בהקלטת האלבום האחרון, שכן מאחורי הפקת האלבום הנ"ל עמד לא אחר ממארק רונסון, והשפעתו על ויינרייט ניכרת מאוד. מזמר עדין ונוגה, הפך ויינרייט תחת כנפיו של רונסון לזמר מלא גרוב וסקס-אפיל. זה ניכר במיוחד בשירים כמו Rashida או Bitter Tears, שבעת ביצועו הזמין רופוס את הקהל לקדמת הבמה לרקוד איתו.

צילום:טל אטרקציצילום:טל אטרקצי

הקהל אמנם ניאות לשתף פעולה עם ויינרייט בהדרן, אבל מרבית ההופעה נתקלה בקהל מנומנם מעט. אולי זה הלוקיישן, אולי האנשים, אבל לא משנה כמה וירטואוזי ומרגש רופוס ניסה (והצליח) להיות, אצל מרבית האנשים זה כנראה עבר מעל לראש. מעליב במיוחד היה הרגע בו רופוס הקדיש ביצוע של שני שירים לאימו המנוחה (הזמרת קייט מקגריגל), אותם ניצל הקהל לירידה המונית למזנונים. אך למרות הכל, הופעה של רופוס ויינרייט היא עדיין דבר מענג ומאלף, ובהחלט מומלצת לכל אחד. נקווה כי הקהל ברידינג 3, שם רופוס יופיע הערב, יזכה לקבל את הזמר בחום ואהבה שהוא ראוי לה. ולא רק במחיאות כפיים מתוזמנות. כי אם יש משהו שרואים בבירור על פניו של ויינרייט (גם מתחת למשקפי השמש) זה שהוא מאוד אוהב להופיע פה. זה רק הוגן שנראה לו את אותה אהבה בחזרה.

תגובות