מגזין

אינדי להמונים: מצדיעים לויטני יוסטון

כריס קורנל, גירלס וגורדון ווידול במחווה ליוסטון, Black Mountain תורמים שירים לפסקול חדש, The Kills מחדשים את הוולווט אנדרגראונד, Todd Terje ממקסס את רוקסי מיוזיק

מאת עדי הררי. 23-02-2012

 

בקטע מודע לעצמו: עבר רק שבוע וחצי מאז שויטני יוסטון מצאה את מותה בטרם עת, והיא כבר קיבלה הקדשה מרגשת בגראמי, גל שמועות על סרט מדובר בקיץ הקרוב, קאברים, מחוות ואינספור סטטוסים מרגשים. גם עולם האינדי תרם את חלקו והצטרף לחלוק כבוד אחרון. מחוות קטנות, קאברים, קליפים, רמיקסים ומאש-אפים השתלטו על הרשת והביאו, כל אחד בדרכו, צורה אחרת לזכור את הדיווה הגדולה.

זה התחיל בשבוע שעבר בגירסה של Girls לקלאסיקה I Will Always Love You במהלך פסטיבל בסינגפור. זה היה די ברור שכריסטופר אוונס לא יצליח להגיע לטונים הגבוהים, אבל השירה בציבור בהחלט נגעה ללב. כמה ימים אחרי זה גם כריס קורנל נתן את גרסתו לקלאסיקה. לעומת אוונס, קורנל נתן לשיר חספוס גראנג'י ראוי, ואת הפזמון שר בטונים גבוהים ומסוקסים. התוצאה לא רעה בכלל. גורדון ווידוול לא התבייש עם המחווה והוציא קליפ חדש שמתכתב עם הקליפ הצבעוני מ-91' של יוסטון, How Will I Know. למרות ההומאז' הנחמד עם הסטייל הנייטיזי, כל עוד הוא לא שם סרט ענק בשיער – זה פשוט לא אותו הדבר. עוד ברחבי הרשת אפשר למצוא מאשאפים שמחברים בין יוסטון לרובין, סטיבי וונדר ועוד רבים וטובים.

איפה הסרט? גורדון ווידול:

שומרים על הגל: אחרי אלבום מצוין ב-2010, יש הרבה ציפיות מהפרויקט הבא של הלהקה הקנדית Black Mountain. החדשות בגזרה מספרות שבאפריל הקרוב המוזיקה הפסיכדלית שלהם הולכת לעטוף בעדינות סרט גולשים חדש. הוא יקרא Year Zero ומהטריילר נראה שיהיו שם הרבה ים, שמש, גולשים ומוזיקה טובה. הלהקה תורמת לפסקול שירים ישנים וגם כמה חדשים.

באווירה של קיץ. Year Zero:

צדיק וטוב לו: לפני כמה שבועות הוציאו The Kills את הסינגל The Last Goodbye מתוך האלבום האחרון שלהם. מלבד בלדה נעימה וקליפ שחור לבן מתברר שהסינגל עצמו הוא סוג של אוצר. הצדיקים שרכשו אותו במיטב כספם קיבלו 16 עמודי תמונות של הצמד מהדרכים – זה נקרא  144 Polaroids From the Road. בנוסף, השיר השני המצורף לתקליט הוא קאבר מחוספס ל- Pale Blue Eyes של הוולוט אנדרגראונד.

מחווה טובה. The Kills - Pale Blue Eyes :

בגרסה חדשה: לפני כמה שבועות מפיק נורווגי בשם Todd Terje שחרר רמיקס לשיר Love Is The Drug המיתולוגי של רוקסי מיוזיק. השבוע הוא לוקח את העסק צעד קדימה ומשחרר לזה גם וידאו תואם. יש הרבה גלאם, דיסקו ואחלה גרסה קצבית ושמחה לשיר המקורי

לא לשכוח לשים נצנצים. Love Is The Drug:טעימה משבוע הבא:
זה התחיל כשמועות, אחר כך הגיעה הודעה רשמית ועכשיו אנחנו יודעים שזה צפוי להגיע לאתרים נבחרים כבר ביום חמישי. פרויקט קונברס מאחד מדי כמה חודשים בין זמרים גדולים שיוצרים יחד שיר וקליפ פרסומת לחברת הנעליים הגדולה. ביום חמישי נזכה לראות איחוד מסקרן של הגורילז, לסד סאונדסיסטם ואנדרה 3000. זאת ממש טעימה ראשונה:

לעוד מוזיקה טובה האזינו לפינת ליטוף עם עדי הררי מדי שני ב -19:00

פורסם במקור במדור המוזיקה של עכבר אונליין

 

 

תגובות