מגזין

אפרוריות מתוקה

נקיים ונטולי פוזה, גריי הוכיחו שבלייב הם אפילו יותר מרשימים מבאלבום. ניר חסון אפור ואוהב את זה

מאת ניר חסון. 12-02-2012

תגיות: תאטרון תמונע, גריי, איש קטן סובל, ניר חסון

 

כבר תקופה שאני מאזין ל"איש קטן סובל", אלבום הבכורה של ההרכב הצעיר "גריי". גם אחריי מספר האזנות בלתי מבוטל, אני עדיין ממשיך להיות מופתע מההרכב-  בין אם זה מהאיכויות המוזיקליות, או מהטקסטים המעניינים שמופיעים בו. עניין דיי מרשים בהתחשב בכך שמדובר באלבום ראשון.

מופע השקת האלבום, שנערך במוצאיי שבת בתיאטרון תמונע, הייתה הפעם הראשונה שראיתי את ההרכב מנגן בלייב, ושמחתי לגלות שחבריו הצליחו להפתיע אותי במציאות אפילו יותר מבאלבום. גריי מורכבת מעדן אטד, סולן הלהקה, שכתב והלחין את מרבית השירים; יניב בין על הגיטרות; דור הררי בתופים; יוני דויטש בבס; ואביתר מינץ על הקלידים. רובם רק בשנות ה - 20 המוקדמות לחייהם, וכבר הספיקו לעבוד עם אחד השמות הבולטים באינדי הישראלי- יהוא ירון, שמופקד על הפקת האלבום, ואפילו זכו לחמם את פורטיס במופע ההשקה לאלבומו האחרון.

ברגעיה הראשונים של ההופעה, נראו חברי ההרכב מעט ביישנים וחסרי ביטחון, וההתרגשות של הסולן גרמה לו להישמע פחות מרשים מבאלבום. שני שיריי הפתיחה נוגנו אחד אחר השני, והייתה תחושה שמשהו חוסם את החבורה- הם עוד לא הצליחו לגמריי להפתח. בסוף השיר השני הודה אטד לקהל בהתרגשות ולפתע נשמע שבכך, הוא גם פרק משהו מעליו. כשההתרגשות לבסוף נגמרה (או לפחות נרגעה) – ההופעה יכלה להתחיל.

בביצוע לשיר "סיזיפוס" כבר קיבלנו כמעט את כל מה שיש לגריי להציע- אנרגיה, רעש וטקסט חכם. אפילו שלא היו אנשים רבים בקהל, כשחברי ההרכב שרו את "איקרוס" והקהל הצטרף, הרגשתי את האהבה הגדולה שהם קיבלו ממנו. אם באלבום אפשר למצוא שירה מוקפדת ומחושבת יותר, בהופעה היו רגעים בהם הסולן החל לצעוק, מוציא את כל הזעם והרגש שבתוכו, והשירים קיבלו תוספת נפח ועוצמה.

הלהקה נשמעה מהודקת, וברור שחבריה מנגנים יחד כבר זמן רב. בזכות נגינה מעולה וסאונד המיוחד, הגיטריסט אפילו הצליח לגנוב לרגעים את ההצגה מהסולן הכריזמטי, שקיפץ ופיזז על הבמה בפראות לאורך כל המופע.

מה שבלט במיוחד היה, שחברי הלהקה עלו לבמה נקיים ונטולי פוזה, ללא ניסיון להוכיח שהם משהו שהם לא- דבר יוצא דופן בסצנת המוזיקה המקומית, במיוחד כשמדובר בלהקות צעירות. עמית ארז בא לתת כבוד ללהקה והתארח בשני שירים. כשירד מהבמה, אמר: "סוף סוף יש משהו בועט, ועוד בעברית". לי נותר רק להנהן בהסכמה.

תגובות