מגזין

אלבומי השנה של גיל רוביו

רוביו פשפש בכמה וכמה מגירות שונות ודלה את האלבומים שעשו אצלו הכי קילומטרז' השנה

מאת גיל רוביו. 21-12-2011

תגיות: Bon Iver, Anoushka Shankar, Third World Love, איברהים מעלוף, קרן-אן, crystal fighters, גיל רוביו

 

מעל מאה שדרנים שונים משדרים בקול הקמפוס. לכל אחד עולם תרבותי ומוזיקלי שונה ומגוון. כל אחד בטוח שאלבום השנה שלו, הוא הריליס המשמעותי והמשובח ביותר שיצא במהלך 2011. כחלק מסיכום השנה שלנו, אנו גאים להציג לכם את בחירות השדרנים, בכדי שתוכלו להחליט בעצמכם.

הבחירות של גיל רוביו:

כמעט תחת כל "מגירה" / תיקייה / סוגה מוזיקאלית השנה מצאתי משהו שאני אוהב. גם בהסתכלות על תעשיית המוזיקה העולמית, שוב נמצאים הדברים המעניינים יותר בשוליים המתרחבים של המוזיקה. הנה כמה שליפות לאלבומים שאהבתי ב-2011.

Crystal Fighters - Star Of Love

הרכב בריטי-ספרדי שמביא המון אנרגיה וכיף בנקודת התפר שבין אלקטרוניקה למוזיקה עממית-באסקית. מוזיקה שעושה לחייך גם כשאין סיבה (או כשממש זקוקים לאחת).

Keren Ann - 101

קרן-אן לא מפסיקה ליצור ולשתף פעולה עם מוזיקאים מכל העולם, אבל כשהיא מנפיקה את האלבומים האישיים שלה, הם הופכים להיות החברים-הכי-טובים שלי. וגם בגלל "101". 

Anoushka Shankar - Traveller

המפגש המרתק בין הודו לספרד "מתפוצץ" באלבום שלא מפסיק להפתיע, של אמנית הסיטאר הכי אמיצה בשטח. תחת שרביטו של הגאון חבייאר לימון אי אפשר לטעות.

Ibrahim Maalouf - Diagnostic

אם תלחצו אותי לקיר, אלבומו השלישי של החצוצרן הלבנוני-צרפתי הוא אלבום השנה שלי. העושר, השפה, עוצמת ההבעה, הוירטואוזיות. רק בשביל הופעה שלו שווה לשקול לעשות הסכם שלום עם שכנינו מצפון. הגיע הזמן. 

Third World Love - Songs and Portraits

כשמו של האלבום כך תוכנו. הרכב אינסטרומנטאלי ש"מדבר" בשירים ובפורטרטים שמקבלים צורה ומימד בכל האזנה.  מעט מאוד אלבומי ג'אז אינסטרומנטליים הצליחו השנה לספר לי כל כך הרבה.

Bon Iver - Bon Iver

בגלל "מפלים" של גיטרות בכל רצועה, בגלל השירה והמילים שהן מובנות רק בחלקן. בגלל שהאלבום הזה הוא פסקול מושלם לכמעט כל מצב רוח אפשרי. בגלל מילווקי, בגלל קאלגרי..... בגלל איסלנד. 

Gus Gus - Arabian Horse

ואם כבר איסלנד, אז האלקטרוניקה של ההרכב הזה משדרת תחכום מוזיקאלי ופשטנות של רחבת ריקודים במקביל בכל ביט. אצילות ערבית.

הסכמתם עם הבחירות של גיל? לא התחברתם בכלל? כנסו להצביע ולהשפיע במצעד סיכום השנה שלנו!

» לבחירת אלבום השנה2011

» לבחירת תפוח האדמה הלוהט של השנה

» לבחירת הכסף הצעיר של השנה

» לבחירת קליפ השנה 2011

» לבחירת הופעת השנה

תגובות