מגזין

מלאימים את גלי האתר

סיפרו לדני דנון שרדיו כל השלום מסית נגד ישראל, אז הוא דאג לסגור אותו. אז מה אם הוא מעולם לא הקשיב לו? עדית אזולאי פותחת פה גדול

מאת עדית אזולאי. 21-11-2011

תגיות: כל השלום

דמוקרטיה? חפשו במקום אחרדמוקרטיה? חפשו במקום אחר
רוח

רוח היא תנועה של חלקיקי אוויר רבים יחד בכיוון מסוים. משב הרוח יכול להשתנות בעוצמתו מרוח מלטפת וכמעט בלתי מורגשת, המסוגלת בקושי לנענע עלים בודדים ועד סופות הרסניות, המגיעות למהירויות של כ- 300 קמ"ש ויותר. הרוחות מהוות מרכיב חשוב במדעי מזג האוויר ומשמשות כלי חשוב לחיזוי מזג האוויר. הרוח משפיעה על עולמינו באין ספור דרכים. רוחות מעצבות את פני הקרקע, הדיונות וההרים. הרוחות יוצרות גלים בים, הן מפיצות את אבקת הצמחים וזרעיהן, הן מסייעות לעופות לרחף ולנדוד ומהוות מרכיב מרכזי במערכת הקירור של האדם. הרוח נתפשת כאחד מאיתני הטבע. בעולם הדימויים של תרבות המערב הרוח מסמלת נושאים נשגבים כחופש והרס. 

(ויקיפדיה, כמובן)

רוחות מנשבות מעל הרי ירושלים, רוחות המסמלות נושאים נשגבים כחופש והרס. לפחות 70 חברי-כנסת הנעים יחד בכיוון מסוים, תנועה שיכולנו לחזות את כיוונה עת נקבע הרכב הקואליציה הנוכחית והממשלה – המעצבת את פני הקרקע, הדיונות וההרים של מולדתנו – החלה בכהונתה ההרסנית. הרוח הנושבת מעל הרי ירושלים אכן מהווה מרכיב מרכזי במערכת הקירור של האזרח הישראלי הממוצע והיא בוודאי ובוודאי אחת מאיתני הטבע: הרוח הזאת, רוח-הרפאים של משטרים חשוכים וחדרים חשוכים עוד יותר, שקמה ומקבלת צורה לנגד עינינו, היא זאת שתקבע ממי יימנעו הזכויות המעוגנות בבסיסו של כל משטר דמוקרטי, ומי יקבל את המנעמים השמורים למלחכי פנכת השלטון. וכמו כל רוח, המסייעת לעופות לרחף ולנדוד, הרוח הזאת כבר תסייע לך להבין לבד לאיזה צד כדאי לך לרחף ולנדוד, בהנחה שאתה לא מעדיף לבקר בתחנת המשטרה הקרובה למקום מגוריך. מוסי רז, מנהל תחנת כל השלום וציפור דרור, ממש לא מעדיף לבקר בתחנת-המשטרה, אבל זה מה שקורה כשאתה הולך נגד הרוח.

ב-17 בנובמבר 2011 נפל עוד דבר בתולדות התקשורת הישראלית בימי מלכות נתניהו: מוסי רז, אחד ממנהלי רדיו כל השלום, נתבקש להגיע לתחנת המשטרה. שם נחקר באזהרה במשך שלוש שעות בחשד להפעלת רדיו לא חוקי (את כל ההיבטים של צמד המילים "לא חוקי" נחקור בהמשך). מוסי רז שוחרר רק לאחר שנאלץ לחתום על הצהרה כי "יפעל להפסקת השידורים המיועדים לתושבי ישראל" ולאחר שאולץ לערוך שיחת טלפון בה הורה להפסיק את שידורי התחנה. לרז הובהר כי במידה ולא יענה לדרישה לחתום ולא יערוך את שיחת הטלפון, הוא יובא בפני שופט להארכת מעצר ותתבצע פשיטה על משרדי התחנה. מוסי רז נאלץ למלא אחר דרישת החוקרים. מאז יום חמישי ה-17 בנובמבר, הופסקו שידורי הרדיו באוויר בתדר  FM.

לפני שנבדוק מה ברדיו כל השלום הוא "לא חוקי", נתעכב רגע על "נפל עוד דבר". הונטלטורים של לשכת ראש-הממשלה מכוּוָנים כבר כמה זמן על פול-פאואר בכל מה שקשור לתקשורת ומעיפים לכל הרוחות את מי שלא מוצא חן בעיניהם. היתה לנו את ההיא שלא עוברת מסך (אבל משדרת כבר שנים בלי שזה יפריע למישהו, עד עכשיו), את אלה עם הגירעונות כבדים (שסוחבים אותם כבר שנים אבל עכשיו נורא דחוף לנו לקבל את הכסף בחזרה), את אלה שלא ליקקו לראש-הממשלה את הפנכה (מה יש, למה לא לפרגן? תוהה ראש-הממשלה) ועכשיו יש לנו את "כל השלום" (שמטיף, השם ירחם, לשלום).

אגב, מי שמתעניין במפת האחזקות של נתניהו בתקשורת הישראלית – מוזמן לבדוק את הלינק הזה.

חוזרים ל"לא חוקי". "הפעלת רדיו לא חוקי", ליתר דיוק.

 

אֶתֶר 

בפיזיקה ופילוסופיה, נחשב האֶתֶר במשך שנים לחומר שממלא את כל המרחב. אריסטו כלל אותו כאלמנט החמישי בשל העקרון לפיו הטבע סולד מריק. בשנת 1887 ביצעו הפיזיקאים אלברט אברהם מייקלסון ואדוארד מורלי את ניסוי מייקלסון-מורלי שהוכיח כי האתר לא זורם יחסית לתנועת כדור הארץ בחלל - ולכן בעצם האתר לא קיים כתווך בעל משמעות פיזיקלית. עם זאת הפיזיקאים ניסו עדיין לשמור על האתר, מה שהביא לניסוח טרנספורמציית לורנץ על מנת לפתור את הסתירה. הפיזיקאים ויתרו על האתר רק לאחר קבלת תורת היחסות הפרטית של אלברט איינשטיין... שריד לתפיסה העתיקה אפשר למצוא בביטוי העברי "מעל גלי האתר" לתיאור שידורי רדיו, שלכאורה נעים בתווך של אתר.

(כן, גם זה מויקיפדיה)

יש אנשים שמאמינים שבאמת יש חומר שממלא את כל המרחב. יש אנשים שאת הריק שאולי נמצא בחייהם הם בוחרים למלא בחומר טוב. לחומר הזה, לאלמנט החמישי הזה, קוראים אהבה (לוק בסון לא המציא את הרעיון הזה, הוא רק נתן לו צורה). שידורי הרדיו של "כל השלום" נעים בתווך של אהבה. ובעוד אנשי האהבה משמשים שופר לרעיונות של סובלנות וקבלה, יש אנשים שמנסים למלא את הריק בחייהם ברעיונות של גזענות ורדיפה, שבתורם יוצרים ריק גדול עוד יותר שמתמלא בפעולות של אלימות.  

הכל התחיל, מסתבר, כשח"כ דני דנון מהליכוד התלונן בפני היועץ המשפטי לממשלה על הסתה נגד ישראל במסגרת תוכניות הרדיו. הסתה זה באמת חמור מאוד, אבל אותו דני דנון הודה בתכנית הבוקר ב"קול ישראל" ב-20 בנובמבר שמעולם לא האזין ל"כל השלום". את הטענות על הסתה, לעומת זאת, הוא לא זנח. לפי דני דנון, הרדיו אכן משמש במה להסתות ומעודד פלשתינאים לצאת להפגנות. ב-20 בנובמבר אחר-הצהריים, בשיחה עם מוסי רז לצורך הכנת הכתבה, אמר מוסי: "נראה לי שאין משפט ברור מזה שיכל דנון לומר, שמראה עד כמה הוא סולד מהפגנות, שהן נשמת אפה של הדמוקרטיה. לדידו ההפגנות הן סרח עודף, שהיה מעדיף להעבירו מן העולם".

אם יש מישהו בקהל שחושב לעצמו עכשיו ש"בסך הכל הדני דנון הזה הוא דווקא בסדר, מה עכשיו הפלסטינאים האלה רוצים, מי בכלל צריך שהם יפגינו, עוד פעם הכיבוש? חלאס!" אז לא, לא חלאס. בדיוק כמו שלא חלאס עם הצדק החברתי ועם הצדק הבריאותי ועם הצדק החינוכי. בדיוק כמו שלא חלאס עם לעמוד על הזכויות הבסיסיות שלך ושלי, ככה גם לא חלאס עם הזכויות של מישהו אחר. לכו מייל אחד בנעליו של האחר, כמו שאומר השיר, לפני שתגידו חלאס עם ההפגנות. לכו עוד מייל בנעליים של עצמכם ותחשבו רגע: האם הייתם רוצים שמישהו ייקח מכם את הזכות הבסיסית הזאת? הפגנות הן החומר ממנו עשויות הזכויות: בכל העולם, כבר שנים, עוד לפני קום מדינת-הלאום המודרנית.

רדיו כל השלום הוקם לפני שבע שנים, כיוזמה משותפת של הארגון הפלסטיני בילאדי והמרכז היהודי-ערבי לשלום בגבעת חביבה. לרדיו שני מנהלים: מוסי רז ומייסה בראנסי-סניורה. לוח השידורים כולל את הארסנל הקבוע של אקטואליה, ספורט ומוזיקה אבל גם תכניות המוגדרות כ"תכניות פוליטיקה ומחאה". המטרה היא לתת במה לכל הרבדים המרכיבים את החברה הישראלית, רבדים שקולם לא נשמע לרוב בשידור הציבורי והמסחרי. כל שדרני הרדיו פועלים בהתנדבות. הגופים המממנים את התחנה הם ארגונים ממשלתיים, לא-ממשלתיים וקרנות פרטיות ורשימת המממנים כולה גלויה לכל. משרדי התחנה והאולפנים ממוקמים בשייח ג'ראח, שכונה ערבית במזרח ירושלים, מדרום להר-הצופים. בסמוך למשרדי התחנה נמצאים קריית הממשלה והמטה הארצי של משטרת ישראל. משדר התחנה נמצא ברמאללה והתדר בו נקלטים שידורי התחנה הוא FM107.2. בפועל, אם כן, התחנה אינה משדרת משטחי ישראל אלא משטחי הרשות הפלשתינית. רדיו "כל השלום" לא צריך לקבל שום אישור ממשרד התקשורת הישראלי, בדיוק כשם שתחנות ירדניות המשדרות מירדן ונקלטות בארץ אינן צריכות לקבל אישור כזה. עם זאת, מנהלי התחנה חדורים רצון טוב ומיישמים הלכה למעשה את שאיפתם לדו-קיום ולשכנות טובה: מרגע העליה לאוויר עמדו מנהלי התחנה בקשר עם משרד התקשורת ועם גורמי ממשלה אחרים, שמעולם לא טענו שיש בעיה עם התחנה. יתרה מכך, לשכת העיתונות הממשלתית מנפיקה תעודות-עיתונאי לעיתונאי התחנה. משרד התקשורת בעצמו אף התיר הכנסה של משדר לשטח ישראל וכשרדיו פיראטי עלה על התדר של "כל השלום", אותו משרד בכבודו ובעצמו עזר לתחנה להוריד את אותו רדיו פיראטי מהאוויר. ולקינוח: כשפנה מפרסם ישראלי למשרד התקשורת ושאל האם מותר לו לפרסם בתחנה, מפאת חוק הרשות השניה לטלוויזיה ולרדיו, השיב משרד התקשורת שמכיוון שהרדיו ממוקם בשטחי הרשות הפלשתינית וחוק הרשות השניה אינו חל שם, הרי שאין בעיה עם פרסומות ישראליות בתחנה.

אז בינתיים יש לנו חבר כנסת ממפלגת השלטון (שמחוקקת חוקים אנטי-דמוקרטיים) שמודה שמעולם לא הקשיב לתחנה (שמשדרת ממדינה זרה) אותה הוא דורש בכל תוקף לסגור (למרות שהוא יודע ששידורי התחנה באינטרנט ימשיכו כרגיל) בתואנה שהיא מעודדת אזרחים לממש את זכותם הבסיסית ביותר: להביע את דעתם.

בערך ארבעה שרים ומנכ"לים התחלפו במשרד התקשורת מאז שעלה "כל השלום" לאוויר. ב-4 בנובמבר 2011 קיבל מוסי רז מכתב ממנכ"ל משרד התקשורת הנוכחי. במכתב התבקש מוסי, כמנהל התחנה, להפסיק את שידורי התחנה מכיוון שהיא עוברת על חוק הרשות השניה. מוסי רז, כבר אמרנו, לא מחפש צרות. ההיפך הוא הנכון. הוא השיב שהוא מאוד מופתע ושהתחנה תבדוק את טענות משרד התקשורת.

כמה ימים אחר כך קיבל מוסי טלפון ממשטרת ישראל ונתבקש להגיע לפגישה. כשהגיע,  סיפרו לו שהוא נחקר תחת אזהרה ושהוא חשוד בהפעלת רדיו לא חוקי. במשך שלוש שעות ישבו מוסי וחוקר אחד בחדר, ולמרות שדני דנון פנה ליועץ המשפטי בענייני ההסתה הפרועה שמתרחשת בתחנת "כל השלום", מוסי רז לא נחקר בקשר להסתה. ההסתה כלל לא עלתה בשיחה. מה שכן עלה בשיחה הוא השאלה לגבי הגופים המממנים את הרדיו, שהם, כאמור, גלויים לכל באתר התחנה.

החוקר, אגב, דווקא האזין לשידורי התחנה וחשב שהם מאוד נחמדים ולמרות זאת הוא איים על מוסי שאם לא יתקשר באותו רגע לתחנה ויתן הוראה להפסיק את השידור – המשטרה תפשוט על משרדי התחנה ותחרים ציוד. מה שקרה אחרי האיום הזה כבר ידוע לכל.

מה שבאמת רציתי לדעת הוא למה מוסי נכנע לאיום הזה. המשטרה לא יכולה לפשוט על שום מקום סתם כך, היא צריכה צו בית-משפט ולא בטוח בכלל שהיא היתה מקבלת אותו. במידה ומוסי היה מסרב לתת את ההוראה להפסיק את השידורים בתדר, הוא היה תלוי בהחלטת בית המשפט בנוגע לפשיטת המשטרה ולהחרמת הציוד. אבל זה לא המשחק שלו. בשיחה איתו הוא הסביר לי, בסבלנות אין קץ, שהוא לא מחפש להסתכסך עם אף אחד והוא בוודאי לא רוצה לשדר בניגוד לעמדת המשטרה. יתרה מכך, באם המשטרה היתה מקבלת אישור לפשוט על משרדי התחנה ולהחרים ציוד, החזרה לאוויר היתה קשה שבעתיים בלעדי הציוד הזה. המשחק שלו הוא נקי: הוא מעדיף לפעול בשקט מלעשות מהומות ברעש.

בינתיים, בגופי התקשורת השונים ביקשו את תגובת משרד התקשורת על הורדת התחנה מהאוויר. בתגובה שפורסמה ב YNET-טען המשרד: "באמצעות המשדר של רדיו כל השלום ברמאללה, החלו לאחרונה להיות מופצים שידורים מסחריים בשפה העברית בתחומי מדינת ישראל. דבר זה הביא לפגיעה כלכלית בזכייני הרדיו האזורי של הרשות השנייה ולכן תחנת הרדיו קיבלה הוראה להפסיק את השידורים לאלתר. משלא עשתה כן, פעל משרד התקשורת בשיתוף משטרת ישראל לסגירת תחנת הרדיו".  סליחה, אני רק שאלה: התקשרתם גם ל-MTV וביקשתם מהם להפסיק לאלתר את שידוריהם כי גופים ישראלים מסחריים מפרסמים שם והדבר מביא לפגיעה כלכלית בזכייניות הטלוויזיה? מה, לא?

ועוד, באותה תגובה: "יש לציין שתחנת הרדיו כל השלום מעולם לא קיבלה אישור או זיכיון מאת הרשות השנייה להפעיל את משדריה בשום אזור זיכיון בישראל. על פי הסכמי הביניים, ספקטרום התדרים האלקטרומגנטי הינו משותף לישראל ולרשות הפלשתינית, ובניהולה של ישראל, כאשר שידורים משטחי הרשות הפלסטינית נקבעים על ידי ועדה טכנית משותפת לשני הצדדים. עד כה לא הוקצה לרדיו כל השלום תדר על ידי הוועדה". אוקיי, אז איפה הייתם שבע שנים? או שאולי אתם מתכנסים אחת לעשור? כי הרשות הפלשתינית דווקא הקצתה להם תדר וקשה להגיד שאתם לא יודעים על זה. רגע, יכול להיות שהתזמון קשור להיא שלא עוברת מסך ולאלה עם הגירעונות כבדים? מה, לא?

סטיי טיונד, תיכף תגיע גם התגובה על ההסתה.

גלי רדיו

גלי רדיו מכונים, בטעות, גם בשם "גלי אתר". טעות זו נובעת מהתאוריה שגרסה כי גלים אלקטרומגנטיים זקוקים לתווך חומרי כלשהו על מנת לנוע במרחב, בדומה לגלי קול. תאוריה זו הופרכה בעזרת ניסוי מייקלסון-מורלי (ראה לעיל) . 

(תנחשו מאיפה)

מייקלסון-מורלי הוכיחו את מה שהוכיחו, אבל כאן המציאות מוכיחה דברים אחרים: הגלים האלקטרומגנטיים במדינת ישראל אכן זקוקים לתיווך חומרי על מנת לנוע במרחב. הם זקוקים לתיווך החומרי של אמונה ואהבה וכושר עמידה איתן אל מול הסופה הנושבת מכיוון בית-הנבחרים. הם זקוקים לגב חזק ורוח גבית מכיווננו על מנת שימשיכו לעמוד זקופים כשההוריקן ינסה לשבור אותם. הם זקוקים לאנושיות שאינה תלויה בדבר, שתשרוד מתחת לענני הסערה השחורים, בַּמָקום שהרִיק הולך ומשתלט עליו.

בידיעה שפורסמה באתר של ערוץ 7, צוטט דני דנון כאומר: "התחנה קראה לצאת ולפעול נגד מדינת ישראל, ואין לה מקום בעולם התקשורת הישראלי. יש לנו מספיק אויבים מחוץ למדינה, לא צריך כאלה גם בתוכה. סגירת התחנה הינה עשיית צדק לשמה. תכני התחנה היו לא ראויים והעובדה ששידרו בצורה פיראטית הכשירו את הקרקע לסגירת התחנה על ידי משטרת ישראל". אתם מוזמנים לבדוק בעצמכם אם תכני התחנה ראויים או לא. דני דנון, כאמור, מעולם לא האזין לתכנים האלה.

לטענות על ההסתה משיב מוסי רז: "אנחנו משדרים כחוק שבע שנים ולא שמענו טענה אחרת ממשרד התקשורת במשך השנים האלה. אנחנו נגד הסתה ואשמח אם יעמידו לדין כל שדר שמסית".

תגובות

 • אכן גזענות לשמה

  בעוד מוסי רז קיבל רק אזהרה בטלפון, ישראל בונדק קיבל 18 חודשים. וסתם תהייה שעלתה במוחי הקודר והקיצוני: אם מנהל התחנה היה חבר לשעבר באיחוד הלאומי, ומפעיל תחנה פיראטית "המטיפה" לחזרה בתשובה ומסורת יהודית, ספק אם היה זוכה לחשיפה תקשורתית מגוננת שכזו.

  עוז, 21-11-2011 12:58

 • עוז, מה הקשר?

  1. כל השלום היא *לא* תחנת רדיו פיראטית, כפי שאפשר להבין מהעובדות. 2. ייתכן מאוד שלישראל בונדק נעשה עוול, אבל ייתכן מאוד שכרגע אני מתייחסת לעוולות מסוג אחר. 3. אני מלאת הערכה כלפי ישראל בונדק וכלפי הפנתרים השחורים מחד וגם לא אכפת לי למה אנשים מטיפים כל עוד הם לא מטיפים לגזענות ולשנאת האחר מאידך. 4. טחנות הצדק לא תמיד עובדות, כפי שאפשר לראות בשני המקרים. אני בטוחה שלישראל בונדק יש מי שעומד מאחוריו ומזדהה איתו. זאת לא אני ואין סיבה להשוות בין שני המקרים.

  עדית אזולאי, 21-11-2011 13:51

 • יחי ההבדל הקטן

  "קול המזרח", תחנת הרדיו של ישראל בונדק, פעלה ללא רישיון. "כל השלום" פעלה עם כל הרישיונות המתבקשים. קול המזרח הביאה, מטבע היותה, קול אחד בלבד. כל השלום עשתה כל מאמץ לייצג שיח רב צדדי.

  סער גמזו, 21-11-2011 16:24

 • מי שלא מחה כשהממשלה סגרה את ערוץ 7, שלא יתפלא שבאים לסגור גם אותו

  חופש ביטוי עובד לשני הכיוונים. חבל שהשמאל לא הפנים זאת עדיין. השמאל כל פעם מנסה לסתום פיות לימין, ואח"כ צורח כשמנסים לסתום פיות לו.

  הפילוסוף, 22-11-2011 14:08

 • לתשומת ליבו של הפילוסוף

  בדומה לדוגמה הקודמת - גם זו לא ממש דוגמה טובה. ערוץ 7 פעל ללא רישיון וכמדומני שעשה זאת ללא יותר מידי הפרעה במשך זמן הרבה יותר ארוך מכל השלום, שכאמור פעלו כחוק.

  אופיר בלוז, 22-11-2011 23:14

 • לגברת חובבת הוויקיפדיה

  'בשנותיה הראשונות של המדינה הייתה ___ מפלגת השלטון העיקרית, והציר המרכזי לקבלת ההחלטות. מימין ל____ עמדו אנשי תנועת החרות, אשר בן-גוריון דחק את רגליהם מכל מוסדות השלטון, בסיסמה "בלי חרות ובלי מק"י"...בכל אלו הייתה ___ ומוסדותיה הגוף המוביל, והמקום בו נתקבלו ההכרעות. הכרעות אלו, ומעשים אלו, דרשו מפלגת שלטון חזקה שיהיה בכוחה לכפות את רצונה ולהוביל את המדינה בכיוון הרצוי לה" ..."עם זאת היה לכך צד שלילי שהתבטא בהעדפת אנשי ___ במוסדות השלטון, ובהשלטת המנגנון המפלגתי על מוסדות שלא היו מפלגתיים באופיים. שיטת ה"פתקים", נוסח "הנ"ל מאנ"ש" (הנ"ל מאנשי שלומנו), הביאה למנגנון של העדפה מפלגתית, וחסימת כל מי שלא נשא את "הפנקס האדום" משירות המדינה. נשמעו גם טענות כלפי שירות הביטחון הכללי בראשות איסר הראל ששימש אף למעקב אחרי מתנגדים פוליטיים של ___ כאנשי מפ"ם, ועורכי העיתון הרדיקלי העולם הזה." נחשי מי המפלגה שהושמטה (למען גירוי הדמיו)ן? רמז: היא לא מהקשת הימנית של המפה הפוליטית.

  רביזיוניסט (=בוחן מחדש,מוודא), 23-11-2011 19:35

 • רוויזיוניסט יקר

  מדוע אתה חושב שרוצה או צריכה אני לגונן/ לנמק/ להסביר מעשים ופעולות שנעשו בעבר על-ידי אנשים אחרים ושאני לא מסכימה איתם כלל, לא משנה על-ידי מי נעשו? אני לוקחת אחריות על עצמי בזמן שאני חיה בו, לא על אנשים אחרים בזמנים אחרים. טעויות נעשות תמיד - על ידי אנשים/ מפלגות שלכאורה אני אמורה להזדהות איתם ועל ידי אנשים/ מפלגות שלכאורה אני אמורה לא להזדהות איתם. למרבה הצער, הפחד המתגנב אל תוך המחשבה הוא זה המכשיר את הקרקע לביצוע הטעויות האלה. אני מזמינה אותך להסתכל על הווה (בניגוד להסתכלות על העבר כמכתיב הווה ו/או על ההווה כספקולציה לעתיד לא ידוע) ולבחון את ההתנהלות הנוכחית במבחן המוסר האחד והחוק האחד. או, במילים אחרות: מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך. ותבוא עליך הברכה.

  עדית אזולאי, 24-11-2011 00:02

 • הרשי לי רק לצוטט

  הציטוט הוא ממאמרך הנ"ל: "הרוח הנושבת מעל הרי ירושלים אכן מהווה מרכיב מרכזי במערכת הקירור של האזרח הישראלי הממוצע והיא בוודאי ובוודאי אחת מאיתני הטבע: הרוח הזאת, רוח-הרפאים של משטרים חשוכים וחדרים חשוכים עוד יותר, שקמה ומקבלת צורה לנגד עינינו, היא זאת שתקבע ממי יימנעו הזכויות המעוגנות בבסיסו של כל משטר דמוקרטי, ומי יקבל את המנעמים השמורים למלחכי פנכת השלטון." האם לא יהיה זה נכון לומר שתמונת המצב העולה מדברייך היא של מופע אימים המתרגש עלינו יש מאין? את יודעת, מעשה אבות סימן לבנים...

  רביזיוניסט, 24-11-2011 10:53

 • אופיר בלוז היקר - טעויותיך מביכות

  הרי גם כל השלום פועל בניגוד לחוק - אחרת, מדוע המשטרה סגרה אותו? מדוע לא הוגש בג"צ ומדוע בג"צ לא הורה על המשך שידורי התחנה לאלתר? טענתם של אנשי כל השלום היא שהם פעלו כבר 7 שנים...אז מה פתאום נזכרו עכשיו לסגור אותם, זו הייתה בדיוק הטענה של אנשי ערוץ 7... לא תצליח להתחמק מזה. או שערוך 7 וכל השלום נסגרו שתיהן "בהתאם לחוק" או ששתיהן נסגרו עקב רדיפה פוליטית...

  הפילוסוף, 24-11-2011 16:15

 • פילוסוף

  לכל השלום היה רישיון (מהרשות הפלסטינאית), לערוץ 7 לא היה שום רישיון. תזלזל בלגיטימיות של הרישיון הראשון כמה שתרצה - זה עדיין הופך את הדוגמאות לשונות בתכלית.

  אופיר בלוז, 25-11-2011 16:00

 • לאופיר, אתה מבלבל מין בשאינו מינו

  את מי זה אמור לעניין בדיוק שלכל השלום יש רשיון רדיו פלסטיני? ממתי משטרת ישראל ובתי המשפט בישראל פועלים לפי החוק הפלסטיני? לפי החוק הפלסטיני מי שמוכר קרקע ליהודי דינו מוות. האם מחר אתה תגיש תלונה במשטרת ישראל ותתלונן שיוסי מכר את דירתו בתל אביב לראובן היהודי ולכן יוסי ראוי לעונש מוות לפי החוק הפלסטיני? אם לערוץ 7 היה רשיון ממדינת מיקרונזיה, האם זה היה משנה למישהו? תפסיק להיתמם אופיר, הרבה יותר מכובד להודות בטעות ולשנות את עמדתך, מאשר להתחפר בעמדה מוטעית ולנמק אותה בטיעונים שלא מחזיקים מים.

  הפילוסוף, 27-11-2011 12:12