מגזין

גיא בן שטרית מוקסם מפרי האהבה של דניאלה ובן ספקטור

לקראת המצעד הישראלי, אמנים ישראלים בוחרים את אלבום השנה שלהם. גיא בן שטרית, מנהיג להקת אטליז, בוחר אלבום ביתי ומלא אהבה

מאת קול הקמפוס. 27-09-2011

תגיות: Eatliz, דניאלה ספקטור, גיא בן שטרית

 

הכל קסום כאן. דניאלה ובן ספקטורהכל קסום כאן. דניאלה ובן ספקטור

» איזה אלבומים עשו לכם את השנה? היכנסו ובחרו

» המצעד השנתי של קול הקמפוס ונענע10 - כל הפרטים על השידור

תשע"א אוטוטו נסגרת והמצעד הישראלי השנתי כבר ממש קרוב. כדי לדעת איזה אלבומים עשו את זה למוזיקאים המקומיים, הושבנו אותם לשיחה קצרה על השנה החולפת ועל העתיד הנראה לעין. היום בספה שמולנו - גיא בן שטרית, מנהיג להקת אטליז.

מה אלבום השנה הישראלי שלך? 

Daniela & Ben Spector - Love Is

למה בחרת בו? מה הקסם שלו? 

הכל קסום לי באלבום הזה. הקול של דניאלה נעים מלטף ומזכיר לי כמה קולות מן העבר של זמרות והרכבים שאהבתי אי שם באייטיז המאוחרים והניינטיז. באלבום ניכר שמדובר בבני זוג שעשו יצירה משותפת והביאו לעולם את ילדם המשותף הבכור בצורת אלבום בכורה. בשלב הזה בחייהם הם בחרו להביא יחד לעולם מוזיקה והם עשו הכל בבית הפיקו הקליטו ונבעו רעיונות ויצירה.

» האזינו לאלבום המלא של דניאלה ובן ספקטור:

מה הדבר הכי טוב שקרה למוזיקה הישראלית השנה?

המחאה החברתית. כפי שאני רואה את הדברים, המחאה החברתית וההתאגדות של כמה מאות אלפי ישראלים שקמו וצעקו צעקה דומה בראש חוצות החזירו את הגאווה ואת השייכות של רובנו על היותינו ישראלים. בעבר, בשנים שבהם אזרח ישראלי היה גאה להיות ישראלי, כשהיינו מטיילים בחו"ל למשל, הקטע של להתחמק וחלילה לא להיתקל בישראלים אחרים מפאת הפאדיחה היה קיים במינונים הרבה יותר קטנים, אם בכלל. כשהיינו שומעים את הגששים מדברים באנגלית מעוברתת ("פוט דה בול אין דה סל") האוזן שלנו היתה מגיבה לזה כמו למסג' נעים בדיוק כפי שבאיסלנד מגיבים בחום רב למבטא של ביורק באנגלית. כי אנחנו גאים בישראליות שלנו ומי עוד יכול לדבר באנגלית עם עיוות ישראלי בתוכה אם לא העם שלנו.לא פעם ולא פעמיים אפשר לשמוע יצירה מקורית של יוצרים ישראלים מבורכים בכישרון מטורף אשר מעלים שיר או קליפ (לא בעברית) באתרים השונים והטוקבקים מלאי חוסר פרגון כ"כ לא ושטנה. אני חושב שישנו קשר ישיר בין השנאה עצמית ולתחושת האי שייכות שלנו כישראלים מאוחדים ומלוכדים שנעלמה מהמפה -  ועכשיו חוזרת.כולי תקווה שהיא חוזרת ולשם שינוי לא בגלל שצה"ל הצליח לרמוס את אחד משכיננו הערבים באיזה מבצע לוחמני אלא כי יש התעוררות סוציאלית הדדית בן אדם לאדם, התעוררות שמגדירה חברה בריאה. 

איזו הופעה מקומית הכי זכורה לך מהשנה החולפת?

אטליז הוזמנו להופיע בפסטיבל שוליים רחבים וזכורה לי הופעה של זמר נהדר עם יכולות ווקאליות מרשימות במיוחד - אורי שדה (אחיה הצעיר של מיקה שדה). אני ממליץ בחום ללכת לראות ולשמוע אותו.  

שכנע אותנו להצביע לאלבום שלך במצעד השנתי   

צר לי, אבל אין הנחתום מעיד על עיסתו

מה תאחל לעצמך לשנה הבאה?

שהמוני אנשים יבינו שהבשר שמגיע אליהם למקרר/צלחת/לחמניה היתה פעם חיה אמיתית הולכת נושמת ומכשכשת בזנבה בדיוק כמו חיות המחמד שאנו מגדלים בבית - כלב או חתול. שאנשם יעשו עם עצמם חשבון נפש ויבינו שלא רק שזה לא בריא להם לצרוך מוצרי בשר אלא שבעלי חיים צריכים לעבור סבל רב בשביל שהם יאכלו סטייקים על האש.

» הקשיבו לאלבום המלא של אטליז:

» איזה אלבומים עשו לכם את השנה? היכנסו ובחרו

» המצעד השנתי של קול הקמפוס ונענע10 - כל הפרטים על השידור

תגובות