מגזין

קוואמי מטורף על בצפר

לקראת המצעד הישראלי, אמנים ישראלים בוחרים את אלבום השנה שלהם - קוואמי מצא מטאל ישראלי מלא בבלוז ועצמה פסיכית

מאת קול הקמפוס. 21-09-2011

תגיות: קוואמי, אביטל תמיר, Betzefer

 

יצירת רוק מוחלטת. בצפריצירת רוק מוחלטת. בצפר

» איזה אלבומים עשו לכם את השנה? היכנסו ובחרו

» המצעד השנתי של קול הקמפוס ונענע10 - כל הפרטים על השידור

תשע"א אוטוטו נסגרת והמצעד הישראלי השנתי כבר ממש קרוב. כדי לדעת איזה אלבומים עשו את זה למוזיקאים המקומיים, הושבנו אותם לשיחה קצרה על השנה החולפת ועל העתיד הנראה לעין. היום בכיסא שממול - קוואמי, סולן קוואמי והחלבות.

מה אלבום השנה הישראלי שלך?

BETZEFER - FREEDOM TO THE SLAVEMAKERS

למה בחרת בו? מה הקסם שלו?

התקליט זה הוא יצירת רוק מוחלטת שפגעה לי ישר בבטן. מעבר לזה שהוא מלא רגש, עוצמה פסיכית וחוכמת חיים, מעבר לזה שהוא בסטנדרטים בינלאומיים ובעיני הוא גם אחד מאלבומי השנה בעולם ולא רק בארץ, האלבום הזה הוא גם הקרוסאובר המושלם בין כל מי שלא אוהב מטאל או מפחד ממנו לבין מי שחיים ונושמים את הז'אנר. הוא מגיש את המטאל שבו עם לב מלא בבלוז, ויהיה מסוגל להכניס בתשוקתו האדירה את כל מי שלא שומע מטאל אל התחום. ומהבחינה הזאת הוא מתכתב עם אלבומי המטאל הכי גדולים שיצאו בין סוף האייטיז לתחילת הניינטיז.

מה הדבר הכי טוב שקרה למוזיקה הישראלית השנה?

הדבר הכי טוב לטעמי שהוא שגם השנה יצאו ים חומרים מקומיים פנטסטים, כמו אלבומי הבכורה של הגרינבאומז, קין והבל 90210, יהוא ירון, מתן אשכנזי, בוא לבר, רוצי בובה, אומללה, עינב ג'קסון כהן ו-שרדהד, האלבומים הנפלאים של נועם רותם, גיישה נו, טליה אליאב, והתעוררות הראפ האיכותי עם התקליטים של נצ'י נצ' , אורטגה ופנאתי חסיד. שנה יצירתית מדהימה.

» צפו בקליפ של Bestseller מתוך האלבום:

איזו הופעה מקומית הכי זכורה לך מהשנה החולפת?

אדיר אוחיון והילדות העיפו לי את התחת. איך שהאיש הזה שר ומנגן גיטרה זה לא יתואר.

שכנע אותנו להצביע לאלבום שלך במצעד השנתי

אין הנחתום מעיד וכו'...כל מה שאני יכול לומר זה שהאלבום הזה הוא ליבי, דמי ונשמתי, שאני מרגיש אותו בכל הכח היום לא פחות מברגע שהוא יצא, רבות בגלל התהליכים החברתיים שקורים ממש עכשיו במדינה, שלעניות דעתי התקליט הזה במידה רבה חזה. אני בעיקר מקווה שמי שעוד לא הקשיב לו, יקשיב.

מה תאחל לעצמך לשנה הבאה?

מאחל לעצמי להתחיל לעבוד, כמו שאנחנו מתכננים, על האלבום הבא שלנו. אשמח גם לפגוש השנה חייזרים ידידותיים מהחלל החיצון. אם יהיה אולפן ובזול , לא אכפת לי להקליט בחלל .

» האזינו לקוואמי ופורטיס מבצעים את "תסחטי אותי":

» איזה אלבומים עשו לכם את השנה? היכנסו ובחרו

» המצעד השנתי של קול הקמפוס ונענע10 - כל הפרטים על השידור

תגובות