מגזין

קראש אמיתי

טל אלפנט הבין שאין הרבה מה לחדש על DJ Krush, אבל יש כמה רגעים של היאקוזה לשעבר שממש שווה לזכור. ככה נשמע אלוף העולם בפטיפוניזם

מאת טל אלפנט. 06-09-2011

תגיות: טל אלפנט, dj crush

 

האבא של הטריפ הופ. קראשהאבא של הטריפ הופ. קראש

כשביקשו ממני לכתוב על dj krush קצת היססתי למען האמת. לא שמעתי את הבן אדם מעל 10 שנים ולמעשה, די שכחתי ממנו. אני גם לא יודע עליו יותר מדי ובטח שאין לי שום דבר לחדש. אז כן, הוא "יאקוזה" לשעבר ולא כדאי להתעסק איתו. הוא אומן,אשף,מומחה, קוסם (איך שאתם רוצים לקרוא לזה) על הפטפון, הוא האבא של ז'אנר הטריפ הופ (זכרונו לברכה) אך שונא להגדיר את סגנונו המוזיקלי (ואם הוא שונא אז לא נגדיר כי מי אנחנו שנתעסק עם היאקוזה), הוא היה חתום בלייבל הבריטי האגדי mo wax, הוא אחד ממפיקי ההיפ הופ המצליחים והחשובים שיש, הוא אחד האומנים הגדולים ביותר ביפן ופתח דלתות לדי ג'ייז גדולים כמו: dj Honda, dj kentaro, hafina  ועוד רבים וטובים. בשביל פיסות המידע האלה, כל מי ששמע אי פעם את השם dj krush לא צריך אותי ולא צריך את ויקיפדיה. אז מכיוון שלערוך מחקר יסודי ולחפש את כל הפרטים הקטנים על הבן אדם בשביל כתבת קליפים  זה ממש לא בשבילי כרגע, החלטתי פשוט לשוטט ביו טיוב ולשמחתי גיליתי עולם חדש. לא רק שעכשיו כל הקטעים הישנים שאהבתי כל כך בתור ילד כמו: duality  (יחד עם dj shadow) , only the strong survive  (יחד עם הראפר הענק cl smooth), kamuri, fucked up pendulum, ko ku  (מתוך האלבום המהפכני ki oku בו קראש משתף פעולה עם אומן הג'אז toshinori kondo,  real (אחד משירי הראפ הגדולים ששמעתי בחיי, בו קראש משתף פעולה עם הראפר  ( tragedyנשמעים לי הרבה יותר טוב, אלא גם יש להם קליפים והם פשוט העיפו אותי למקום אחר. אז כל מה שנשאר זה לשתף אתכם בחומרים החדשים/ישנים (בשבילי לפחות) ולקוות שקראש ינגן חלק מהם.

 

» די ג'יי קראש בבלוק - לכל הפרטים

נתחיל עם  duality,שיתוף הפעולה הגאוני עם dj shadow מתוך האלבום meiso (תעה בעברית), הקטע הראשון ששמעתי אי פעם של קראש וקליפ שהעיף אותי למקום רחוק והזוי:

לאחר מכן חיפשתי את real  (כמו שאמרתי אחד מהשירים האהובים עלי) מתוך האלבום milight  (עתיד בעברית). לא מצאתי קליפ אמיתי אלא משהו יותר טוב, צילום ביתי של השניים יושבים באולפן ויוצרים את השיר (שכולל את אותו סימפול של תלניוס מונק שבו השתמשו גם הוו טאנג קלאן לשיר clan in the front, הנה אולי חידשתי משהו):

מכיוון שאני הגעתי אל קראש מעולם ההיפ הופ האינסטרומנטלי אז כמובן שאלה הקטעים הראשונים שחיפשתי אך לאט לאט גיליתי עולם חדש שלא הכרתי בעבר. מקצבי ההיפ הופ הכבדים והאפלים נשארו כמו תמיד אך הסימפולים המוזרים וההזויים בהם קראש משתמש והשתמש ושיתופי הפעולה המקוריים והמהפכניים והם אלה שהפכו לסימן ההיכר שלו, עברו את גבולות הז'אנר ונחתו אי שם במקום בלתי מוסבר בעליל. באמת שאני לא יודע איך לתאר קטעים  כמו sho ka, מתוך האלבום המשותף עם טושינורי קונדו ki oku:

או the lost voices בו קראש משתף פעולה עם מפיקי הרגאי slu & robbieמתוך האלבום the massage at he depth

מכיוון שאני לא יכול להעלות את כאן את הקטעים של קראש נשאיר אתכם עם קטע אחד קלאסי לסיום. הסרט "סקראץ" הוא סרט חובה לכל חובב מוסיקה ואני מאמין שרובכם ראיתם אותו, ואם ראיתם אז אתם לא יכולים לשכוח את אחד מהקטעים המוסיקלים החזקים ביותר בסרט, מתוך הטראק new flesh for old-186000:

והטראק המלא:

כל הקטעים האלו פשוט החזירו אותי שנים אחורה והזכירו לי למה אני כל כך אוהב היפ הופ,בנוסף הם גרמו לי להבין שאין מה לעשות, הדי ג'ייז היפניים הם פשוט הכי טובים והכי מגניבים בעולם (שאתם מסיימים לחפור קצת על קראש, עשו לעצמכם טובה ותבדקו את .(dj kentaro אז זה הזמן בשבילי להמשיך ולנבור במוסיקה של הידיקי אישי (אני מקווה שאני מאיית נכון), עד יום חמישי. אין סיכוי שאני אצליח להדביק את הפער שהפסדתי כל השנים האלה אבל בוודאות זה יספיק כדי לעוף לחלל השבוע.

Peace out

» די ג'יי קראש בבלוק - לכל הפרטים

תגובות