מגזין

אלבומי השנה שלנו

לקראת המצעד הישראלי השנתי, שדרני התחנה בוחרים את האלבומים שבלטו קצת יותר מהאחרים ועשו להם את השנה. אלה הבחירות של אמיר עטר

מאת אמיר עטר. 07-09-2011

תגיות: אמיר עטר, תעני אסתר, Electra, tel aviv girls

 

הגרסה הנשית לפו פייטרז. TLV Girlsהגרסה הנשית לפו פייטרז. TLV Girls

» איזה אלבומים עשו לכם את השנה? היכנסו ובחרו

» המצעד השנתי של קול הקמפוס ונענע10 - כל הפרטים על השידור

תשע"א הייתה שנה פוריה ומוצלחת במיוחד למוזיקה הישראלית. כמות האלבומים המשובחים והחשובים שיצאו גדולה ומרשימה וכדאי מאד להכיר את השמות שעשו את השנה. בסדרת כתבות נציג לכם את בחירות שדרני התחנה ואת האלבומים שהם ייקחו איתם מהשנה החולפת. יוצאים לדרך עם הבחירות של אמיר עטר.

 

Tel-Aviv Girls – Sick of Seeking

בגלגול השני של הרכבה של שרון קנטור התחדדו להם חושי הרוקנ'רול והפכו למדויקים יותר. לא רק שהם שינו את שמם מ-The Girls ל-Tel-Aviv Girl, על משקל New-York Dolls, עושה רושם שמשהו מאותה רוח אמריקאית נדבקה גם בחברים הלבנטינים שלנו.
אחרי שאלבומם הראשון נשען בעיקר על השפעות בריטיות קטעים חדשים כמו Lion's Den  ו-Morning Somewhere נשמעו כאילו נכתבו תוך כדי נסיעה על סמי-טריילר שמוביל ארגזי באדוויזר לדרום דקוטה.
אפילו נגיעות המטאל ב-Lifetime Roulette באות בצורה שלגמרי הולמת את הקצב הטבעי של האלבום ומעלות את התהייה איך יכלה להישמע הגרסה הנשית ל-Foo-Fighters? כנראה שמשהו לא כל כך רחוק מהאלבום השני של Tel-Aviv Girls.

 » האזינו לאלבום כולו:

תעני אסתר – תעני אסתר

אלבום בכורה של חבורה כישרונית ומשעשעת וצבעונית. הם יודעים שכדי להביע משהו אמיתי כדאי לומר זאת בשפת האם שלך והם לא מתביישים להביא את ההשפעות החו"ליות שלהם בקונטקסט עברי מקורי.
יש פה כמעט כל מה שצריך לאלבום פופ-רוק מושלם. הרמוניות קוליות שמזכירות את הביץ' בויז, גיטרת באס מסוג ריקנבאקר כמו זאת של אחד פול מקרטני ופזמונים קליטים ומהנים שמאפשרים בכיף להצטרף ולפזם יחד.

» האזינו לאלבום כולו:

 

Electra - Heartbreaks For Fools

את ההשפעות של ניצן חורש וחברי אלקטרה לא קשה לנחש, הם תמיד נשמעו כאילו הם נשלפו הישר מאיזור NW1 צפון-מערב לונדון.
באלבומם המלא השני אפשר למצוא את כל מה שאנחנו אוהבים בקלאש, הבאזקוקס, טי-רקס ובלר. בעזרת גיטרות קצביות, אקורדים מהירים וסולאים מלאי שיק אלקטרה נותנים לנו להרגיש רגע במקום אחר.
בניגוד ללהקות מקומיות אחרות שבוחרות לשיר באנגלית השירה ניצן חורש כלל לא מסגירה את מוצאו הים תיכוני. גם מבחינת טקסטים, עוד מוקש גדול ליוצרים מקומיים הפועלים באנגלית, אלקטרה לא נופלים ומאבדים רגל אלא מדלגים בחינניות מעליו בדרך לכיבוש היעד הבא (פסטיבל רדינג?).

» האזינו לאלבום כולו:

» איזה אלבומים עשו לכם את השנה? היכנסו ובחרו

» המצעד השנתי של קול הקמפוס ונענע10 - כל הפרטים על השידור

תגובות