מגזין

המהפכה הצוענית

בימים של מהפכה חשוב לקחת רגע הפסקה ולהינות ממה שאנו נלחמים עליו. בואו להכיר את שאנטל

מאת נועה ברודצקי. 09-08-2011

תגיות: Shantel

 

המדינה מתעוררת, הבועה מתנפצת, האנשים החליטו לצאת, להתקומם, לצעוק ויותר מזה פשוט לחיות באוהל. בזמן כזה תרבות הבילויי הקונבציונאלית נפגעת - הברים לא מלאים, המסיבות דיי ריקות וההופעות לא ממריאות. בתחילת המחאה לא ידעתי איך להתייחס לאווירה שלה, עד שידיד סידר לי את המחשבה בראש: "מי אמר שאני חייב לסבול במחאה?". זו התמצית של תל אביב, שממנה צמחה המהפכה האנטי פולנית הזו.

 

אנחנו לא יושבים בחושך בשקט לבד ומחכים, לא. אנחנו מקיימים פסטיבל אוהלים, שמכיל בתוכו את התרבות שאנחנו רוצים לשמר ולקיים – וזו זכותינו לחיות בהנאה ולא רק בחסכנות, זהו לא פינוק אלא דרישה לאיכות חיים ברת ביצוע.אבל למה בעצם אני כותבת את כל זה כאן ולא באיזה מניפסט "יומני המהפכה"?

 

שאנטל מגיע להתארח באולפן קול הקמפוס לקראת ההופעה בארץ - כל הפרטים

 

"Anarchy & Romance" זהו שמו של סיבוב ההופעות של שאנטל, אמן הגרוב הבלקני שמגיע ארצה להופעה מלאה בחמישי הקרוב.שאנטל, או בשמו המקורי סטפן הנטל, הוא מוזיקאי גרמני שעסק בעיקר במוזיקה אלקטרונית אי שם בסוף שנות ה90', אז הוציא את אלבום הבכורה Club Guerilla. אבל פריצתו הגדולה הייתה ב-2005 כאשר הוציא את אלבום האוסף Bucovina Club המכיל דיסקו-היפ הופ-אלקטרוני בלקני בעריכתו. באותו זמן בפרנקפורט, עיר הולדתו, פתח מועדון הנושא את אותו שם בדיוק שהפיץ את הבשורה הבלקנית-צענית.

 

 

שאנטל לא מגיע אלינו בלי הפתעות. כמו הבדיחה "איך מכניסים 4 פילים לפולקסווגן אחת?" אפשר גם לשאול ביום חמישי הקרוב; איך מכניסים את 12 חברי להקת Bucovina Club Orkestar לבמה אחת? באוסף Bucovina Club vol2, שיצא באותה שנה אפשר בעיקר למצוא רימקסים מבית היוצר של שאנטל והפיכתם לאתניים, מקפיצים עם נגיעות אלקטרוניות שלא משאירות את הקהל אדיש. באלבום הזה אפשר גם למצוא את 'הבלקנים שלנו', הבלקן ביט בוקס עם רימקיס ל- Bulgarian Chicks. במהלך שלוש שנים האחרונות שאנטל נכנס כבר לפלייליסט של כמעט כל פאב שמכבד את עצמו בעיקר בזכות הלהיט Disko Partizani הנושא גם את שם האלבום שיצא ב-2007.

 

 

שאנטל ביסס את מעמדו וכישרונו כאשר גבר על סינדרום 'האלבום השני (לאחר הפריצה) המאכזב' והמשיך לשלב בצורה חכמה, מדוייקת ובעיקר מקפיצה את הבלקן עם נגיעות האלקטרו באלבומו Planet Paprika שיצא ב-2009. ועם שם כמו Bucovina Club המסגיר את שורשיו הרומנים של שאנטל ועוזר לנו להבין את החיבור שהוא עושה עם מזרח אירופה ומערבה.

 

 

פועלו של שאנטל באמת ארוך מכדי שאסקור אותו בכתבה אחת. הוא זכה בפרסים בינלאומיים, השתתף באין ספור פסטיבלים, לקח חלק בפסקול של הסרטים "SOUL KITCHEN"  ושל "בוראט", יצר סאונד לתצוגת אופנה שהתקיימה במילאנו ובעל ליין מסיבות בעיר מגוריו והוציא השנה אלבום נוסף הנקרא "Kosher Nostra: Jewish Gangsters Greatest Hits".

במייספייס שלו הוא מעיד שהחזון שלו, עוד מימיו כדיג'יי בפרנקפורט, הוא ליצור מוזיקת פופ אירופאית שתסחף ותערער את העולם – אני ממליצה בחום להתאוורר לרגע (רק לרגע) מהמהפכה שמתרחשת ברחבי תל אביב ולחזות ביוזם ומהפכן מוזיקלי ברחבי אירופה.

 

שאנטל בהופעה בישראל - לכל הפרטים

שאנטל מגיע להתארח באולפן קול הקמפוס לקראת ההופעה בארץ - כל הפרטים

 

תגובות

  • blFIRHKCEosZsq

    What a neat atrlcie. I had no inkling.

    Eddi, 22-08-2011 03:49