מגזין

חמרמורת מקוונת: שלום ישראל

גונן שטיינברג נפרד (זמנית) מהמולדת עם כמה קאברים ראויים וכל הסנטימנטליות הנדרשת. יאללה, נוסעים לקנדה!

מאת גונן שטיינברג. 02-08-2011

 

עיצוב: אליה גמבורגעיצוב: אליה גמבורג

בזמן שאתם יושבים סביב השולחן ביום שישי ומפטמים עצמכם בעוד פולקע של אמא, אני יושב לי לבד...בחושך... באולפן מול מיקרופון וקונסולה ומקווה שאולי מישהו מכם יהיה מוכן להאזין. ואם לא, אז לא נורא...אני כבר אסתדר. הנה עוד שבוע של חמרמורת:

 

תחילת הסוף

בשישי הקרוב אני טס לתקופה של לפחות שנתיים לניכר הקר: קנדה. את צעדיי הראשונים מחוץ ליום העבודה האחרון שלי, האייפוד שלי החליט ברוב חוכמתו ללוות אותי עם קולו הערב של דיימון אלברן ושותפיו לבלר עם השם הסימבולי – To The End, שם שסימל עבורי באותו רגע את תחילת הסוף שלי בארצנו הקטנה.

ציפור ירוקה

עוד שיר מתוך הפסקול של החבובות יצא, כעת מדובר בשיר שאנדרו בירד כבר מבצע שנים בהופעות - Bein’ Green בביצועו המקורי והמלנכולי של קרמיט הצפרדע. בירד בהחלט שומר על ההרהור הצפרדעי האקזיסטנציאלי בתוספת כמובן הכינור המעולה שלו.
andrew bird - bein green by hipstereo.blogspot.com

מכת קאברים

אחרי המחווה לנירוונה שבוע שעבר, המחווה לביורק יותר מוקדם השנה, עוד אלבום מחווה מתדפק על דלתינו. הפעם חגיגת העשור לאלבום הראשון של הסטרוקס – Is This It. סטריאוגאם קיבצו אמנים שונים לתת אינטרפטציה לשירי האלבום. פיטר ביורן וג'ון, מורנינג בנדרס, אוון פאלט ויקירת הבלוגוספירה בעת האחרונה אוסטרה, הם רק חלק מהאומנים באלבום הקרוי Stroked. את Trying Your Luck לקראת סוף האלבום, מבצעים ההרכב Deradoorian בעיבוד דאב משובח. את כל האלבום ניתן להאזין ולהוריד חינם ישירות מסטריאוגאם

אוראליות יתר

עם לסטינג הספיקה רק הנשימה, את פיליפ סלוואי מעניינות גם הפליטות האוראליות האחרות, קרי: היריקה והשיעול (חסר רק מוזיקאי שיכתוב על הגיהוק והשיהוק ואנחנו מסודרים). Every Spit and Cough לקוח מתוך האיפי Running Blind שמייצר המשך ראוי לאלבום הבכורה שלו שיצא מוקדם יותר השנה. את השיר הוא ביצע גם בלייב ל-BBC 6:

יצירה ווינאית

החצי הנשי של Wye Oak התיישבה על ספסל בווינה ונתנה ביצוע אקוסטי עבור They Shoot Music את השיר My Creator מתוך אלבומם האחרון.

מכת קאברים 2

אם בשבוע שעבר ראינו את ראיין אדמס מבצע את ומפייר וויקנד בוובקאם שלו, אז השבוע יש לנו את סת' אבט מה-Avett Brothers, מבצע אליוט סמית' בוובקאם שלו. אמנם מדובר במשהו ממאי, אך אני נתקלתי בזה רק עכשיו. על אף הנדושות, מדובר בביצוע טוב.

לגונה מבטיחה

את השם טרוור פאוורס אתם בטח לא מכירים, גם את שמות ההרכבים שלו Youth Lagoon ו-Fat Possum כנראה שלא. אך מדובר בבחור בן 22 סה"כ שיוצר מוזיקה מעבר לגילו. אוטוטו יוצא לו אלבום בכורה עם Youth Lagoon והקטע Montana מתוכו יוצר ציפיות גבוהות.
Montana by Youth Lagoon

איימי ז"ל

כבר שמענו מכל כיוון את שיריה של איימי ווינהאוס השבוע בשל פטירתה והצטרפותה למועדון 27 המכובד. התפוחים הגדילו ועשו לכבודה ביצוע ל-You know I'm not good שמשלב תחילה מורבידיות עצלנית ואז עולה למחוזות המוכרים יותר של התפוחים עם גרוב שמזכיר את ימיה הקצרים בפסגה של גב' ווינהאוס.

תגובות