מגזין

ביי ביי איימי

שדרני קול הקמפוס נפרדים מאיימי וויינהאוס ובוחרים את הרגעים הגדולים שלה בעיניהם. הספד מוזיקלי לכישרון שנגוז מוקדם מדי

מאת קול הקמפוס. 24-07-2011

 

הכתובת הייתה על הקיר. וויינהאוסהכתובת הייתה על הקיר. וויינהאוס

אתמול (שבת, ה-23 ביולי) הלכה איימי וויינהאוס לעולמה. מועדון ה-27 פתח את דלתותיו שוב כדי לקבל לתוכו את אחת הזמרות והיוצרות הבולטות של השנים האחרונות. כמו כוכב שביט, גם החיים של וויינהאוס, היו שובל קצר, נדיר, מלהיב וזוהר במיוחד. מאז אתמול כבר נשפכו מאות אלפי מילים על הכישרון הענק, האישיות הבעייתית, הרמזים שהקדימו את המוות ושאר הספדים.

 

אנחנו בקול הקמפוס החלטנו לנצל את ההזדמנות דווקא כדי להיזכר ברגעים הגדולים שלה, ברגעים שהפכו אותה לאחת הכוכבות האהובות עלינו, לאחת הדמויות המשפיעות במוזיקה של היום. אז זה לזכרה של איימי, ולחיי המוזיקה.

לאון פלדמן בוחר את It's my party - עד שזה יעלה, יכתבו אלפי מאמרי הספד על הבחורה המוכשרת הזאת, שכנראה נולדה עם יותר מידי כשרון ופחות מידי משמעת עצמית. את השיר הבא, שהוא קאבר לאחד הלהיטים הגדולים של המאה הקודמת, היא ביצעה יחד עם קווינסי ג'ונס, ועושה ממנו משהו שהופך כעת, לאחר מותה הבלתי נמנע, לסוג של אמרתי לכם. אללה ירחמה

אסף בן קרת בוחר את Ain't too proud to beg - אפשר להגיד הרבה דברים על איימי וויינהאוס והכל כבר יישמע קלישאתי - מהכישרון הגדול והמבוזבז, כרוניקה של מוות ידוע מראש, גיל 27 שהוא המיתוס האולטימטיבי ברוק אנ רול. הכל כמובן נכון ורלוונטי, הנה משהו נבואי מתוך שיר הנושא של האלבום הגדול שלה:
You went back to what you knew 
So far removed from all that we went through 
And I tread a troubled track 
My odds are stacked 
I'll go back to black 

We only said good-bye with words 
I died a hundred times 
You go back to her 
And I go back to.....
 

יוסי חלילי בוחר את You're wondering now - איימי וויינהאוס עושה את הספיישלס, בין שאר הדברים שהיא נהגה לעשות. חבל על מי שמתה...
 

חולית בלאו בוחרת את You know I'm no good - בחרתי בסינגל השני מתוך אלבומה המעולה Back To Black. אותו אלבום שהוביל לפריצה העולמית שלה, אי שם ב2006, עוד לפניי שהעניינים התחילו להתדרדר. אחרי כל כך הרבה זמרות פופ גנריות, איימי הייתה בשבילי הפתעת העשור, וברגעיה הטובים היא התגלתה כיוצרת מעניינת ומרגשת.
 

גיא כהן בוחר את Back to black - בנאלי כמו הפרשנות של שלמה שרף, אבל הכרחי כמו מזגן באוגוסט.
 

יבגני צ'רטקוב בוחר את Valerie - וויינהאוס חייבת חלק לא קטן מההצלחה שלה למפיק מארק רונסון. במקרה הזה הם לקחו שיר אינדי קטן של הזוטונס ובעזרת ההפקה הגרובית של רונסון והכריזמה הווקאלית של ויינהאוס הפכו אותו ללהיט ענק.
 

גיל מטוס מכניס לפרופורציות -  היא הייתה רק בת 27 כשהסמים הכניעו את גופה. זמרת גדולה עם קול מחוספס שהייתה קולו של הדור ונתנה תקווה לרבים. אין ספק שהמוזיקה שלה תשפיע על דורות של מאזינים ומוזיקאים והיא תיכנס להיכל התהילה של הרוקנ'רול.

 

תגובות