מגזין

חמרמורת מקוונת: בטיול מאורגן

השבוע בחמרמורת- טרקטורים מצייצים, שירי קיבוץ מסורתיים ואוסטרלים במזרח התיכון

מאת גונן שטיינברג. 12-07-2011

תגיות: Philip Selway, Beirut, נקמת הטרקטור, צח דרורי, איתמר רוטשילד, The Scoundrels, The Middle East

 

עיצוב: אליה גמבורגעיצוב: אליה גמבורג

בזמן שאתם יושבים סביב השולחן ביום שישי ומפטמים עצמכם בעוד פולקע של אמא, אני יושב לי לבד...בחושך... באולפן מול מיקרופון וקונסולה ומקווה שאולי מישהו מכם יהיה מוכן להאזין. ואם לא, אז לא נורא...אני כבר אסתדר. הנה עוד שבוע של חמרמורת:

נשאר רק לחכות

נקמת הטרקטור בציוץ ראשון לאחר שמונה שנים. האמת היא, שלמרות ההערכה הרבה שיש לי לאבי בללי, אני לא חסיד גדול של הטרקטורים. אבל הסינגל החדש, נשאר רק לרוץ, השאיר אותי עם טעם של עוד לקראת אלבום חדש מבית אנובה. ניתן להיכנס לאתר הבית של הלהקה ובעבור חופן מיילים, לקבל את הסינגל בחינם - שווה.

 

ביירות מתחדשת

כרגיל, עוד יותר מחודש תאריך ההוצאה הרשמי, ולמיטיבי הרשת יש כבר את האלבום החדש של ביירות – The Rip Tide – באמתחתם הדיגיטלית. האזנה מעמיקה טרם נקבעה אצלי, אך רפרוף קל כבר העלה כמה פנינים מוזיקליות ששיר הנושא ביניהם (כמו גם East Harlem שהספיק להיכנס לרשימת חצי השנה של התוכנית).

 

Beirut - The Rip Tide by EDPMC VICENTE 66

 

בני בליעל

אני מנסה כמה שיותר להיכנס ולהקשיב לאמנים שחברת התקליטים שלהם שולחת אלי את ההשקה של הסינגל/איפי/אלבום חדש שלהם. כמובן שלא ניתן להצליח לשמוע הכל, אבל לפעמים לוחצים ונהנים מהבחירה. השיר Gulf of Mexico של The Scoundrels הוא שיר מקסים, מלווה בקליפ לא פחות מקסים. אם אהבתם, על הדרך הם גם הוציאו EP חדש שניתן להורדה חינם (שוב בעבור חופן מיילים).

 

רצפת חדר העריכה

תמיד מעניין לגלות מה הושאר מאחור, אילו קטעים העדיפו להשאיר מחוץ ליצירה הגמורה ולמה בכלל. פיליפ סלוואי, המוכר יותר כמתופף של רדיוהד, הוציא שנה שעברה את By Some Miracle, אלבום סולו ראשון נעים, כיפי ורגוע. השבוע הוא פרסם כי עוד ארבעה שירים שלא נכנסו לאלבום יצאו כ-EP נפרד, הנה דוגמה אחת Running Blind, שבהחלט מעלה את התהייה למה בכלל לחתוך מהיצירה המקורית.

Philip Selway - Running Blind by Bella Union

 

נקודת המפגש

אחרי אלבום ראשון משובח שזכה גם להערכה הראויה לו, צח דרורי מוציא את נקודת המפגש, אלבום שני שממשיך את הקו המינימליסטי של האלבום הראשון. עולה השאלה, מה נשתנה? טרם הצלחתי לענות עליה, ואולי לא צריך. בספינות, שמתחיל רגוע ומתפרץ בסוף, הוא מארח את הילה רוח, בוגרת רימון עם קול נשי דק שדרורי כל כך אוהב על גבי העיבודים העדינים שלו (קרי דניאלה ספקטור ושות').

 

 

הקיבוץ

הספקתי לקרוא מספיק ביקורות על תוכנית התעודה החדשה של מודי בראון וענת זלצר "הקיבוץ", מספיק כי לגרות אותי לצפות בה...מתישהו. איתמר רוטשילד ודניאל ויץ תרמו לסדרה את ביצועם ל"פנינו אל השמש העולה". כיאה לקיבוץ, שיר מלא פאתוס ציוני, בביצוע מכובד ביותר של השניים.

 

המזרח התיכון

ההרכב האוסטרלי המשובח The Middle East, שאחרי שהתפרקו, חזרו, הוציאו אלבום שהפך לאיפי ועוד כל מיני תככים ומזימות שקשורות לעולם אופרות הסבון, הוציאו רשמית אלבום "בכורה" I Want That You Are Always Happy. האלבום ממשיך את הקו האפל אך נוגה של The Recordings Of The Middle East, במיוחד עם שיר פתיחה הנושא את השם Black Death 1349. אך אל תתנו לשמות לתעתע בכם, מדובר בשיר יפיפה כחלק מאלבום מרגש.

The Middle East - Black Death 1349 by theinsound

 

חמרמורת עם גונן שטיינברג משודרת מדי שישי ב-20:00. האזינו לתכנית ששודרה ביום שישי האחרון

תגובות