מגזין

קאט קופי באים לעשות קסמים

בראיון מיוחד לקראת ההופעות בתל אביב מבטיח סולן הלהקה: "נביא לכם הופעה ארוכה ומפנקת במיוחד"

מאת אייל דסקל. 23-06-2011

 

באים לטעום את העיר. קאט קופיבאים לטעום את העיר. קאט קופי

יש צליל חיוג. היעד – מלון קראון פלאזה בסנטיאגו, שם שרוע לו על המיטה בחדר 811 דן וויטפורד, מנהיג וסולן קאט קופי שמגיעים לארץ בפעם הראשונה לשתי הופעות (זאפה ובארבי).  דן נמנע מלדקדק בהגדרות מדויקות על סגנונה של קאט קופי, אבל בסך הכל ניתן להגדיר אותם כמי שעושים רייב של פופ-אלקטרוני. כלים אלקטרונים לצד כלים חיים, יוצקים ומבשלים מלודיות כובשות, המסונכרנות על גרוב נו-דיסקו כיפי עד דמעות ומלופפות בקולו הקטיפתי של דן.

 

קאט קופי האוסטרלים החלו את דרכם ב-2001. היום, עשור אחרי, מכל היבשת בוקעים קולות דומים – מפריסטס וליידיהוק ועד הרכבים קטנים כמו פנאו (Pnau). הצליל של דאפט פאנק היה הטריגר לכל זה.

חיממתם את דאפט פאנק בהופעות אחרי שיצא האלבום הראשון שלכם לפני שש שנים. איך נוצר החיבור והאם אתם עדיין בקשר איתם?

דן: "המנהל שלנו בזמנו הכיר אותם וחשב שזה יכול להיות חיבור מצוין וחשיפה טובה בשבילנו. זה הצליח. הם שמעו את האלבום הראשון ואהבו מאוד. ככה גם נוצר חיבור חברי. עד היום אני בקשר עם שניהם".

ההתחלה היתה כלהקה של אדם אחד שהוא אתה. איך הפכתם לארבע חוליות בסופו של דבר בהרכב?

דן: "התחלתי רק כדן וויטפורד וניגנתי על מכונת תופים וקלידים. זה היה תהליך ארוך עד שנהיינו הרכב מלא. כשאנשי הלייבל מודולאר רקורדס (שחתומים בו בין היתר קלקסונס והיה יה יז) התחילו להתעניין הם הרגישו שלפרויקט האישי דרוש הרכב. למרות שהם אהבו את החומרים מאוד היה בהם לטענתם צליל רזה מדי וגם אני הסכמתי בעניין. למזלי שאר החברים בהרכב היום היו ועדיין חברים טובים שלי (מתקופת התיכון) והעבודה איתם היתה טבעית לגמרי. ככה בעצם התרחבתי ללהקה. השם קאט קופי היה מאז ומתמיד. גם כשהייתי וואן מן בנד".

ואתם באים בהרכב מלא אלינו?

דן: "בהחלט. אתם הולכים לקבל הופעה במלואה. מכיוון שזו לא הופעה שהיא בתוך פסטיבל ואנחנו לא חלק מליין-אפ ארוך של הרכבים אצלכם יש סיכוי שההופעה אפילו תהיה יותר ארוכה ומפנקת בכמות החומרים. אנחנו אוהבים מאוד גם להופיע בפסטיבלים, שלא ישמע אחרת, אבל בהופעה שהיא רק שלך יש קסם. אני מקווה שהוא יעבוד אצלכם".

אז כמה ואילו שירים יהיו? אתה יכול לגלות?

דן: "אנחנו לא באים עם ליין-אפ מסודר והדוק של שירים. בטוח נעשה מהאלבום החדש, Zonoscope, את Where I'm going נגיד. ברור שגם האלבום השני יקבל יחס לא מבוטל ונבצע את Light & Music ואת Hearts on fire שהם השירים היותר מוכרים שלנו, אבל רשימה סגורה מראש אין".

שמעתי שהאלבום Low של דיוויד בואי השפיע על הצליל של האלבום החדש.

דן: "זה נכון. לאלבום הזה היתה השפעה מאוד גדולה על 'Zonoscope' . יש כאן כל מיני דברים מדהימים, שירי פופ מוזרים בצד אחד ופסקול אמביינט בצד השני. אני חושב שאפשר לשמוע את ההשפעה של בריאן אינו שעבד עם בואי בתקליט הזה. מעריצים של Low צריכים גם לצפות בסרט של ניקולס רוג, 'האיש שנפל מכוכב אחר' ".

ומה האלבום שאתה הכי אוהב להקשיב לו כיום מהשמות החדשים?

אני מקשיב לאלבום האחרון של דיג'יי שאדו, The less you know, The better. אמן שאני מאוד מעריך ועוקב אחריו שנים רבות.

אתה בעצמך כדיג'יי עדיין מתקלט ועובד במקביל או רק כחלק מקאט קופי?

כן, אבל רק במסיבות פרטיות ואקסקלוסיביות של חברים או משהו כזה. אני לא נכנס כבר לטורים כדיג'יי. אני מאוד אוהב מסיבות יותר כבליין.

נראה לי שתל אביב תרצה אותך בנקודה הזאת.

כן, שמעתי שיש אצלכם נייט-לייף צבעוני. יש לי סוף שבוע אצלכם. נבדוק את העניין.

 

» קאט קופי בזאפה - לכל הפרטים

» קאט קופי בבארבי - לכל הפרטים

תגובות