מגזין

פנויות להופעה - אינטרנל אספקט

אדוה יוחנן וחן אלבק יוצאות מידי שבוע לספוג תרבות מוסיקאלית. השבוע הן לא נכנעו לתכתיביו של האח הגדול ויצאו להופעת השקת אלבום בכורה של 'אינטרנל אספקט' בקומפורט 13 ת"א

מאת אדוה יוחנן, חן אלבק. 27-03-2011

תגיות: פנויות להופעה, ליאור פדלון, ארתור גירל, internal aspect

 

צילום: אורית פניניצילום: אורית פניני

 

מוצ"ש האחרון אנחנו מוותרות סופית על תוכנית התרבות "החיים על פי ג'קי". כדי להישמע יותר אינטליגנטיות, היינו אומרות שאנחנו מעדיפות לחכות לספר, אך במחשבה שנייה, ג'קי אף פעם לא קרא אותנו אז למה שאנחנו נקרא אותו?!  הערב (מוצ"ש) אנחנו פנויות להופעה של 'אינטרנל אספקט' הרכב סינת'-רוק שמשיק אלבום בכורה בקומפורט 13.

אינטרנל אספקט הרכב צעיר ובועט של שישה יוצרים הפועלים כבר שנתיים וחצי, כשהגרעין המייסד הם ליאור פדלון וארתור (אריק) גירל - שניהם הכירו בבי"ס למוסיקה. "עשינו פרויקטים משותפים לבית הספר והייתה לנו כימיה ממש טובה", אומרת פדלון, "התחלנו ליצור ביחד וראינו שמתחיל להיות לנו אוסף שירים, אז כיוונו לאלבום". עם סיום הקלטת האלבום פדלון וגירל עוצרים לרגע, מגרדים בראש וחושבים בקול: 'הוצאנו אלבום, מה לא נופיע עם זה!?', אז אט אט הם חברו לעוד ארבעה חברים מוכשרים והקימו את עצמם באופן רשמי ומקצועי כלהקה. "עברנו לגור ביחד, בנינו אולפן הקלטות, חדר חזרות, מה שצריך והתחלנו לעבוד", מוסיפה פדלון.

 

צילום: אורית פניניצילום: אורית פניני

 

23:00 אינטרנל עולים לבמה לציווי שאגות ושריקות הקהל. חלל הקומפורט מוצף אורות כחולים ועשן סיגריות. אנחנו, כחובבות ליין ה-1984, מעשנות את עצמנו לדעת ומשתלבות היטב בצד האפל של האייטיז. הם פותחים חזק עם Burn ,Ceckin' Out, Dry ו- Inside כשלאורך כל ההופעה פרוסים מייצגי וידאו- ארט (אלה פוניזובסקי) בשילוב משחקי תאורה מוטרפים ומושקעים, שצובעים לנו יפה את הקולות והצלילים שקורעים לנו את רקמת העור והשומן וחודרים חזק לעצמות. כשמאזינים לאינטרנל, בגדול זה מדגדג באוזן 'דארק אייטיז', יש שיגדירו אותם סינת' רוק, יש שיגדירו סינת' פופ, אבל אינרטל לא מקבעים עצמם תחת הגדרות, הם בהחלט מושפעים מזרמים שונים מאותה תקופה, "אנחנו מושפעים מעוד סגנונות, Trip-hop ,rock industrial ויש גם פופ", אומרת פדלון.

ההופעה ממשיכה וזה מרגיש לנו כמו מסיבה. לקראת השיא מכריזים חברי אינטרנל על הרמת צ'ייסר (ועוד צ'ייסר) קבוצתית. אל הבמה מצטרפת גם רקדנית המחול ענת גרגוריו - שנותנת את האפקט התלת- מימדי בפן הוויזואלי, ללא ספק אינטרנל משרים בנו אווירה אוניברסאלית, עם מזוודות ודיילות אוויר מאופרות בכבדות.

 

צילום: אורית פניניצילום: אורית פניני

 

הם סוגרים לנו את הערב יופי יופי עם עשרה שירים מהאלבום החדש וביצוע קאבר מהודק ומושקע במיוחד ל-Shout של Tears For Fears . אינטרנל אספקט נשמעים חו"ל, מופיעים חו"ל, משדרים חו"ל ולדעתנו ההצלחה האמיתית שלהם אכן תגיע משם. "אנחנו בינתיים פה אבל קורצים גם לחו"ל. אני חושבת שבארץ במיוחד בשנים האלו מתחיל ביקוש מטורף לדארק... אנחנו לא צריכים עשרות אלפי אוהדים, צריך רק לעשות את המוסיקה בכיף", מסכמת פדלון. ואנחנו מסכמות, הופעה מצוינת, ביצועים מושקעים, אומנות! תענוג ותענוג לאללה.אחרי ערב כזה כל שנותר לנו הוא לחזור הביתה, להתרסק למיטה ולמצוא איזה מישהו שיעדכן את ג'קי מנחם שמספר הטלפון שלו זה לא 2020.

 

 

אינטרנל אספקט הם: ליאור פדלון- שירה / ארתור גירל- סינט, גיטרה / עמית סילברמן- תופים /  ערן אקריש- גיטרה חשמלית /  ליאור ירקוני- בס / עדי ויינברג- שירה.

 

 

תגובות

  • אינטרנל אספקט

    כל מילה שכתבתן חקוקה בסלע. הייתי שם ונהניתי הנאה מרובה,הופעה יוצאת מן הכלל,ממש חו"ל.ההרכב המוזיקלי צעיר אבל נשמע מקןצעי ומלא נשמה והזמרות היו ונשמעו ערבות לאוזן .ליאור עם קול עמוק שלא שומעים לעיתים קרובות.אינטרנל תצליח ובגדול

    הייתי שם, 29-03-2011 09:58

  • HhdaPasTSBq

    Gee wliliekrs, that's such a great post!

    Blaze, 21-08-2011 04:32