מגזין

בסלון של דניאלה ובן

הצצה אינטימית ליצירה המשותפת של דניאלה ובן ספקטור בהופעת השקת אלבומם החדש

מאת קרן רובין. 20-03-2011

תגיות: דניאלה ספקטור, בן ספקטור

 

צילום: יובל אראלצילום: יובל אראל

דניאלה ובן ספקטור השיקו את אלבומם המשותף החדש והיפהפה "love is" ביום חמישי (17/3) בלבונטין, בהופעה שלמה ומהודקת כמו משלוח מנות בנייר צלופן צבעוני, וסוכריות טופי מפוזרות בין השוקולדים. האלבום מכיל תשעה שירים באנגלית שנכתבו על ידי דניאלה והופקו על ידי בן. שנה אחרי השקת אלבום הבכורה של דניאלה, עתיר סינגלים מצליחים ויצירה שלמה ומעניינת, והיא לא מאמינה שהנה, השקה לעוד אלבום. האולם מלא והם מנגנים את "הכוכב הזה מת" כמחווה לאלבום הקודם. השמפניה זורמת לכוסיות פלסטיק קטנות שמחולקות לקהל. לחיים.

בשיר הראשון דניאלה ניגנה לבד. בן נראה נטוע לידה, חסר ניסיון בימתי, שייך לא שייך לסיטואציה ונותן לה להוביל. נדמה שלא הספיק להתרגל למעבר מאולפן ההקלטות לבמה. אחר כך ישתחרר. הביצועים היפים היו זהים לאלה שבאלבום, והקהל התמוגג. המנורות הביתיות שהוצבו על הבמה בתחילת ההופעה עשו רושם שעוד רגע ניכנס לסלון הפרטי של דניאלה ובן, לנבכי הזוגיות שלהם, אבל הכניסה אם היתה, קרתה רק בהקשבה למילים של השירים. הכימיה הזוגית היתה חסרה על הבמה. מעט מאד מבטים בינהם, ורק מהצד של דניאלה. גם בתקשורת עם הקהל בן היה חסר. החיבור כולו היה עם דניאלה שאהבה אותנו אוהבים אותה.

כשנשמעו הצלילים הראשונים של "Cut it out" הקהל התעורר לחיים וקבע שיא ברור להופעה. בסוף השיר דניאלה שאלה מי הכיר רק את השיר ומי הכיר את האלבום כולו לפני ההופעה, וכמה בחורים בקדמת הקהל צעקו שמכירים את האלבום והם באמת הכירו אותו. גם ב"לישון בלעדי" מהאלבום הראשון הקהל שר וידע את כל המילים. לצערי הסכמתי איתה. זה עידן הסינגלים, זו תרבות השיר האחד והאנשים שבאו להופעה, היה קהל שפרץ את הגבולות התל אביביים הצפויים הכיר את השיר דרך גלגלץ, אבל נהנה גם מהשירים האחרים. אם הם מבינים משהו, הם ישבו עוד היום מול המחשב ויאזינו לאלבום כולו.

 

 

אני הגעתי לשיא דווקא ב"Love is". אחרי ציפייה ארוכה נוצר האיחוד המיוחל בין דניאלה ובן ששרו אותו יחד (בניגוד לרב השירים שדניאלה שרה לבד), והחדירה הרגשית היתה כה חזקה שהרגשתי את הקרביים מתהפכים בי. ככה חזק זה היה: מערבולת רגשית שנשארה איתי מהשיר ההוא ועד סוף ההופעה.

בהדרן, הם ויתרו על כללי הטקס, ירדו מהבמה וחזרו אליה מיד. בזמן שביפן מכמתים את נזקי הצונאמי והנשורת הרדיואקטיבית מתעופפת לאורכה ולרוחבה כמו שדונים רעים, ההופעה הסתיימה עם "הירושימה" שנשמעת כמו פריחת הדובדבן שבשיר. סיום של שקט לערב מוצלח.

 

דניאלה ובן ספקטור, הופעת השקת אלבום, לבונטין 7, 16/3/11

תגובות

  • GulFwVGaXdfVkXGxXl

    CbBaPe <a href="http://opnuyqofqzjl.com/">opnuyqofqzjl</a>, [url=http://ozocicwexebr.com/]ozocicwexebr[/url], [link=http://pfsjgqzmkyvb.com/]pfsjgqzmkyvb[/link], http://wckfwstbmfct.com/

    oyiluqbsf, 31-03-2011 09:29