מגזין

פנויות להופעה - הקולקטיב

אדוה יוחנן וחן אלבק יוצאות מדי שבוע לספוג אווירה ותרבות מוסיקאלית, הפעם הן נלחמו בגשם וברוחות, במטרייה אחת שבורה והגיעו להופעת השקה של "הקולקטיב" במועדון הבארבי

מאת אדוה יוחנן, חן אלבק. 13-03-2011

תגיות: פנויות להופעה, רועי ריק, הקולקטיב, Acollective, עידן רבינוביץ, דניאל שוהם, רועי רבינוביץ, עמנואל סלונים, יוסי מזרחי, נדב לוזיה

 

כנגד כל הסופות והרעמים שפקדו את מדינת תל-אביב, גם אנחנו מדדות הערב (חמישי) אל הופעת השקת אלבום הבכורה של להקת הקולקטיב. גשם מטפטף על משקפי ווינטג'', צעיף לח, רגליים רטובות, נעלי לקה נגועות בבוץ ומטרייה אחת שבורה. 22:34. הבארבי מפורק עד כאב ואנחנו נדחסות טוב טוב על מעקה המדרגות באגף הימיני. אל אוזנינו נגנבים משפטי מחץ כגון :"היה על זה פרסום עצום", "היה לי חזון, ידעתי שהם יצליחו גם בארץ וגם בחו"ל".. ו-"זה הבן שלי, זה הבן שלי!"  כן, מסתבר שהתמקמנו בצד של המשפחות שבאו לתת חיזוק חיובי ופוש אגרסיבי.

בלי מוהל ובלי אליהו, הקולקטיב חוגגים הערב ברית מילה לתינוק החדש שלהם, אחרי שלוש שנים של פעילות לא מסודרת הם חוברים באופן רשמי לכדי "תנועה", כך הם מכנים את עצמם "תנועת הקולקטיב". לא להקה, לא הרכב, לא פרוייקט ולא נעליי קרוקס. תנועה. הקולקטיב - או בלעז: Acollective - היא קבוצה של שבעה מוזיקאים – חברי ילדות (שניים מתוכם אחים), כשבמרכז התנועה יש שני סולנים ומוחות - עידן רבינוביץ' ורועי ריק.  "התחלנו לנגן ביחד כחברים, אנחנו חברי ילדות. לפני כמה שנים התחלנו להיפגש אחת לחודש למפגשי ג'אמים ומשם זה קיבל את השם הקולקטיב", אומר רועי רבינוביץ, " זה התחיל בתור משהו לגמרי הווי, זאת אומרת, לא להקה פעילה, הקולקטיב התחיל בתור רוח ג'אמית", הם מוסיפים. 

 

היום לאחר עבודה ממושכת תחת שרביטו של כריס שואו, המפיק וטכנאי ההקלטות זוכה פרסי האוסקר והגראמי (בוב דילן, ג'ף באקלי, שריל קרואו, פאבליק אנמי ועוד רבים) -  הם משיקים את אלבומם החדש – Onwards. "זה היה נורא מגניב לעבוד עם כריס שואו", הם אומרים,  "הוא היה חלק מרשימה כזאת, שארגנו לעצמנו בראש של מפיקים שרצינו לעבוד איתם, ונוצר איתו דו שיח מאוד בריא, הוא נורא אהב את השירים, הוא בא לארץ ועשינו איתו את התקליט. היה  מאוד כיף לעבוד איתו". 

23:00. שריקות, מחיאות כפיים וכמויות מסחריות של 'קולולולוש' ממלאים את החלל החם. חברי 'הקולקטיב', 7 במספר, אוספים עצמם אל הבמה. ואז זה קורה - בום חושך! בום אורות! בום בום ובאנג-באנג מסתמנת לה פתיחה חזקה עם: Simon Says. משם הם עושים מהלך מהיר ומפוצץ ל-A Better Man , זה בהחלט מעיף לנו ת'לסת באופן חיובי! (עד כמה שאפשר לקחת את הדימוי הזה לפן חיובי, התנצלותנו מראש לכל מגזר הנשים המוכות).

ביצועים של 'הקולקטיב' מהודקים ומוטרפים, והם נעים במרחב מוסיקאלי של סגנונות החל מרוק, בלוז ואלקטרוני דרך ג'אז, ניו-פולק , Fאנק ועד לג'מג'ומים שמנתקים לך ת'רגליים מהקרקע. הערב המשיך עם הרבה אייפונים שלופים שמנסים לאחוז את רגעי הטירוף לכדי פריים מעושן נוסף. הדינאמיקה נושמת ובועטת על הבמה, חברי הקולקטיב מחליפים ביניהם תפקידים בין מגוון ענקי של כלים, שאנחנו לא ממש מכירות לעומק או לרוחב, אבל מה שבטוח קלטנו שם הרבה גיטרות, נשפנים, תופים (שתי מערכות תופים, ריספקט!), קלידים ומפוחית! ללא ספק פתחו לנו שם בית משוגעים.

הם ממשיכים עם עוד שירים מהאלבום החדש כמו : Whisky Eyes , Goodbye Bad Days , Girls, Home Office  ועוד ועוד. כשבמהלך ההופעה מזנק אל הבמה גם עוזי פיינרמן שבא לתת כבוד ולשדרג ת'מצב רוח. את הערב הם סוגרים סופית עם הדרן כפול וארבעה טון אדרנלין! היה תענוג.

הקולקטיב מתארחים לייב בקול הקמפוס

 

עידן רבינוביץ'- שריה, קלידים, מלודיקה
רועי ריק- שירה,  גיטרה, מפוחית
יוסי מזרחי- גיטרה חשמלית
דניאל שוהם- גיטרה חשמלית
רועי רבינוביץ' – סקסופון, קלידים ושלל צעצועים אקזוטיים
נדב לוזיה- תופים
עמנואל סלונים - בס 

הופעת השקת אלבום, 10/3/11, בארבי תל אביב

תגובות

  • יאא טירוף! הקולקטיב! כתוב מעולה!

    את כל הסרטונים תמצאו פה - http://chenatt.wordpress.com וגם בערוץ קול הקמפוס ביו-טיוב http://www.youtube.com/KolHacampus

    המחוג, 13-03-2011 20:05