מגזין

פנויות להופעה - טרנטיה

אדוה יוחנן וחן אלבק יוצאות מדי שבוע לסקר אווירה, השבוע הן היו בהופעה של 'טרנטינה' הרכב רוק נשי ירושלמי.

מאת אדוה יוחנן, חן אלבק. 17-02-2011

תגיות: פנויות להופעה, טרנטינה, אתי ביבי, דין אהרוני, סיגל נחום, נועה סגל

סוף הסופ"ש, תחילת החדש. החזרה לשגרה מעולם לא הייתה החלק האהוב עלינו. לא מבינות למה בכל העולם שונאים כל כך את יום שני - יום ראשון הוא הרבה יותר גרוע! אחרי הרבה חלות ועופות, הרבה שיחות סלון-מעלית על "ההוא" מהפירמידות, ועל "ההיא" עם השתלים, על "ההוא" שרוצה לעשות "להיא" עם "הזה" שלו "בהם" שלה, ובקיצור יצאנו מאיזון. שמישהו יעשה לנו באלאנס (זק? שומע?).

 

 

בכל מקרה, לפי היומן אנחנו פנויות הערב (יום ראשון) להופעה אקוסטית של 'טרנטינה' במועדון 'סלונה'.  זה הזמן לשינוי 'מוד' ולעלות על עמוד. טרנטינה- הינה הרכב רוק של בנות, אבל לא בנות בגווני ורוד עם נצנצים, אלא רוק-אינדי-ישראלי נשי ירושלמי, ואל תקראו להם "מכשפות" כי הן יקרעו לכם ת'צורה.

אז האם ישנו קשר בין טרנטינה לקוונטין טרנטינו? "האמת שאין ממש סיבה", אומרת דין אהרוני (שירה, בס) , "זה פשוט שם שהתגלגל טוב על הלשון, אבל זה דומה לטרנטינו וזה מתאים לנו".

את ההופעה הן פותחות בשירים מאלבום הבכורה שהולך לצאת אל אוויר העולם בדיוק בעוד חודשיים. "שם לאלבום עדיין אין", אומרת אתי ביב (הסולנית). שירים כמו: "אבירי הביריות", "קומה אלף", "אסורים", "חסר לי מזל" ועוד.

טרנטינה לא קמו מתוך 'קטע' נשי, ופמיניזים זה רחוק מלהיות ה'אישיו' שלהן. "פמיניזם זה בהחלט לא הנושא המרכזי שלנו" , אך עם זאת, אין לצפות למשהו מתוק ודביק. את הטקסטים שלהן הן מגבשות מהסיפור האישי של כל אחת, כל אחת מביאה את הסגנון וההשפעות שלה, "אנחנו מאוד אקלקטיות" הן מעידות. החל משירים חתרנים כנגד האובר-דוז שאנחנו חוטפים מתוכניות הריאליטי, דרך שירים על אהבת נשים, רגשות, עבר-הווה עתיד ואסף אמדורסקי אחד (כן, הן עשו קאבר חדיש ל"שמים כחולים" של אמדורסקי).

הבנות של 'טרנטינה' הן כרגע "חצי-חצי" , חצי ת"א -חצי ירושלים.  "אני ונועה (תופים) עברנו לת"א", אומרת אהרוני, והיא עדיין מנסה לשכנע גם את החצי הירושלמי לעבור לפה. אך לבסוף הן מסכמות שבירושלים יש סוג  אחר של אנרגיה ואווירה, אז חוץ מגיחות קצרות אל ת"א, הן לא רואות עצמן מצלצלות למוביל ומעמיסות עצמן בחינניות על משאית או על כתפיים רחבות של סבל ממוצא רוסי כלשהו, ועורקות לת"א. לא, לא בזמן הקרוב. 

 

                                              

טרנטינה הן: אתי ביבי-שירה וגיטרות, דין אהרוני -שירה ובס, סיגל נחום-שירה וגיטרה מובילה, נועה סגל-תופים

 

תגובות