מגזין

פנויות להופעה - דה בנדה

אדוה יוחנן וחן אלבק יוצאות מדי שבוע לסקר אווירה, השבוע הן עשו קבלת שבת בהופעת צהריים של הכנופיה הכי חמה בעיר. היה מדליק

מאת אדוה יוחנן, חן אלבק. 30-01-2011

תגיות: אורן ברזילי, פנויות להופעה, תמיר מוסקט, איתמר ציגלר, תומר יוסף, דה בנדה, תום דרום, דן זייתון

 

צהריי יום שישי, ריח בישולים וניקיונות דולפים מהחלון, הכביסה של השכן מלמעלה מטפטפת על הראש של ההוא מלמטה, ברקע הרדיו משתעל עלינו עוד שיר של זוהר ארגוב, אווירת "המוציא לחם מן הארץ" אוטוטו מצלצלת לנו באינטרקום, ואנחנו מוכנות ומזומנת לקבלת שבת חגיגית, בלי חלות ובלי נרות. כי היום אנחנו פנויות להופעת צהריים של להקת דה בנדה. הכנופיה הכי מדוברת, שתחליק אותנו טוב טוב אל השבת, ברוטשילד 12 ת"א.

כנופיות תמיד הדליקו אותנו. וכשמדובר בדה בנדה, מד-ההדלקה שופך על עצמו טרפנטין ומבעיר את עצמו בעצמו (הסופר-טנקר בדרך). ארבעה מוחות משובחים, ארבעה עולמות מוזיקליים מחוננים שהתאחדו לכדי גלקסיה מוסיקאלית אחת! תומר יוסף (הבלקן ביט בוקס), שבארסנל שלו כבר שני אלבומים והשלישי בדרך, תמיר מוסקט (גם כן מהבלקן) מפיק מוסיקאלי בעבר-הווה-עתיד ומתופף מוערך, איתמר ציגלר (גם הוא מהבלקן) שנוחת אצלנו ישירות מסצנת האינדי בניו-יורק ומגיע במיוחד לסיבוב ההופעות הנ"ל, אורן ברזילי (ד"ר קספר) שמתקאמבק עלינו לטובה עם אלבום אישי חדש, תובנות ומשמעויות, והכי חשוב הרבה בריאות (חמסה- חמסה-חמסה). כמו כן, את החבר'ה מלווים גם תום דרום- הבחורה עם הפוני והקלידים (דאבל קלידים!), ודן זייתון - שנותן לנו חיזוק חיובי על הבס.

ב-דה בנדה כל אחד מביא את עצמו, כל אחד והחומרים האישיים שלו, ואין זכר לחומרים ישנים, הכל חדש, הכל ביצועים של 'בקרוב', זה פרש, נקי ומרענן כמו מגבונים לחים בריח לימון! הם ביחד כי יש להם אהבה משותפת, הם כאן כדי לעשות מוסיקה, "אל תעמיקו בסוגיה של 'למה, כמה ואיך' הוקם הפרויקט, זה לא רלוונטי, אז אל תחפשו סיבה מיוחדת". מדגיש מוסקט.

 

 

השעון מראה 16:00, וברוטשילד מכינים אותנו להופעה בישיבה, מיקמנו ישבנים על הספסל השני, בצד הכי ימני. דה בנדה עולים אל הבמה הקטנה, שנראה כאילו בכל רגע היא עלולה לקרוס תחת  עומס הציוד והאדם. צפוף שם ברוטשילד, והצפיפות מחממת, כל אחד תופס את מקומו, והסינסתזיה מתחילה.

יוסף פותח ראשון, עובר לברזילי ובשלישי זה כבר אצל ציגלר וחוזר חלילה, הם מחליפים תפקידים כשההתרחשות על הבמה דינמית ומשתנה, כשבכל פעם אחד מהם נמצא במרכז הבמה והשאר מלווים אותו בכלי הנגינה, כל אחד מביא את העולם שלו , והם מבצעים את : "פרח מקומי" ,"באמת יפה" , "קחי טקסי כפרה" , Dark Blue, God's Creation,Lordy Lord  The Saddest Man Alive  ,Ode To Nature  ועוד ועוד.

הכנופייה עושה עלינו דאווין של ג'אם סשן בחצר האחורית עם כל הכיף והפיצוחים. זה קופץ וזה נוגע, וזה חריף על הלשון, מיקס מוסיקאלי שמושך אותך באוזן מהרגאיי, אל האינדי, פולק, צועני ורוק. יש גוד- ווייב, נטול עשן סיגריות ורווי באלכוהול. שעה וקצת של הרמוניה מקצבית, ערנית וסוחפת, מגיעה אל סיומה, את ההדרן הם עושים בישיבה בלי לרדת מהבמה , "עכשיו אנחנו שמים לב שאין לנו לאן לרדת", צוחק יוסף, ובאווירת הצפיפות והדאחקות, הם סוגרים לנו שישי של חול, ומכניסים אותו אל שישי של קודש.  
ועל זה נאמר: שישי יצירתי, אינטימי וחמים, חבל שלא היו שם גם פופים מחבקים. 
אנחנו מסכמות: במילה אחת  ל.ל.ר.ל.נ.ר.ע.ש.ה! או ב-9  מילים : לכו לראות, רוצו לקנות, נשארו רק עוד שתי הופעות ! זה באמת מעולה וחצי.
שתי הופעות אחרונות ברוטשילד 12 , ב-  4.2  , 18.2.
דה בנדה הם: תומר יוסף , תמיר מוסקט, אורן ברזילי, איתמר ציגלר  (ליווי – תום דרום, דן זייתון) 

 

תגובות

 • סיקור

  יפה כתיבה וסיגנון יפים כל הכבוד

  חיים, 31-01-2011 21:37

 • מתכננים סיבוב גם בלונדון??

  מאיה, 01-02-2011 18:54

 • חחחח:) יפה!

  יואב, 03-02-2011 00:31

 • יא

  עשיתן לי חשק!

  רועי, 23-03-2011 01:33