מגזין

נוכחים נפקדים

להקת הפול הבריטית הוותיקה החליטה שעלינו להסתפק במועט בהופעתה בתל אביב

מאת אמיר עטר. 21-01-2011

תגיות: אלקטרה, Electra, The Fall, Mark E Smith

 

הגעתי לבארבי מעט באיחור, פיספסתי את הופעת החימום של השמוקס אך הצלחתי לראות מהופעתה של להקת אלקטרה שניצן חורש, הסולן, אימץ לעצמו כמה תנועות במה ג'אגריות מאז הפעם האחרונה שראיתי אותם. קוּל. שמחתי לגלות שהגיעה כמות מכובדת של אנשים להופעה, שחששתי שלא תזכה להרבה היענות. שכחתי את גורם "שנות השמונים" הידוע שמצליח להוציא הרבה שלדים עוטי שחורין מהארון בכל פעם.

אחרי שאלקטרה עשו עבודה טובה מאד בהכנת הקהל להופעת רוק אנרגטית וקופצנית עלה על הבמה וי.ג'יי שככל הנראה הגיע יחד עם המשלחת הבריטית. השטיק שלו היה לקחת כמה קליפים של אייקוני פופ ידועים כגון ליידי גאגא, מדונה ואלביס ולהקרין אותם בלופ קצר מאד ורפיטטבי מול קטעים של בלאק סבאת' וקינג קרימזון. כן, זה נשמע כמו וידאו ארט של תלמיד במגמת תקשורת חזותית בתיכון סחלבים בשרון וכך זה גם נראה. אם מטרתו הייתה להכין את האווירה לקראת ההופעה המרכזית אפשר לומר שהוא הצליח בכך שאיחד את הקהל בצעקות המפצירות בו לרדת מהבמה.

לאחר הפוגה קלה, עלתה להקת דה פול לבמה התל אביבית. עם 27 אלבומים ושלושים ומשהו שנות פעילות, מארק אי. סמית' (להלן מא"ס) וחבורתו כיבדו אותנו בנוכחותם. הליין אפ של הפול השתנה רבות לאורך השנים ותמיד מא"ס ידע לבחור נגנים עילאיים בכל העמדות כדי להשיג את הסאונד הייחודי ללהקה. בכל העמדות חוץ מאחת. מאז ומתמיד עמדת הקלידים של הלהקה אוישה על ידי בחורה בשנות העשרים לחייה, בדרך כלל בעלת מראה מצודד ומעט פרחי. אינני יודע את שמה של הקלידנית הנוכחית אך לבמה בתל אביב היא החליטה לעלות עם שני תיקי צד מאד גדולים ונפוחים אותם היא תלתה לצד האורגן שלה. יש סיכוי שהיא האפסנאית של הלהקה ותפקידה כולל חלוקת שתייה קלה וסנדוויצ'ים בהפסקות.

מא"ס עמד בציפיות והפגין את קישורי הדקלום\נאום\מלמול הידועים שלו. אך אני חייב להודות שלמרות שבדרך כלל הייתי מבין את הטקסטים כששמעתי אותם בבית, הערב לא הבנתי מילה. הלהקה הייתה עוצמתית ואפילו המלמולים של מא"ס הצליחו להתברג לכל העסק בצורה מעוררת רצון. העניינים בקדמת הבמה החלו להתחמם וכשראיתי את הקהל מבצע את ריקוד הרוקרים הידוע "דחוף אותי ואדחוף אותך" ידעתי שהעניינים זורמים כמו שצריך. כמה שירים ישנים וטובים כמו Sparta FC ועוד כמה מהאלבום החדש והכל נשמע יופי.

 

רק אז החליט מא"ס לעשות הפסקה ולקח איתו את כל חברי הלהקה. העניין מובן, האיש אינו תרנגולת צעירה. חיש קל אחר כך חזרו החברים ופתחו בחלקה השני של ההופעה. לאחר שיר או שניים החליט גיבורינו שהוא זקוק לעוד אתנחתה וירד מהבמה אך לא שכח לקחת איתו את המיקרופון. הוא המשיך לשיר עוד שיר שלם כשהוא נפקד מן הבמה. הלהקה המשיכה לנגן ואף עשתה כמה שירים בלעדיו, מא"ס חזר לעוד קטע אחד ואז שוב כולם ירדו. מבולבלים מעט, הקהל לא ידע אם זו הפוגה זמנית אך מערכת הכריזה כבר החלה לנגן את Kings of Leon, שזה אומר בשפה פשוטה – אין לכם מה לחפש פה יותר. לאחר כמה דקות ועקשנות ראויה מצד הקהל הישראלי חזרו כל חברי הלהקה ללא מא"ס ובצעו קטע אינסטרומנטלי, אחרי כן חזר גם הסולן הנראה ממורמר מכל החוויה. שיר אחד ואז כולם מיהרו למטה.

בשלב הזה כבר לא היה אפשר לטעות, תם טקס יום הזכרון. נתראה בהופעה הבאה שבה עוד הרכב סהרורי יחליט להראות לנו את מה הוא חושב על הרגלי צריכת מוזיקה שלנו.

 

האזינו לספיישל להקת The Fall לקראת הופעתם בארץ בתוכנית שכרון מעמקים עם אמיר עטר

התמונות לקוחות מעמוד הפליקר של reutC's photostream

תגובות

 • כתוב היטב. לצערי זו מחמאה נדירה מאוד פה במדור ביקורות

  הופעה. אנא אמיר עטר, קח יוזמה, והתחל לערוך את הקטעים שנכתבים ע"י ילדים בני 24. מעצבן אותי שרדיו כל כך מוצלח עם אתר מושקע ומתוחזק מפרסם פוסטים שנקראים כמו הבלוג של מאי. תודה ובהצלחה.

  מבקר כיסא מזכירה בכירה, 25-01-2011 20:25

 • אין על אמיר עטר

  הרוסה עליו הייתי עושה לו תאומים כאן ועכשיו

  רותי, 25-01-2011 22:48

 • oCnGNKNkCEQF

  hdaESu <a href="http://tprrlpsbqqce.com/">tprrlpsbqqce</a>, [url=http://yhynmpvuyvor.com/]yhynmpvuyvor[/url], [link=http://rcssquwdodjf.com/]rcssquwdodjf[/link], http://xynxuqbsjfkl.com/

  ggevhlr, 31-01-2011 03:39