מגזין

פנויות להופעה - אריאל הורוביץ

אדוה יוחנן וחן אלבק יוצאות מדי שבוע לחוות את העיר הגדולה, השבוע הן היו בהופעה רגועה של אריאל הורוביץ לרגל צאת אלבומו החמישי. היה תענוג איכותי

מאת אדוה יוחנן, חן אלבק. 21-01-2011

תגיות: נעמי שמר, אריאל הורוביץ, יניב דדון, שחר חזיזה, פניות להופעה, מיקי ורשאי

 

צילום: יחצילום: יח"צ

איזה לחץ, יא ווארדי. בחינות ועבודות (חן), קרמיקות ופנלים (אדוה). החלטנו להירגע מכל המחשבות המטרידות את מוחנו המשכיל ולהגיע לתיאטרון תמונע. הערב (רביעי) אנחנו פנויות להופעה של אריאל הורוביץ בתאטרון תמונע, הופעה בישיבה.

ערב קריוקי?

הורוביץ, שלרוב חקוק בזיכרון הלאומי כבחור שפמפם בגלגל"צ את ה'יאאללה ביי' והיה מאוהב ב'רנה', משיק עתה את אלבומו החמישי במספר וכך גם קרא לו 'אלבום 5'. למה דווקא 5?  "הרבה מאוד אנשים מכירים מעט מאוד שירים שלי, ויש לי חמישה אלבומים שיצאו, אז רציתי שידעו זאת", הוא אומר.22:47 עולה הורוביץ לבמה בחולצת פלאנל כחולה ומשובצת, מתיישב במקום שהכי טבעי לו, מאחורי הקלידים. הורוביץ ולהקתו פותחים עם 'אהבתך', 'נבחרת' ו-'אהבה מתה' (אותו כתב והלחין לאלבומה הראשון של אשתו). לאורך כל המופע מוקרנות על המסך הגדול שמוצב מאחוריהם, כל המילים של כל השירים אותם הם מבצעים, ואנחנו שואלות: קריוקי? זה הקונספט? "אנחנו להקת רוק ואנחנו לא מוותרים על הווליום שצריך, אבל בסך הכל לשירים תמיד יש אמירה, אז המקרן נועד למי שלא שומע או שמאבד את זה בדרך, לקהל שלי חשוב הטקסט", הוא אומר. 

הופה הופה, הורוביץ מספר שחגג לפני שבוע מומולדת 41, "וזו לא סיבה לחגיגה", הוא אומר. הוא ממשיך ומשתף אותנו במתנה שקנה לעצמו מ- Ebey. "מדובר בקיטר, יד שנייה במצב מצוין", ישירות מהאייטיז, "כן, כן, 'דוראן דוראן' יודעים לשמור על הציוד שלהם", הוא מתלוצץ. הורוביץ בוחר לעזוב את הקלידים ולנגן את השיר 'אמריקה' עם הקיטר החדש-ישן שלו, "זה הכי מתאים לשיר 'אמריקה'", הוא אומר, "כי כולנו רוצים מתנות מהדוד סם". גם אנחנו רוצות מתנה מהדוד סם ,חבל שהדודים שלנו לא מהמוצא הנכון.

Storyteller

צילום: יחצילום: יח"צ

ההופעה השקטה והמדויקת ממשיכה עם 'סיגל נחמיאס' השלישה ששולחת לו מפעם לפעם מסרים ברורים במעטפות חומות, 'כל מי שאת' שנכתב על האימא נעמי שמר ז"ל, 'רקפות בין הסלעים' שנכתב והוקדש לזכרו של סרן עומר רובינוביץ' שנפל במהלך מבצע 'עופרת יצוקה', ו'לגמור כמו ברנר' - שלגביו אומר הורוביץ "אז נכון שהאהבה מתה, אבל אם נרים את הראש, נראה שלפחות יש לנו עיר מגניבה" - הוא מתכוון לת"א.האלבום 5 - הוא storyteller, אלבום שנוגע בטקסטים חברתיים, המבט האישי והמבט הציבורי משתלבים זה בזה לכדי אמירה נוגעת, אמיתית ומעוררת.

הורוביץ שכיום מלמד ב'רימון', ממשיך לפעול חברתית ולהכניס את קסם המוזיקה לכל מקום שרק אפשר, הוא עובד על פרויקט עם ילדי העובדים הזרים בבי"ס ביאליק- רוגוזין,  שם הוא נלחם למען מטרה ברורה, לפתוח עבורם מגמת מוסיקה. במקביל לעשייה זו פועל הורוביץ בשיתוף פעולה עם 'עמותת אנוש' בית חולים לפגועי נפש, ששניים משיריו באלבום נכתבו ע"י שני אנשים שמטופלים ב'אנוש' ('מטפסת'- שכתבה שירה טרטנר, ו-'לנצח 17' שכתב רונן בלומברג). הורוביץ מקדיש עוד שיר, הפעם לאחותו היקרה שבקהל, שסיפרה לו פעם, בפרטי פרטים איך עזבו אותה. רק שתי מילים היו לו לומר לה על הבחור- "יאללה ביי". אנחנו חושבות לעצמנו שהלוואי והיה בנו את הכוח לא לעשות סצנות ולגמור את הקשרים שלנו חד וחלק, אך אנחנו חוזרות ומתקשרות, מנתקות ומשאירות SMS אחרי SMS אחרי SMS.

 

צילום: יחצילום: יח"צ

 

לקראת סיום, מלצרית ממושקפת עוברת בין השולחנות ומחלקת חשבונות, מה שמסמן לנו רשמית את סוף ההופעה, ואת הסוף הזה בוחר הורוביץ לסגור עם 'רנה' ו-'לכו אתם' – רמז יותר עבה מזה לא יכולנו לבקש. אנחנו מסכמות: הופעה שקטה, אינטימית ורגועה, המסך עליו מוקרנות מילות השירים מאוד מזכיר ערב קריוקי או שירה בציבור, אך בהחלט זוכה להערכה ומסב תשומת לב רבה למילים ולמשמעות. הקהל בוגר ואינטליגנטי ואנחנו מסמנות לייק ומאחלות חג ט"ו בשבט שמח לכל 'האילנות והאילנים'.  

אריאל הורוביץ- שירה, קלידים, קיטר. שחר חזיזה- תופים. מיקי ורשאי- בס. יניב דדון- גיטרה והפקה מוסיקאלית

 

תגובות