מגזין

מופע חימום

1,2Many נתנו הופעה לקהל שהגיע קפוא ויצא מחומם, אופיר בלום סיים להפשיר

מאת אופיר בלום. 23-02-2011

תגיות: רוק, בלוז, אופיר בלום, הופעות, 1, 2many

 

הרכב רוקנרול עם ווקאל נשי הוא משהו שלמיטב ידיעתי אין לו אח ורע בסצינת הבלוז המתפתחת בארץ בשנים האחרונות, יש לנו אמניות שמשחקות עם הסגנון כמו יעל דקלבאום או יעל פלדינגר. אבל הרכב רוקנרול אמיתי, כזה שנותן לך סולו של גיטרה בדיוק במקום שהוא אמור להיות, או מקצב תופים שפשוט נופל לך נכון וכל זה עם קול נשי חם הוא משהו שפשוט אין בארץ. זה מה שהופך את Many 1,2, רביעייה שמורכבת מהסולנית המוכשרת טלי קליין עם טל אברהם ושחף ינון (שניהם חברים ב"פיפטיז") על גיטרה ובס בהתאמה וניצן גולדברג על התופים, להרכב ייחודי בנוף המקומי. בשלישי האחרון ראיתי אותם בהופעה ב"אוזןבר" וראיתי איך החום הזה עובד על הקהל.

כפי שמצופה מהרכבים יחסית לא מוכרים שהם המופע הראשון ולא המרכזי, הקהל אומנם גמע את הרוק שנתנו לו לשתות אבל לא בבת אחת, אלא בלגימות קטנות שגדלו משיר לשיר. הלהקה מצידה עשתה מאמצים גדולים מצד לגרום להם להיות כמה שיותר קרובים וכמה שיותר חיים.

קליין הנהיגה את החום מהלהקה והייתה הפרפורמרית שהיא נולדה להיות, עם כל קריצת עין לקהל או החזקת שמלת הסטרפלס שלה בצורה שמגרה יותר משמסתירה. בנוסף, היא גם לא פספסה הזדמנות להתלוצץ עם הקהל כשאמרה "השיר הבא הוא קאבר שבוצע עד היום רק על ידי תימנים" לפני שהיא נותנת את כולה בביצוע בלוזי ל"את לי לילה" של בועז שרעבי.

שאר חברי הלהקה גם עשו את המיטב לחמם את הקהל כלפי עצמם. אברהם עף על הגיטרה שלו בסולו של "Rabbits and Ghosts" וכל מכת תוף של גולדברג הייתה במקום. את האינטרקציה בין חברי הלהקה הכי קל לראות דרך עיני גולדברג, חילוף מבט עם ינון שבקצה השני של הבמה והצטרפות מאולתרת של אברהם למכות התוף תוך כדי ריקוד של גב אל גב עם טלי. הרגשה כללית של חום בין חברי הלהקה שרוצה לעשות את אותו דבר לקהל. למרות שהלהקה הייתה ההופעה הראשונה של הערב לפני מני בגר, מה שגרם להרכב להגיד ש "שההופעה היא של וואן טו מני בגר", היא הייתה הרבה יותר מסתם עוד מופע חימום.


תגובות

  • MkFvyYteRqOOq

    A good many valualbes you've given me.

    Dweezil, 03-10-2011 17:35