מגזין

אתם מתים על זה

NOD משיקים EP חדש - המאסטר של המסקינטייפ, ואנחנו נותנים אותו בחינם

מאת גיא כהן. 07-01-2011

תגיות: NOD, ראפ

 

כבר תקופה ארוכה שלא יצא לי לכתוב, חיים, אתם בטח מבינים - עבודה, אישה ועניינים. אז מה גרם לי להזיז את האצבעות למקלדת? לא הופעת השקה, לא אלבום בכורה, אפילו לא אלבום שלם, רק אי.פי – אלבום קצר, שישה שירים וזהו נגמר. בימינו, שכל נוד מוציא מיקסטייפ וכל פלוץ אלבום – למה לכתוב על אי.פי של הרכב אלמוני? אההה, כי אתם מתים על זה (אבל עדיין לא יודעים).

ל-N.O.D התוודעתי לפני כשנתיים כאשר יצא להם אלבום הבכורה: "חיים משוגעים" ואפילו קיימתי איתם ראיון קצר שפורסם כאן. אלבום הבכורה סיפר את סיפור חייו של ויקטור נודים, מילדות ועד המוות. במילים אחרות אלבום קונספט מתובל בהמון הומור וטיפה רצינות, אך בוסרי בהפקה ובטקסטים. המשכתי לעקוב אחר ההרכב, שהופיע עם המופע "חיים משוגעים" למעלה משנתיים והחליף אותו ממש לאחרונה במופע אקוסטי. לא כ"כ הבנתי למה אקסוטי עד ששמעתי את "המאסטר של המסקינטייפ" האי.פי שלכבודו התכנסו, שש רצועות שמחולקות לשני צדדים: הראשון חשמלי והשני אקוסטי.

את האלבום פותח השיר "חוזר בתשובה" הנהדר, שמראה ששנתיים אחרי אלבום הבכורה הופקו הלקחים - ההפקות התהדקו והמילים התחדדו, אך הבסיס נשאר אותו הדבר: ראפ עם המון הומור וכלים חיים. היכולת של N.O.D לקחת נושא קשה כמו חזרה בתשובה של חבר טוב, לעשות ממנו שיר הומוריסטי אך עדיין לשמור על כבודו, נשארה ואפילו השתפרה.

לפני כעשר שנים קראתי ראיון עם לירון תאני וקוואמי,  לפני הפיצוץ הגדול של המוזיקה השחורה בארץ. הכתב שאל אותם מה הם הכי אוהבים בראפ, לירון תאני קישקש איזה משהו עמוק וקוואמי ענה  - פשוט כי זאת הדרך הכי טובה לספר סיפור. בשיר השלישי באלבום, "הסיפור הבלשי חלק א", מצאתי את עצמי מוקסם מהתמונה הכוללת שהם ציירו בשיר, נזכרתי בסרט בלשים שצפיתי בו פעמים רבות בילדות. הוקסמתי מהסיפור הקולח, שאני גומע בשקיקה ואז ניזכרתי בתשובה של קוואמי, חייכתי לעצמי וחשבתי שראפ זאת באמת הדרך הכי טובה לספר סיפור, והם עושים את זה נהדר.

עטיפת האי.פיעטיפת האי.פי

החלק השני והאקוסטי של האלבום אומנם קצר יותר, אך קולח ונשמע נהדר עם כלים חיים. אומנם הראפ לפעמים נופל לקלישאות אבל זה עדיין נשמע טוב. הכל מתנקז לשיר האחרון בשם "איש מושך", ספוקן וורד זועם על אהבה לא ממומשת. טוב, לא בדיוק אהבה, יותר אהבה לחלקים מסוימים אצל נשים, ובכל זאת הזעם קיים. מארק צוקרברג לקח את הזעם הזה ובנה את הפייסבוק, N.O.D לקחו את הזעם ויצרו את המאסטר של המסקינטייפ, ואתם מתים על זה.

אתם מוזמנים להוריד את המאסטר של המסקינטייפ באופן בלעדי ובחינם, ואם אתם רוצים לשלם על עותק אתם מוזמנים להגיע היום (שישי, 7/1) לסאבליים בשעה תשע בערב להופעת הבכורה.

 

תגובות

 • בום עליך !

  שיינברגר, 07-01-2011 13:50

 • אי פי פצצה, ביקורת אחרי הפצצה

  באמת שאתה עושה עוול ליצירת האמנות הזאת. אף מילה על זה שעם האי פי מגיעות כל המילים, אף מילה על "אני עדיין ראפר", אף מילה שמצליחה לתאר את האי פי המטורף הזה.

  עידן טל, 07-01-2011 15:31

 • דווקא הביקורת מפרגנת

  אבל כן, אני עדיין ראפר באמת קטע חזק. מר סופר, חחחח :)

  אלעד, 07-01-2011 16:29

 • עאלק הרכב אלמוני

  פחחחחחחחח

  נהוראי צויגנבוים, 07-01-2011 17:53

 • הופעות מדהימות

  אלבום מצויין

  נותנים בראש, 08-01-2011 18:10

 • יצירת מופת

  שאין שניה לה. הרבה זמן לא שמעתי כזה דבר טוב. יש לההיפ הופ הישראלי תקווה ובזמן האחרון רואים את זה יפה יפה. יש למה לצפות :))

  דניאל ליברטי, 14-01-2011 19:00