מגזין

פנויות להופעה - דניאל דור רוק פוזיטיבי

אדוה יוחנן וחן אלבק יוצאות לסקר אווירה, השבוע הן פתחו את השנה האזרחית החדשה עם הופעה אינטימית של דניאל דור- רוק פוזיטיבי. היה חיובי.

מאת אדוה יוחנן, חן אלבק. 04-01-2011

תגיות: בוב דילן, פנויות להופעה, דניאל דור, רוק פוזיטיבי

 

אחרי שמיצינו את כל הסטאטוסים והדחקות על משה הקצב (ראו ערך: 'נשיא ותהני' , 'כבוד אנסי קצב', 'סוויט הום קרית מלאכי' ועוד ועוד), אנחנו מתעטשות אחת על השנייה, מחליפות חיידקים, משופעות ומנוזלות אנחנו מדדות בכוחות אחרונים ברחוב הרצל והסביבה. הערב (ראשון) אנחנו פנויות להופעה של דניאל דור שעושה רוק פוזיטיבי ברוטשילד 12.

דור (32) נשוי טרי, חודשיים אם להיות מדויקים, עבד בעבר עם הרכבים שונים ביניהם 'בוטן מתוק בקרקס' ו'האחים והחיות', עוסק במוסיקה מאז שהוא זוכר את עצמו וכיום לאחר מספר שנים של שיתופי פעולה עם אחרים הוא יוצא לשחות לבדו בבריכה המוסיקאלית עם חומרים מקוריים שהוא כותב ומלחין. בין שאר הופעותיו הרוק פוזיטיביות הוא עושה גם הופעות מחווה לבוב דילן.

רוק פוזיטיבי אמרנו? "זה רוק מכל הסוגים",הוא אומר. "אין לזה הגדרה ספציפית. אני מושפע מהמון דברים, אבל בעיקר זה אומר שהוא לא הולך נגד משהו. זאת אומרת,  הוא לא בא מהצד האפלולי של הרוק הוא בא ממקום קצת יותר שמח על החיים ואוהב אנשים".

23:30 דור ולהקתו המצומצמת (טל מרקוס – בס, נמרוד ליברמן – תופים) עולים לבמה הקטנה, הקהל המפרגן, מורכב ברובו מחברים טובים של דור, בין הנוכחים אנחנו מזהות את דניאלה פיק וגיא גיאור, רווק לשעבר ופליט תוכניות ריאליטי בהווה, שמגיע עם הבלונדה הברבורית שלו (היא הרבה יותר יפה במציאות!). כולם מצטופפים בחום אנושי סביב שולחנות קטנים ועגולים קרוב לבמה.

בזוית העין מסתמנות להן שתי גרופיות פוטנציאליות שיודעות את כל המילים לכל השירים ובזמן שהאחת מחלצת שאריות צ'יפס מהשיניים, השנייה מרביצה ביס אגרסיבי בטוסט בולגרית.

הטריו של דור, מבצעים שירים מאלבום הצפוי לצאת השנה, "כמה חם", "מי שמביט", "בקלות שבה נכנסת", "חייב להיות צדיק" ועוד. דור כותב על המציאות, על רצונות, על חוויות שעבר, "כל שיר והסיפור שלו. זה יכול להיות סיפור אהבה ויכול להיות אנטי ממסדי. למעשה יש כאן שירים של 5 שנים", הוא אומר. 

הוא מושפע מכל האמנים האמריקאיים האפשריים לטענתו, "השפעות מהסיקסטיז, סבנטיז,  ניינטיז, שנות האלפיים ובעיקר רוק", הוא אומר. 

הרבה רוק חם, כך נשמעים גם שיריו של דור, רוק עם סאונד נוסטלגי של פעם וכאב של כאן ועכשיו. ההופעה ממשיכה וחם ברוטשילד, לא יודעות האם זו הצפיפות האנושית שמחממת, או שמא אלו פנסי התאורה שמטגנים אותנו. בכל מקרה דור 'מנגב ושר', מנגב את זיעתו במגבת הלבנה (שאותה הוא לוקח בסוף ההופעה הביתה!) וממשיך לשיר. 

לפני שאנחנו נפרדות אנחנו מנסות לאמוד על סוגיית השם של דור, רבים נוטים להתבלבל בין דניאל דור לבין דור דניאל, הבעיה ניכרת בעיקר כמשוטטים ביוטיוב או במנועי חיפוש שונים אחרים. אז מה הסיפור עם השם? "אין מה לעשות, זה מפריע קצת אבל אני לא רציתי לשנות את השם. חוץ מזה שהוא פרץ קודם, אך אני מודה שזה קשה", הוא אומר ואז חוזר ומדגיש שמא נתבלבל גם אנחנו, "אני דניאל דור והוא דור דניאל". 

את ההופעה סוגר דור ללא הדרן, אך מצ'פר אותנו בביצוע יפה יפה ל- Like a Rolling Stone של בוב דילן + אקסטרה מפוחית, ומחלק לכל הנוכחים דיסק 'דמו' שעליו עמל בביתו כל אחר הצהריים (צרב > כתב הקדשה > הכניס למעטפה> 'לייק' על ההשקעה).

אנחנו מסכמות: הופעה אינטימית וחמה, הרבה רוק, קצת מפוחית וקצת בוב דילן, עשינו לייק וחילקנו גויאבות.

ההופעה הבאה של דניאל דור – 7.1.11 מחווה לבוב דילן בקפה ביאליק.

תגובות