מגזין

הצחקתם אותי

הלווין והכבלים חידשו את ערוצי הקומדיה. בפועל זה לא ממש חדש. ולא ממש מצחיק

מאת ענבר בר- יהודה. 02-01-2011

תגיות: יס, הוט, קומדיה

 

היום, אני ניצבת מולכם, דוממת וכואבת. חברי משכבר הימים, שהצחיק אותי כשהיה לי קשה ועצוב, ששעשע אותי ברגעי כאב, הולך מאיתנו. חברנו, ערוץ הצחוק הישראלי, "ביפ",  יורד מהמסכים ובמקומו, נקרא אל נס הדגל, ערוץ קומדי סנטרל עם תכניו המיובאים. האם יצליח להשכיח את כאבנו על חברנו הטוב? רק העתיד ידע להגיד לנו.

הכול בעצם התחיל אי שם בתחילת שנות התשעים, כאשר מוזגו ערוצי הקומדיה של HBO ו - MTV והפכו לערוץ CTV (קומדי טלוויזיה). הסימון המסחרי הספציפי הזה היה בכלל שייך לערוץ קנדי, לכן אולץ הערוץ לשנות את שמו לחברנו העתידי- קומדי סנטרל. הערוץ סבל מאחוזי צפייה מועטים עד שבשנת 1997 עלתה בו הסדרה סאות' פארק. בארץ, משיקה HOT את הגרסה המקומית של ערוץ הקומדי סנטרל, שישלב תכני רכש מהגרסה האמריקנית של הערוץ והפקות מקור ישראליות שהופקו לאחר ההחלטה להוריד את "ביפ" מהאוויר.

מה בעצם חדש?

אז מה בעצם הולך להיות לנו שם? אחת מהפקות המקור הראשונות שהולכות לעלות היא  אחת מתוך 10 הפקות חדשות שהובטחו על ידי סמנכ"ל התוכן של HOT יורם מוקדי. הפקה זו הולכת להיות "קאמבק" בכיכובו של המצחיקן אורי גוטליב, בגרסת חוזה המדינה שלצידו סייד קיק מחליף שישוחק ע"י מעיין בלום. בנוסף לכך, סדרת הבובות red band תנדוד מהמדבר הצחיח של ה-VOD אל הערוץ, ותחזור לפגוש קולגות בשר ודם. ואיך אפשר בלי עונת החתונות של רועי לוי ודנה מודן שמהגרת מ - 3HOT ומתרחבת ל"עונות החתונות וצרות אחרות"?

סך הכול ממה שניתן לראות כרגע, HOT משחזרת פאנל מוכר של דמות מרכזית ומצחיקה וסייד קיק משעשע שמדברים על אקטואליה (פיני הגדול) ולוקחת סדרת ופורמאטים מצליחה מערוצי נישה לערוץ החדש. היא אורזת את הכול בעטיפה חדשה ונוצצת ומנסה למכור לנו יצירה חדשה וישראלית. למעשה בפועל אנחנו מקבלים פורמטים שנלעסו, נבלעו ועכשיו מעלי הגרה פולטים לנו אותם פה. אני מרגישה צביטה של געגוע כשאני נזכרת בפורמטים שהיו קיצוניים מדי לערוצים מסחריים, אך קיבלו בית חם ואוהב בביפ כמו: "דבר עם הסוכן שלי", "מהדורה מוגבלת", "לילה בכיף", "היכל התהילה" ועוד רבים וטובים שללא ערוץ ביפ, לא היינו מכירים אותם בכלל.

בגזרת היבוא מחו"ל, HOT מבטיחה לנו איכות – "הדיילי שואו עם ג'ון סטיוארט", סאות'פרק (ב-VOD העלו את העונות 11,12,13 בחינם), "דו"ח קולבר", "השטויות של אבא של אומר", "טוש מחובר", "מייק ומולי", הקומדיה החדשה של מתיו פרי "מיסטר סאנשיין" ולבסוף האחת והיחידה, זאת שכולם מדברים עליה – הלייט נייט של קונן או'בריאן.

בגזרת מקבילתה, חברת הלוויין, מתפארים בכך שיש להם 7 מתוך עשרת התוכניות המצחיקות ביותר בארה"ב. אכן יש במה להתפאר-" הפמלייה", "שני גברים וחצי", "איש משפחה" המצוירת והאדירה, "המפץ הגדול", "רוק 30", "איך פגשתי אמא שלך" ו – "משפחה מודרנית". כולן אכן תוכניות נהדרות, מצחיקות ומשעשעות אבל בואו נודה באמת, ב - HOT הן לא היו משתלבות בערוץ הצחוק אלא בערוצי נישה אחרים כמו  3 HOT או HOT FAMILY - למשל "קוגר טאון", שנמצאת ברשימת עשרת המצחיקים משודרת בערוץ 3.

נראה שחברת הלוויין מבטיחה לנו קומדיה וקומדיה בלבד. לעומתה חברת הכבלים מבטיחה בפרומו שלה קומדיה ותוכן ישראלי שיפיל אותנו מצחוק. בעוד שחברת הכבלים הכינה פרומו נוצץ, עטור כוכבים ואזכורים של תוכניות, YES מסתפקת בפשטות שבפרסום- יש לנו שבע מתוך העשר הכי טובות. 

אני באופן אישי חושבת שתוכניות אירוח אמריקאיות למיניהן פחות משעשעות. למרות עידן הכפר הגלובלי, זה מרגיש קצת כמו לצפות בבדיחה פנימית של חברים טובים שאתה, אינך חלק ממנה. תכני החוץ של הקומדי סנטרל הם פחות מוכרים ופחות ידועים, או לחילופין ממוחזרים.

יחד עם זה, אני חושבת ששווה לתת לערוץ הזה הזדמנות לראות לאן הוא יתפתח. הוא כרגע יהלום בלתי מלוטש- וגם אלאדין, היה כזה וסיים כנסיך.

התמונה לקוחה מעמוד הפליקר של ~*Gillian*~'s

תגובות

  • לא מצחיק אותי

    לקראת הסוף, פרפורים אחרונים של גסיסה. הנה דעתי על "ביפ" והורדת הערוץ - http://www.106fm.co.il/articles/14423

    המחוג, 02-01-2011 19:40