מגזין

זה לא כל כך נעים לראות רדיו סגור

רדיו הר הצופים הירושלמי עומד בפני סכנת סגירה. הסיבה? כסף. בואו להראות תמיכה ולשנות את רוע הגזירה

מאת כתבי חוץ. 26-12-2010

תגיות: רדיו הר הצופים, Talik

 

 

טור אורח מאת טלי צ'ופצ'יק, מגישת התכנית בועות ברדיו הר הצופים

רדיו הר-הצופים היא תחנה שהוקמה על ידי המחלקה לתקשורת ועיתונאות באוניברסיטה העברית, ומשדרת על התדר החינוכי 106fm של קול ישראל בירושלים.

בתחנה מועסקים בשכר חלקי 3 רכזים, אשר בסך כולל מפעילים כ 40 שדרנים מתנדבים. הפעילות של הרכזים מסתכמת בכל מה שהופך את התחנה לכדי רדיו - ניהול לוח שידורים, הפקה ותיאום של תוכניות ואירוחים, עריכה לשידור, הדרכת שדרנים, פרסום של התחנה וכל מה שצריך כדי שתחנת רדיו תתפקד.

אחרי כמה שנים של עבודה הפך רדיו הר הצופים לגוף תרבות משמעותי בירושלים, עם קהילת שדרנים מגובשת, אירוחים של אמנים (ברי סחרוף, הג'ירפות, הבילויים ועוד רבים וטובים בעיקר מתחום האלטרנטיבה) ובשנתיים האחרונות ישנה עלייה במודעות לתחנה וקישור שלה להרבה דברים שקורים בירושלים ובארץ, בעיקר בתחום התרבות.

כל המפעל הזה עומד בסכנה  לאחר שהמחלקה לתקשורת ועיתונאות החליטה להפסיק את התשלום לרכזים העובדים בתחנה, כמו גם תמיכה דומה בפעילות מנהל התחנה. הסדנאות הלימודיות ברדיו ימשיכו, אבל כל הפעילות של הסטודנטים בשידור מעשי, שמהווים את היותה תחנה חיה ומתפקדת, לא תוכל להמשיך כשהייתה. מדובר ב 88,000 ש"ח לשנה עבור 200 שעות חודשיות והוצאות נלוות. אלה מתחלקות כאמור בין 3 רכזים, פחות ממשרה מלאה כמובן עבור כל רכז.

הרדיו מהווה עבורנו בית ומקלט ומסמל הרבה חופש ותקווה במציאות הירושלמית. התוכניות מגוונות והפעילויות לא פוסקות! בתחילת השנה עשינו תקלוטים בקמפוס ובמקביל המשכנו את מסורת התיק לוטים ברחבי העיר, באוגנדה ובסירה בלילות ובבית הקאווה בצהרי שישי. גם "טחונים במערכת" העבירו שידורי הופעות ודיווח ישיר בזמן אמת מפאב הקצה והיה מגניב עד מאוד. השנה גם הוספנו הפקות מיוחדות, אירוחים בפורמט אטרקטיבי, כאשר האמנים מגיעים לאולפן לפני הופעתם ואז ליווי צמוד למועדון בשוונג. וגם את 'מועדון הסרט הרוקומנטרי'.

מספר תגובות מרשות השידור לא השקיטו את ליבנו וכעת אנו בעיצומה של פוליפוניה בינינו, אט אט מחליטים על אג'נדה ברורה לפעול לפיה ובשבוע הבא פגישה עם רקטור האונ', שאולי תביא מעט נחמה. אנחנו מוחים על מה שאנחנו רואים כהפסד נכס משמעותי לאוניברסיטה, והפסקת קיומו של גוף תרבות מקורי, חי ונושם, שעמלנו קשה להעמיד על הרגליים במשך מספר לא מבוטל של שנים. לדעתנו ישנה חשיבות בקיום גוף תקשורת כזה, נטול שיקולים מסחריים, בחופש פעולה שמאפשר פעילות תרבותית צעירה ולא מתפשרת. כחלק מפרויקט הרדיו החינוכי מדובר בנוסף על הורדת תחנה שלמה מהתדר, דבר שאנחנו עצובים ומשתאים לראותו קורה.

פתחנו עצומה מיוחדת להצטרפות למחאה, נשמח אם תכנסו ותשמיעו את קולכם/ן עד כמה שאפשר. זה חשוב לנו מאוד. http://www.atzuma.co.il/106fmj

עוד פרטים אפשר למצוא בלינקים שונים ברחבי הרשת:

*כתבה של עינב שיף עלינו בוואלה תרבות

*כתבה של רועי אלמן, כתב חינוך בידיעות ירושלים

*אורן זיגלר מ'דר ג'קל ומיסטר הייד' בבלוג המאזין

*אייטם 2 בעונג שבת

*הבלוג של תכנית הפסיכיאטר האלקטרוני

*הבלוג של בנימין, מורפלקסיס

מלבד זאת, היום (ראשון) תתקיים הפגנה מוזיקלית שמטרתה למנוע את רוע גזרת הקיצוצים במדשאה שמחוץ לפורום בקמפוס של הר-הצופים, בהפסקה של 12:00 ובהפסקה של 14:00- בואו להראות סולידריות.

יתקלטו בק-טו-בק: בר הסנס וטריקסרין, וצפויים עוד שינויים בליינאפ.

בקרוב, יהא גם יום שידורים משותף עם קול-הקמפוס, בו נשדך בין תוכניות בעלות אופי מוסיקלי דומה, אנו מתרגשים מאד לקראת שיתוף הפעולה ומחזיקים אצבעות שהתעשייה המוזיקלית בארץ לא תדעך!

 

תגובות

  • גם ה-RAW MEN EMPIRE הופיעו בדשא והיה מגניב לאלללה!

    ליהי, 26-12-2010 15:25