מגזין

פנויות להופעה - האנק אנד קאפקייקס

אדוה יוחנן וחן אלבק יוצאות מדי שבוע לסקר אווירה מוסיקלית בת"א. השבוע הן נקראו להופעה סודית של 'האנק אנד קאפקייקס' שנחתו בשושו בארץ. מעתה קראו להן פלסב"ה - פנויות להופעה סודית בהחלט

מאת אדוה יוחנן, חן אלבק. 21-12-2010

תגיות: פנויות להופעה, שגית שיר, אריאל שרבקובסקי, Hank and Cupcakes

 

"יום ראשון, רוטשילד 12, תגיעו בסביבות 23:00 זאת הופעה סודית!", כך הסתיימה שיחת הטלפון המפתיעה שהתקבלה אצלנו לנייד. 'האנק אנד קאפקייקס' נחתו להופעה סודית בארץ! מה?! למה!? כמה ואיך!? הכצעקתה?! הפעם האחרונה שקיבלנו שיחת טלפון מפתיעה הייתה מאבנר הבנקאי שהתקשר מחסוי להתלונן ולעדכן לגבי המינוס בחשבון (אלוהים ישמור!). אנחנו עדיין מחכות ומצפות לאראלה ממפעל הפיס שתתקשר ותשאל האם יש לנו רישיון ותבשר לנו סוף סוף בקול נרגש ורייש גרונית שזכינו ברכב חדש, אך זה כנראה לא יקרה בקרוב וחבל. בכל מקרה, נחזור לעיקר- ההופעה. אז עשינו קצת גוגל והרבה יוטיוב ויצאנו תל-אביבה, כי הערב (שני) אנחנו פנויות להופעה סודית וחינמית של 'האנק אנד קאפקייקס'.

סודית אמרנו? טוב, אז כמו כל סוד טוב, טבעי ואף רצוי שהוא יתחיל להתפשט מפה לאוזן וכך היה. 

23:00 שעון ישראל, הנחתנו מטוסים על כחול לבן ברוטשילד 12. הכניסה לבר עמוסה מתמיד, נדחסנו בסטייל בין ההמון הנושם והמזיע. נועם רותם מפנה לנו את הדרך ואנחנו מצליחות לעבור בשביל צר וצפוף מבני אנוש, רגע רגע, הנה הנה והופה אנחנו מצליחות לתפוס לעצמנו פינת תצפית טובה למדי.

23:50 מלצרית מקועקעת עוברת עם מגש עמוס צ'ייסרים מעל הראש,  החום מגיע לטמפרטורת שיא ואז מתחילות הצרחות, השאגות, השריקות וה"קאפקייקס קאפקייקס". האנק וקאפקייקס עולים לבמה. האנק הוא אריאל שרבקובסקי (30)  וקאפקייקס היא שגית שיר (29), הם מטפחים זוגיות לתפארת עוד מימיי השירות הצבאי שם הכירו, ובשנתיים האחרונות הם מטפחים את הבייבי המוסיקאלי שלהם 'האנק אנד קאפקייקס'. זהו ההרכב הזוגי הראשון שלהם, היא אחראית על שירה ותופים והוא על גיטרות ואפקטים, וביחד הם עושים פופ בועט באנגלית.

הם על הבמה - שיר בחולצת עטלף כסופה ומנצנצת, התופים יושבים עליה בול. שרבקובסקי מגולח ראש, לבוש במקטרון קטיפה כחול כהה, את העיניים והגבות שלו הוא צבע בפס אדום רחב, שלרגעים נראה שחור, כשהתאורה מתחלפת. הם מבצעים את השירים מהאי.פי החדש והראשון שיצא ביולי 2010, כשנכון לעכשיו השיר המוכר ביותר שלהם הוא Ain't No Love.

הקהל בהחלט יוצא מגדרו, רוקדים על שולחנות, רוקדים על כיסאות, רוקדים אחד על השני. בזמן ששרבקובסקי עושה קסמים ולהטוטים בין מגה שליטה בגיטרת בס למגה שליטה באפקטים, שיר עומדת על מערכת תופים ומרסקת בחינניות אגרסיבית את הבס דראם, חשמל יוצא לה מהמקלות. האווירה מתחממת, האנרגיות מתעצמות, כשהיא מחליטה לעזוב לרגעים קצרים את עמדת המתופפת, היא עולה על השולחן ומשתוללת עם כולם.

ובחזרה אל מקומה הטבעי, האנק וקאפקייקס מרביצים בנו חזק תורת פופ, לרגע מסויים שיר נעלמת אל מאחורי מערכת התופים, לא הבנו לאן היא נעלמה, עד שהוציאה את ראשה ואמרה: " זה לא היה דאווין של העלמות, פשוט התגברתי על תקלה טכנית" (היא שוב ריסקה את הבס דרם) , אנחנו אוהבות את קאפקייקס עם דאווין או בנטורל, רק תמשיכי לשיר.

שיר ושרבקובסקי הם זוג בחיים וזוג בעבודה, וחלוקת התפקידים בניהם די ברורה, היא כותבת את השירים ומלחינה על הפסתנר והוא אחראי על העיבוד המטורף והתוצר הסופי.
הם ירדו מהארץ לטובת ניו-יורק. שם הם עושים את המוסיקה שבה הם מאמינים ואוהבים. "אנחנו רוצים לחוות דברים מסוימים ולחוות סצנת מוסיקה גדולה ובגלל זה החלטנו לעבור לניו- יורק", הם אומרים.
זה התחיל כטיול, כמסע חיפושים. "טיול מוסיקלי", אומרת שיר, "אנחנו לא עשינו טיול אחרי הצבא, נשארנו ללמוד מוסיקה ורצינו לעשות את הטיול שלנו בקונטקסט המוסיקאלי", היא מוסיפה.
ומה בקשר לעלייה חזרה ארצה? זה כרגע לא בתכנון שלהם, כיף להם בחו"ל.
"אנשים אוהבים אותנו שם, וזה נעים. בשנתיים האחרונות, מאוד התקדמנו בתוך ניו- יורק וברוקלין וניגנו שם בממוצע 3 פעמים בשבוע", הם אומרים.

איך ההרגשה לחזור להופיע בארץ אחרי שאתם זוכים להצלחה וריספקט בחו"ל ?
"האורות הגיעו מאוחר מידי" מצטטת שיר את בוקובסקי מאותו סרט ('Born Into This'), ממנו הם קיבלו השראה לשמם 'האנק אנד קאפקייקס' .
 "כשרצינו להצליח בארץ לא הצלחנו. עכשיו אנחנו עברנו הלאה והפוקוס שלנו הוא בניו-יורק, שם אנחנו ממוקדים, אבל תמיד כייף לנו לחזור לארץ", היא אומרת. הם נהנים מהצלחה שיחלו לה בחו"ל ונהנים גם מתוצר הלוואי שלה בארץ.

שרבקובסקי ושיר, האנק וקאפקייקס לא נחים על השמרים, הם כבר עובדים במרץ על הפרויקט הבא. החיים מבחינתם הם הרפתקה והם משתדלים שלא לתת לזוגיות שלהם להשפיע על המוסיקה, אבל לפעמים זה חזק מהם, "בואו נגיד, שהזמנים היחידים שאנחנו רבים בהם, זה בדרך כלל בהקשר של הלהקה, בחדר חזרות וחוץ מזה אנחנו לא רבים", אומרת שיר, "החזרות זה כמו ללכת לפסיכולוג", מוסיף שרבקובסקי. 
אז יש אסכולה שמאמינה בריפוי בדיבור ויש כאלה שמאמינים בריפוי בניגון.
ומה עם ילדים? הם רוצים, היא רוצה, גם הוא רוצה, אבל עדיין מפחד. חמוד.

ההופעה הקצרה (סביבות חצי שעה) מסתיימת ללא הדרן אך עם מלא פאן. היה תענוג עשינו ביג-לייק.ההופעה הבאה של האנק אנד קאפקייקס באוזן-בר בסילבסטר. 

תגובות

  • הם כבר ניגנו ביחד

    שניהם ועוד גיטריסטית נקראים "מים שקטים"

    ניר, 21-12-2010 10:55

  • BJhhxAXokVBCgtlryYV

    REqNkI <a href="http://qpmrvhlpkqbg.com/">qpmrvhlpkqbg</a>, [url=http://ibhisbwtpdjp.com/]ibhisbwtpdjp[/url], [link=http://yfskuuivqkbu.com/]yfskuuivqkbu[/link], http://ptkbwemhkpux.com/

    yzsdfhdu, 31-01-2011 03:15