מגזין

נאודליקה מסכמת - סיכום 2010 באלקטרוניקה

הטור שמעדכן ומביא עבורכם את המידע הרלוונטי על השירים המושמעים בתוכנית נאודליקה עם יבגני צ'רטקוב ואופיר בלום

מאת יבגני צ'רטקוב, אופיר בלום. 09-12-2010

תגיות: נאודליקה, אלקטרוניקה, סיכום שנה

התוכנית נאודליקה היא מגזין של מוסיקה חדשה ותוצר של הצורך התמידי שלנו להתעדכן בכל מה שחדש וטוב במגוון ז'אנרים. המידע אליו אנו נחשפים מדי שבוע, תוך כדי עריכת התוכנית, הוא למעשה הבסיס לטור הזה ויובא אליכם בכל פעם בסנכרון לטראקליסט של התוכנית ששודרה באותו השבוע עם הלינקים הרלוונטיים להאזנה ולצפייה. כי אם יש משהו טוב, למה לא לחלוק? תהנו!

 

והשבוע - סיכום 2010 באלקטרוניקה

  

LCD Soundsystem – Dance Yrself Clean

אלבום: This Is Happening

אלבומם השלישי של ההרכב של ג'יימס מרפי, שיצא כמה חודשים לפני ההופעה הנפלאה שהם נתנו בארץ בסוף אוגוסט, הוא גם האלבום הטוב ביותר שלהם עד היום.

Hot Chip – We Have Love

אלבום: One Life Stand

אלכסיס טיילור, סולן הוט צ'יפ, תיאר את האלבום הרביעי של הרכבו כ"האלבום הכי חם ועם הכי הרבה נשמה שעשינו". לנו הוא נשמע בתור האלבום הכי מהודק שלהם עד היום.

Tying Tiffany – Cecile

אלבום: People's Temple

מחסור במודל לחיקוי, מעורבות חברתית וריקנות הם הנושאים שאיתם בחרה טיינג טיפאני להתמודד באלבומה השלישי והטוב ביותר עד עתה. אז מה אם חיפוש מהיר בגוגל יראה לכם קודם כל את התמונות החושפניות שלה? אי אפשר גם וגם?

Baskerville Feat. Bade – Devil's Town

אלבום: Disco Biscuits

צמד המפיקים ההולנדי הוציא השנה אלבום בכורה שהוא כור היתוך בין רוק אלקטרוני לאלקטרו-ראפ. מחצית מהאלבום היא בשיתוף עם הראפר ההולנדי E1 שממנו כבר השמענו, באדה הוא שיתוף הפעולה הדומיננטי השני.

Sia – Stop Trying

אלבום: We Are Born

הזמרת האוסטרלית פנתה לכיוון דאנסי ופופי יותר באלבומה הרביעי בעזרת המפיק גרג קורסטין והתוצאה היא אלבומה המצליח ביותר עד היום.

Maximum Balloon Feat. Tunde  Adebimpe – Absence Of Light

אלבום: Maximum Balloon

פרויקט הסולו של דייב סייטק, המוח מאחורי טיוי און דה רדיו, הבליט את הצד האלקטרוני שלו, אירח חברים כמו קארן או וליטל דרגון וחיזק את מעמדו בתור אחד המפיקים היצירתיים ביותר בארה"ב.

Bonaparte – My Horse Likes You

אלבום: My Horse Likes You

מאיפה צץ המצביא הצרפתי הזה? מאיזו נקודה בעולם הוא מגיע? התשובות ממשיכות להיות לא ברורות. כך או כך, באלבומם השני הם לקחו את האלקטרו-פאנק צעד-פרסה אחד קדימה.

Robyn – Don't Fucking Tell Me What To Do

אלבום: Body Talk

רובין הייתה פעילה מאוד השנה, הוציאה את אלבומה החדש ב-3 חלקים שונים והוכיחה שהיא ללא ספק כוכבת הפופ הטובה והאיכותית ביותר שיש כיום.

Kele – The Other Side

אלבום: The Boxer

אלבום הסולו הראשון של סולן בלוק פארטי הוא מיצוי מלא של הפוטנציאל האלקטרוני ששמענו מההרכב בסינגלים שלא קשורים לאלבומים שלהם ובאלבומם האחרון. על ההפקה אחראי XXXChange שלקח את הליריקה המצוינת של קלה וחיבר לה צלילים שלא מהעולם הזה.

Fol Chen – The Holograms

אלבום: Part 2: The New December

 בדומה לבונאפרטה, גם הרכב האלקטרו האמריקאי  Fol Chenלא בדיוק יוצא מגדרו כדי שתדעו בדיוק מי הם מעבר לכך שהם מלוס אנג'לס, שזהו אלבומם השני ושלאתר הרשמי שלהם אין שום היגיון. אז יש מצב שהם לא יהיו מרוצים מכך שהם אחת מתגליות השנה שלנו?

Crystal Fighters – Swallow

אלבום: Star Of Love

אחד מאלבומי האלקטרו המפתיעים של השנה הגיע דווקא מספרד, בעוד ההרכב עצמו הכריז שהם דווקא אוהבים את לונדון (וגם אנחנו).

Crookers Feat. Kelis – No Security

אלבום: Tons Of Friends

לקרוקרס האיטלקים יש טונה של חברים ובעזרתם הם הוציא את אחד מאלבומי האלקטרו הבולטים של השנה.

The Count & Sinden Feat. Rye Rye – Hardcore Girls

אלבום: Mega Mega Mega

ביחד עם האלבום של מקסימום בלון, האלבום המשותף של צמד מפיקי ההאוס הבריטים היה אחד המצופים של השנה בתחום האלקטרוני, והוא לא אכזב.


תגובות