מגזין

קליפטומניה

תאיר קסלר, קליפטומנית כפייתית שגדלה על ברכי ה-MTV, מביאה לכם מדי שבוע את הקליפים הכי יפים, נוגעים, טיפשיים, מצחיקים ומוזרים שהמסך שלכם ידע

מאת תאיר קסלר. 01-12-2010

תגיות: קליפים, קליפטומניה, Arcade Fire, Florence and the Machine, Twin Sister, Reading Rainbow

Arcade Fire - The Suburbs

In the suburbs I
I learned to drive
And you told me we'd never survive
Grab your mother's keys we're leavin

  קליפ שהולך יד ביד עם מילות השיר זה אחד מסוגי הקליפים שאני הכי אוהבת. הבמאי הופך להיות החבר הנוסף בלהקה ונוצרת הרגשה עגולה, מלאה ושלמה של התוצר הסופי. כשהקליפ נגמר יש לצופה הרגשה שהוא כרגע סיים ארוחה מפנקת במסעדה, לא רק הבשר והתבלינים שנכנסו לו ללוע אלא גם הנרות ויין שנכנסו לו לנשמה. ספייק ג'ונס נכנס לעובי הקורה כשהוא קרא את הליריקס של השיר. מילים שמדברות על הפער שבין היופי החזותי של הפרברים לעומת הכיעור שנמצא בבתים, במחשבות ובמעשים של האנשים שגרים שם. בתחילת הקליפ רואים עוד אחד מפרברי ארה"ב, לא משהו מיוחד, רחובות רחבים עם בתים פרטיים ומדשאות, חבורת ילדים נוסעים על אופניים, חניון של מזללת המבורגרים, כל התמונות האלה מתחברות באופן מושלם למוזיקה האביבית שמתנגנת ברקע. ואז החרא מתחיל לצוף, פתאום הליקופטר ועשן בשמיים, משאיות צבאיות וחיילים מכוסי פנים עם נשק מסתובבים בשכונה, מוציאים אנשים מהבתים שלהם ועוצרים אותם, ואלימות אלימות אלימות. המטרה של הלהקה בשיר הזה (ואני מכלילה את ג'ונס בה כרגע) היא להראות לנו את פרברי ארה"ב בעוד 15 שנים, השיעמום הולך להטריף אנשים והם יפנו לכיוון שהכי קל לשבור איתו את השיגרה- אלימות. השמועות אומרות שבימים אלו הלהקה וג'ונס עובדים על סרט קצר שממשיך את הקליפ הזה, קניה מאחורך!

Florence and the Machine – Heavy in your arms

I was a heavy heart to carry
My beloved was weighed down
My arms around his neck
My fingers laced to crown.

החתולה הג'ינג'ית החמה ביותר בעולם המוזיקה במראה קיילי מינוג של הקליפ “Where the Wild Roses Grow” רק בשחור לבן. גם בקליפ הזה רואים את מה ששומעים, אהובה של פלורנס סוחב אותה ואת אהבתה אליו על הכתפיים. לאן? למה? אהבה? מה זה בכלל? השיר מופיע בסאונדטרק של השלישי של טווילייט- שיחוק רציני בשביל הבריטית הגבוהה. פחות משחק אצלי תפקיד אבל אני בהחלט מפרגנת.

 

Twin Sister - All Around And Away We Go

אני לא כל כך יודעת איך לאכול את “Twin Sister”, כשאני שומעת/רואה אותם עולה לי הגדרה אחת- "קריפי מתוק". החבר'ה האלה די מפחידים אותי, נראה שעוד שניה במקום לעשות עם הידיים תנועות משונות של גיקים הם ישלפו סכין ויתחילו לדקור אותי דרך המחשב, ממש כמו בסרט אימה יפני טוב. אני יודעת שה 80’s זה השחור החדש אבל באמת, אפילו בננה רמה לא עשו כאלה צעדי ריקוד מטומטמים. ושוב אני די בטוחה שהבחורות רוקדות כך כדי שאני לא אשים לב שהן מסתירות מאחורי הגב חרב נינג'ה ארוכה שהולכת לחתוך אותי לחתיכות. אני ממליצה ללחוץ פליי רק אחרי שאתם בטוחים שיש בקרבת מקום מלח ומשהו להסתתר מאחוריו.

Reading Rainbow - Always on My Mind 

דמות מסתורית שעומדת במעלה המדרגות, גבר ואישה מדברים לאפרכסת הטלפון, עישון סיגריה וכובע מאפיונרים וכל זה בשחור לבן- “Reading Rainbow” בקליפ שצולם כסרט ניו וויב צרפתי של שנות ה-60. חברי הלהקה מאוד אוהבים את  ג'ן לוק גודארד, במאי סרטים צרפתי- שוויצרי שהיה חלק מאותה אסכולה והחליטו לעשות לו מחווה, התוצאות לפניכם.

רוצים להיות חברים שלי? תלחצו כאן

 

 

 

תגובות

  • חומר למחשבה

    ביקורות וחשיפות מעולות תודה

    איירין, 01-12-2010 20:27