מגזין

יש מקום לשניים על עמוד החשמל

אסף קפלן הלך לראות את סולני להקת אחרית הימים גבי שושן ואלי מגן בגלגולם החדש וחזר "חולם" מתמיד

מאת אסף קפלן. 28-11-2010

תגיות: הופעה, שחרזאדה, אסף, אחרית הימים, אלי מגן, גבי שושן

כנראה שלא במקרה בחרו חברי להקת אחרית הימים 2 – בגלגולם החדש לפתוח את המופע עם שירו של גבי שושן, בראשית. אולי בשביל להזכיר לנו שהם כבר היו כאן לפני 40 שנים ואולי בגלל שהכמיהה לנוסטלגיה המתוקה טבועה בכולנו חזק כ"כ, לעיתים אף ללא ידיעתנו. 

התמונה מעטיפת האלבום: אחרית הימיםהתמונה מעטיפת האלבום: אחרית הימים

העיבודים החדשים והמרשימים לשירים מדלגים בנקודות הזמן השונות והקהל המבוגר יחסית קיבל רקע קצרצר כמעט לפני כל שיר. היו שם ביצועים של "זה קורה" הידוע והמוכר- שיר שהיה מיועד במקור לאלי מגן (וידוע בביצועו של אריק לביא), "בלדה לעוזב קיבוץ" (של להקת כיף התקווה הטובה אותה ייסד אלי מגן) "16 מלאו לנער", "יזכור" ועוד, שהגיעו לשיאם עם  שירי "אחרית הימים" כמו "פתחי לי את הדלת" המצמרר והחודר שהתפתח על הבמה לחגיגת רוק'נרול כמו שצריך.את ההרכב החדש  מובילים שניים מחברי הלהקה המקורית, אלי מגן וגבי שושן יחד עם נגנים חדשים עדי רנרט פסנתר , עמוס הדני - גיטרות, גיא בן-ברק תופים. התחושות הנעימות בשילוב השירים המוכרים היפים וה"ישנים" היו ללא ספק המנה העיקרית של הערב. בין לבין ביצעה הלהקה שירים חדשים, ביניהם קאבר מעניין (בעברית) של שושן לשיר-  Reflections of my life של  The Marmalade ושני שירים שאלי מגן הלחין למילותיו של חנוך לוין ז"ל: האחד בביצוע שקט והומריסטי  והשני פאנק- רגאיי הדן באופן משעשע וציני בנושא הבריאות. 

 החגיגה נמשכה עד לבוא  ההדרן בו ביצעה הלהקה את  "אין מקום לשניים על עמוד החשמל" שהוכיח לפחות בשבילי שלשניים בהחלט יש מקום ובשפע , הבלדה הידועה והמתוקה "העץ הוא גבוה" ושיר היומולדת הטוב ביותר ביקום, שחתם את המופע- "יש לי יום הולדת".

 אז למרות שהחזון של אחרית הימים לא התגשם בזמן אמת , וכשזכו להכרה הראויה - הלהקה כבר התפרקה, שושן ומגן מוכיחים שאף פעם לא מאוחר לחלום.

 אלי מגן וגבי שושן יתארחו בתוכנית שחרזאדה, ביום שני ה- 6.12. בשעה 21:00

 

תגובות