מגזין

קליפטומניה- כהן@מושון@קליפטו

תאיר קסלר יצאה אל צילומי הקליפ "סבבה" של כהן@מושון וחזרה עם הבנות לגבי תעשיית הוידיאו קליפים בישראל. והאנגאובר

מאת תאיר קסלר. 26-11-2010

תגיות: קליפים, קליפטומניה, כהן@מושון

את הקליפ הראשון של כהן@מושון ראיתי באחת התקופות הקשות בחיי. גרתי אז בניו יורק, רחוקה מכל באזזז על להקת היפ הופ ישראלית. אני לא זוכרת איך נתקלתי בקליפ אבל מהרגע שראיתי אותו הוא היה התרופה לכל אותם דברים רעים שהייתי צריכה להתמודד איתם. מזג האויר החורפי והמדכא, הטבחים ההיספנים שהרסו לי את החיים במסעדה בה מלצרתי, הכסף שבורח במהירות מהידיים והגעגוע הביתה. עם כל הבעיות הללו ישבתי מול המחשב ונתתי לקליפ "מה קורה לי", לגרש את העננים השחורים שמעל ראשי ובלב. הקליפ שמראה את רחובות תל אביב חיבר אותי הביתה, אל המקום שגדלתי בו.

יום שבת האחרון, בוהריים. זרקתי את עצמי מהמיטה, לגמתי שחור וחשבתי מה ללבוש ל- my first music video appearance. אחרי כמה דקות החלטתי שזה לא ממש משנה כי אני גם ככה הולכת להיות הכי זקנה בקליפ ובנות העשרים מינוס יקחו ממני את כל הפוקוס. לקחתי את זה בסבבה, הרי אני את השטויות שלי כבר עשיתי וחוץ מזה לי יש יותר חכמת חיים. שמתי פעמי אל פלורנטין שם צולם הקליפ, בדרך עלו בי פחדים, מה אני בכלל הולכת לעשות שם? מה יקרה אם שאר הבנות ישלפו עלי את ציפורני החתול שלהן? מה אם הבמאי יצעק עלי? בקיצור הפולניה שבתוכי הרימה את ראשה ולא הפסיקה לקדוח לי. כשהגעתי לסט כבר לא היה ספק, הייתי ממש לחוצה. למזלי הבנות המקסימות של ההפקה הרגיעו אותי עם החיוך המקסים שלהן ו3 בקבוקי בירה.

הקליפ הוא לשיר "סבבה" מאלבומם השני של כהן@מושון שייצא בקרוב, בסצנה שבה השתתפתי מושונוב רודף אחרי בחורה ואז הוא עובר דרך נהר של בחורות שמקשות עליו במרדף. אני לא אשאיר אתכם במתח, לא קיבלתי את התפקיד של הבחורה, ויש לציין שבצדק, אני כמו רוב הבנות קיבלתי את התפקיד המכובד והיותר חברמני, להיות טיפה בנהר הבחורות, ללכת בנונשלנט ולדחוף את מושונוב. נשמע פרווה, אבל גם קאשה הייתה זבוב על הקיר בקליפ של קייטי פרי לפני 3 שנים ותראו איפה היא עכשיו (לא מרשים במיוחד, אני יודעת). כשסיפרתי לאבא שלי שכהן@מושון פירסמו בפייסבוק שהם מזמינים את בנות ישראל לקחת חלק בקליפ שלהם הוא אמר באלו המילים: "בטח יבואו 3000 בנות". באנו קצת פחות, אבל זה הרגיש כמו הסיירת של בנות ישראל, בנות שגם יכולות לקום בבוקר יום שבת וגם לשתות בירה בשעות המוקדמות של היום, הבסט של הבסט.  נדבקתי לגל, הילה ואילנה והתחלנו לצעוד קדימה ואחורה במשך שעה. בהפסקה שאלתי את בן מ"ביצת עין", החברה שמפיקה את הקליפ, מה הקונספט של הקליפ. הוא הסביר לי שהקליפ הולך להיות כאילו ואן שוט שבתוכו קורים כל מיני דברים ושקשה להסביר את זה, הקיצר יש למה לחכות. 

בתור מישהי שהייתה בהרבה הפקות, אף פעם לא יצא לי להיות בהפקה עם כל כך הרבה גוד וויבס ויצירתיות באוויר. כ"קליפטומנית" ממש כיף לי לראות שעושים בארצנו הקטנה קליפים איכותיים ומושקעים למרות שעוד אין פלטפורמה יציבה שיכולה להכיל אותם. מה שמעניין הוא שאותם אמנים צעירים שאין להם גב כלכלי חזק של חברת תקליטים הם אלו שמאמינים שצריך לשים את הז'יטונים על הקליפים. אני מאמינה שכמו רוב המהפכות שהתחילו מהעם גם פה מהפכת עשיית הקליפים בישראל תגיע דווקא מהאמנים הצעירים והרעבים ולא מהאמנים שמפוצצים את קיסריה. עוד חודשיים הקליפ אמור להיות מוכן, אני בטוחה שאתם תראו אותו פה ושם בוולים של חברים שלכם בפייסבוק, אל תתקמצנו על ה"לייק" ואולי משהו יתחיל לזוז פה.

 

התמונות באדיבות נילי אונילי.

תגובות