מגזין

פנויות להופעה - Amiram Inc.

אדוה יוחנן וחן אלבק יוצאות מדי שבוע לסיבוב בת"א, השבוע הן הסתובבו בהופעה פוטוגנית של עמירם אינק' בלבונטין, ואף מילה על דוגמנות.

מאת אדוה יוחנן, חן אלבק. 24-11-2010

תגיות: פנויות להופעה, עמירם עיני, AMIRAM INC

 

מאת: אדוה יוחנן וחן אלבק

ערב יום שני, הפרסיה והקוצ'ינית בדירה בפלורנטין מנהלות ישיבת חירום כשבמרכז הדיון עומדים בקבוק ויסקי עם מדבקה של '2 ב-89$' וריח של דיוטי פרי (אנחנו חזק בשתייה לאחרונה), לפטופ פתוח שמנגן לנו את "יונה פעמונה" ישירות מיוטיוב ורשימה ארוכה של אקסים שצריך לתלות ולשרוף (את האקסים, לא את הרשימה).  אם כן,  במצב רוח מרומם ומבושם משו, אנחנו יוצאות הערב להופעה חשמלית מוקדמת (20:30) של עמירם עיני וההרכב המוסיקאלי שלו AMIRAM INC בלבונטין.

עמירם אינק' הרכב פולק רוק, שפועל כבר 6 שנים, זה התחיל כפרוייקט סולו של עיני שעלה לארץ לפני כ-9 שנים מנורווגיה, וזה מסביר את הסיבה לכך שכל הטקסטים שלו באנגלית. "אנחנו גם איפה שהוא מכוונים לחו"ל, אבל לא בעיקר אלא בנוסף, כי מאוד חשוב לנו גם מהקהל הישראלי", מוסיף עיני.

אז בלי להמתין יותר מדי,הם עולים לבמה וההופעה מתחילה. הם פותחים עם Intense , אבל מהר מאוד משנים תוכניות ומחליטים שלא להמשיך להתנהל על פי הסט-ליסט המקורי ולאלתר, לנגן לנו מה שמתחשק להם באקראי.  (מודות באשמה: הצצנו להם בסט-ליסט שהיה מודבק על ריצפת הבמה והשירים שהם ביצעו לא היו שונים בהרבה מהתכנון המקורי, רק הסדר השתנה אבל זה גם נחמד)

הם ממשיכים עם שירים שחלקם חדשים וחלקם מהאלבום הקודם : Allright
,
Sweet Surrender , קאבר מדליק ל-Poker Face של ליידי גאגא, Tango הסינגל החדש שלהם ועוד ועוד.  את כל השירים הם מבצעים בליווי של כינור, אבל לא סתם כינור אלא כנרית. כן כן, בחורה קומפקטית עם שמלה קצרצרה שחושפת רגליים בנעליי בוקרים. שקסי! הרבה כינור חזק ודרמטי, והמון גיטרות יש בהופעה הזו. עיני בעצמו מחליף לאקוסטית, ממשיך לחשמלית ושוב חוזר לאקוסטית. כשהוא שר נדמה כאילו שהוא כל הזמן מחייך, ובין שיר לשיר הוא לא מרבה לדבר, פרט לרגע בו הוא מודיע לנו "מחר אני בחקירה במע"מ.." ואז מקדיש לנו את השיר Making A Mistake . כן, כולם נופלים לטעויות, אצלנו זה כבר נוהל קבוע, טעות שכיחה מס' 1 - אנחנו מראות יותר מידי התלהבות כבר בדייט הראשון. (ואח"כ אנחנו מתפלאות שזורקים אותנו).

ההופעה ממשיכה ואנחנו מסיטות מבטים חודרים אל הקהל, והמראות קשים מנשוא...
כולם שם זוגות (!). בעולם מתוקן, היינו רואות בזה משהו רומנטי ומעורר הערצה, אך בעולם המציאות, עם היד על הלב, זה די מעורר בנו קנאה כל הזוגות הדביקים האלה. גם לנו מגיע קצת קיטש עם לבבות ונצנצים.

אצל עיני, רוב השירים מדברים על יחסים, "בדרך כלל נישואים, גירושים ובלגאנים שעברו עליי", הוא אומר.  הוא גם פעיל חברתית בעיקר בכל הקשור למהגרים ועובדים זרים, הוא כתב, הלחין והוציא את הסינגל Guess I Must Be Wrong , שכל הכנסותיו מיועדות לעזרה לנשים זרות הרות שלא זכאיות לקבל טיפולים רפואיים בארץ.

בגדול, המוסיקה של עמירם אינק' היא לא משהו שקשה לעכל, אבל איכשהו היא לא מצליחה לחדור אל המיינסטרים הישראלי, "באלבום הראשון (2007) הייתה לנו הצלחה גדולה עם   Allright  שבעצם השמיעו אותו כל הזמן (בגלגל"צ), אבל מאז אפשר להגיד שאנחנו די אלטרנטיבים, כרגע בישראל זה אומר שאם אתה אלטרנטיבי אז אתה לא מצליח", אומר עיני, "אני חושב שהמפה המוסיקאלית הישראלית השתנתה מאוד בשנתיים האחרונות עם כל המוסיקה הים תיכונית" , הוא מוסיף.   אכן, יש צדק בדבריו, בכל פינה שלא ננשום יקפוץ עלינו "בלונדי פרץ" , וזה לא רק ברדיו, זה גם בהפסקת פרסומות בפרומואים מוגזמים ל'רוקדים על כאבים בגב' .   
בכל אופן, עיני ממשיך ועושה מוסיקה שהוא אוהב, עובד על אלבום חדש ומופיע גם בחו"ל, כשהיעד הבא הוא גרמניה.  וברור שהוא היה שמח גם להתברג עם הסינגל החדש אל ראש המצעדים בישראל.
את ההופעה הוא סוגר עם שני שירים לבקשת הקהל Forgivenass ו-Man You're No Lady שלגביו הוא אומר: "תבינו מה שתבינו", ואנחנו הבנו את מה שהבנו. עשינו לייק.

AMIRAM INC:

עמירם עיני- שירה, גיטרה
אסף ברק- גיטרה חשמלית
אייל סלע- בס
יניב אוחנה- תופים
הילה בן-טובים- כינור

תגובות

  • כמה דברים:

    "מעורר באנו קנאה" רק לי צורמת שגיאת הכתיב? בצעו הגהה. שנית, הגעתי לכאן במקרה ועיינתי גם בטורים קודמים שלכן, הטור שלכן אמור להוות ביקורת הופעה? לכתוב 'היה לי כיף' על כל הופעה שאתן מסקרות זו לא ביקורת, זו פעולת יח"צ פשוטה, אני מצפה לקרוא בטורים הבאים משהו קצת יותר מעמיק מ'היה לי כיף, שתיתי לפני', לא תמיד חייבים ללקק לאמן - אם נכנסתן חינם להופעה בתמורה לסיקור אתן אפילו לא צריכות לחוות דיסוננס שיחייב לספר כי ההופעה היתה טובה. נכחתי באותה הופעה, לטעמי היא הייתה מונוטונית עד כדי כאב, יכולתי להישאר בבית ולצפות בצבע מתייבש על הקיר והיה לי יותר מעניין. את זה כותב אדם ששילם את מיטב כספו על ההופעה, חיפש צידוק חיצוני לקשקוש הזה ואחרי שהתייאש מלמצוא החליט לראות מה אחרים חשבו.

    בן, 25-11-2010 00:09