מגזין

פנויות להופעה- ישראלים/ פעולה/ סקס

אדוה יוחנן וחן אלבק, יוצאות מדי שבוע לחוות את העיר הגדולה והשבוע הן נפגשו, נרגשות מתמיד, להופעה של ישראלים/ פעולה/ סקס

מאת אדוה יוחנן, חן אלבק. 04-11-2010

תגיות: פנויות להופעה, ישראלים פעולה סקס, מאור כהן, תום מוכיח, תמיר שקולניק, יובל קיינר, מוש קיינר

 

בזמן שאדוה הקוצ'ינית מחפשת דירה באזור המרכז (עדיפות לאזור ר"ג- גבעתיים+ סלון+ מרפסת+ הכנה למעלית), חן הפרסיה מפצירה ברופא השיניים שלה משפטי חוכמה חסרי פשר כגון : 'בינה מלאכותית עדיפה על טימטום טבעי'. יום ארוך עבר על כוחותינו, החזרה אל השגרה, אל העבודות הזמניות, אל המשמרות ההזויות ואל מוניות השירות. אך יום כזה לא יכול להסתיים לו ככה סתם, אז החלטנו שהערב אנחנו פנויות להופעה של ישראלים/פעולה/סקס  או בקיצור י.פ.ס.

 שמענו שהם מגניבים. מגניבים פלוס. אז התלבשנו, התאפרנו, התבשמנו ויצאנו. הכיוון הוא תל-אביב, היעד: לבונטין 7, המטרה: כייף חיים ושיגועים, האמצעים: אלכוהול ומוסיקה מעולה, והבחורות: נו טוב, אנחנו כרגיל -עם מינימום חוש כיוון אבל עם גי'.פי.אס מעודכן.  אופטימיות משו... 

בכניסה ללבונטין היו הרבה אנשים, בהופעה עצמה פחות. נכון, היינו קצת קהל. קהל מצומצם. מלוכד. מגובש. דליל, אז התקבצנו בתפזורת. זקן סיני חכם אמר פעם שהגודל לא קובע ושלא חשובה הכמות אלא האיכות. גם הוא היה אופטימי.

את מאור כהן שעולה לבמה בז'קט זהב ונעלי ריבוק לבנות (יא-מא!) זה ממש לא מבהיל, להיפך זה מלהיב, הוא צוחק על זה . הוא פותח את ההופעה ב23:30 עם פנייה אישית ונרגשת אל ישי (הברמן, נדמה לנו) : "ערב טוב ישי, רצית הופעה פרטית אבל החלטנו שכמה אנשים (להלן: אנחנו הקהל) יוכלו להוסיף להופעה... אולי תתקרבו קצת? שנרגיש שיש כאן אנשים, שיש אורגניזם שאנחנו מתקשרים איתו..."

האמת, מעולם לא היינו קרובות כל כך למאור כהן כמו הערב, מכאן אפשר לראות לו את המוח דרך הנחיריים. וזה מדליק אותנו.
כהן מפעיל חוש ההומור ציני וממשיך : "אתם אחלה קהל! בחרנו אתכם 'אחד אחד', אתם בעצם בתוכנית 'מאסטר-קהל' , 'קהל נולד', רק אחדים הצליחו לעבור את הבחינות".
 

אז אחרי שזכינו למחמאות ויחס אישי , ואחרי שהתחלנו להזיע מהתרגשות בכל הגוף והשיניים. ההופעה מ-ת-ח-י-ל-ה.

הם פותחים עם "vv", "עיני חתול", "אם נפלתי" , "היא" , "אחרי שנה", "ride" , ו"הזיעה הזאת" . הרבה גיטרות , והרבה אלכוהול, והרבה הומור והכל פתוח והאווירה משחררת, ויש גם אחד עם קביים שלא עושה לעצמו הנחות, הוא קם ורוקד בעיקר עם הראש ומפגין את קישוריו כקהל אקטיבי מפרגן ובטוח, ריספקט לריספקט עם ריבית והצמדה. כבוד לעדה.

י.פ.ס מבצעים שירים מהאלבום הראשון "מלכי המין" שיצא ב-2005  ונמכר רק בהופעות, וגם שירים מהאלבום החדש "פקס רומנה" (2010) , לאלו שחושבים לעצמם - 'שו רומנה?!',
 אז קבלו תמצית מויקיפדיה 'פקס רומנה' או 'השלום הרומאי' , הוא כינויה של התקופה שנמשכה משנת 27 לפנה"ס ועד שנת 180, בה שרר שלום ושקט יחסי ברחבי האימפריה הרומית.   אז למה דווקא בחרו י.פ.ס בשם הזה לאלבומם? תום מוכיח מספק לנו תשובה הגיונית ופשוטה ואומר : "מאור (כהן) בחר את השם וזה נשמע לנו טוב".

הם ממשיכים עם "מולדת" , "דרך" , "הזר" , "מפלצת" ו"האמת שלכם" , תוך כדי הופעה תמיר שקולניק יורד לרקוד ולנגן עם הקהל, תום מוכיח 'יוצא רגע להשתין' אז כולם מוחאים לו כפיים ושורקים, החבר'ה ממשיכים לג'מג'ם עד שהוא יחזור  וממשיכים לפוצץ את הכבד עם עוד בקבוק ועוד בקבוק של אלכוהול.  חוץ מהסקסופוניסט, מוש קיינר, הוא הזמין רק קולה.

בינתיים כהן מסמן לברמן בפנטומימה לשלוח אל הבמה עוד 'נגלה' של המשקה המשכר.  בין לבין הוא מניח את הגיטרה שלו לטובת ריקוד מאולתר כל שהוא, משהו שנראה כשעטנז בין אלביס על  ציפרלקס לבין חייזר על רטלין, בקיצור הסגנון לא ממש מוגדר אבל ללא ספק עפו שם איברים!

00:30 הם סוגרים את ההופעה עם שיר אחרון ותודה שבאתם,  אבל לא לפני שכהן צועק עלינו "איפה אתם יא זונות! איפה אתם בני זונות! איפה אתם נכדים של זונות!" , ואנחנו השבנו לו בחזרה (בלב...) – אנחנו כאן מאד'רפארק!   
"בית היוצר" הוא השיר הסוגר . "אל תבקשו עוד , זה פאתטי", אומר כהן ומתחפף מהבמה. אין הדרן.

וואו. אנחנו מסכמות: המגניבים חזרו! אפשר לצאת מהבתים, לחמם מנועים, להכין כבד חלופי ולבוא להופעה הכי מדליקה בעיר.
אנחנו נותנות להם דאבל לייק + פרצוף מחייך.

 

ישראלים/ פעולה/ סקס:

מאור כהן – שירה וגיטרה

תמיר שקולניק- גיטרה וקולות

תום מוכיח-  בס

יובל קיינר- תופים

מוש קיינר- סקסופון

תגובות

 • ישעי זה לא הברמן ..

  תומרר (קהל מובחר), 05-11-2010 17:42

 • אהבתי את הקוצ'ינית

  גם הלהקה היתה טובה

  ג'ון בונהם, 07-11-2010 20:13

 • משעשע כתמיד! רוצה עוד.....

  ההיא מהדרום, 09-11-2010 17:08