מגזין

פנויות להופעה- ארז לב ארי & אביתר בנאי

אדווה יוחנן וחן אלבק חוזרות לסיקור משותף כמו בימים הטובים. הפעם הן הלכו להופעה של ארז לב-ארי שמארח את אביתר בנאי. ברוך השם היה מעולה

מאת חן אלבק. 29-10-2010

תגיות: פנויות להופעה, אביתר בנאי, ארז לב ארי, בארבי

קולולולווווש! בשעה טובה ומוצלחת הקוצ'ינית האהובה עלי חזרה לארץ הקודש! הישר מהודו, נטולת טיקה אומנם, אך מלאה באור וחיוכים כהרגלה. קיבלתי את פניה בקריאות "הבאנו שלום על לחם, הבאנו שלום על פיתה". ולאחר טקס מסורתי של חיבוקים ונישוקים השלמת פערים, חלוקת מתנות, חוויות וסרטים בוליוודים. אנחנו מוכנות ומזומנות לצאת יחדיו לסיקור האיחוד שלנו. הערב אנחנו פנויות להופעה של ארז לב-ארי שמארח את אביתר בנאי. יא-מאן.

 

ב22:00 אנחנו מתמקמות במועדון הבארבי בת"א. המון אנשים זורמים אל המקום. בעיקר זוגות, הרבה זוגות, בעיקר דתיים הרבה דתיים. (גם עומרי שרון נמצא בקהל, זה לא ממש קשור לסיקור אבל אי אפשר היה להתעלם ממנו) כן, אפשר לומר שזו הופעה לאנשים מאוהבים ומאמינים. אז איפה אנחנו בכל הסיפור? אנחנו כרגיל, רווקות שאוהבות לאהוב ומאמינות. בעיקר רוצות להאמין שבקרוב נמצא אהבה אמיתית. רוצות לומר: חופה וקידושין. קיטש בנאלי של נערות מהפריפריה.

ב-22:51 לב-ארי עולה לבמה. הוא לא מרבה במילים ופותח עם "ביום אקרא " , משם ממשיך עם  "בעתיד לבוא", "בוקר טוב" , "בסוף היום" , "אל תפחד", "רק תאמין" ו"פרימיטיביים" - שיר ששייך במקור לטי בון ברנט ותרגם אותו דני אמיר, "אני עזרתי לו עם התרגום" אומר לב-ארי, "עזרתי קצת, מעט. ואם לדייק אני רק הכנתי את הקפה בזמן שדני תרגם".

לב-ארי מחליף גיטרות בשצף קצף, כל שיר והגיטרה שלו, כל גיטרה עולם ומלואו, "בשביל מה צריך כל כך הרבה גיטרות", הוא צוחק, "פעם הייתה אחת, היית חי איתה בשלום". 
הטקסטים של לב-ארי מסמנים אמונה, שאלות אל אלוהים, שאלות אל העולם. ההשראה שלו היא החיים שלו , "החיים, החוויות שעברתי וגם כמובן אני לוקח דברים מהכתובים, סה"כ זה מה שקורה, כל פעם מזווית אחרת ".

בסמוך אלינו עומדת עלמה צנועה וחסודה,שאת שיערה עוטפת מטפחת ראש בגוונים של ירוק וקצת זהב, היא שרה את שיריו של לב-ארי תוך שהיא מסמסת לחברה: "אנחנו פה. מדהים :-) "  (כן, תסלחו לנו. הצצנו לה בנייד. זאת הסקרנות שאכלה את המעמול). בהחלט מדהים הערב. מדהים וסוחף. 
גם לב-ארי עצמו נחשב כשומר מצוות, שהתחזק בעיקר בעשור האחרון, "תמיד הייתי מאמין, מאז שאני זוכר את עצמי... חיפשתי אחר משמעות מעבר למה שאנחנו רואים וגם משיחות עם חברים שחזרו בתשובה..."
אתה שואל הרבה שאלות בשירים שלך, יש להן תשובות בחיים? "לפעמים יש תשובות ,אבל יש שאלות שגם אין עליהם תשובות, שהשתיקה יפה להם. לא לכל דבר יש תשובה אבל לשאול את השאלות גם אם אין עליהן תשובה זה לוקח את הלב לכיוון אחר שממנו נתחיל להבין דברים.."
 

אחרי שבעה שירים אולי קצת יותר, עולה לבמה אביתר בנאי. הוא לבוש בחולצה אפורה + כיפה + ציציות שמגיעות עד לברכיים. והמראה הזה לא מפתיע אותנו כלל, כל הערב הזה מושתת על אמונה, אור ואהבה. (בהחלט עושה חשק לנשק מזוזה).   בנאי שמצטרף מידי פעם להופעות של לב-ארי, מפרגן לנו עם חמישה דואטים שזוכים לעיבוד שונה מעט מן הרגיל, "תחרות כלבים", "אותיות" , "צדק" , "אבא" ו"עד מחר" אין ספק שגווניי הקול השונים של לב-ארי ובנאי, נותנים  צורה חדשה לשירים המוכרים. בנאי הוא סוכריות קופצות בהשגחת הרבנות הראשית! שר קופץ ומשתולל, צוחק, אוהב ומגיב לקהל "גם אני אוהב אותך אחי" הוא אומר למישהו שצועק לעברו "אביתר אוהבים אותך".  הרבה אהבה יש שם הערב.   
החיבור לבנאי נוצר מהכרות מוקדמת בין השניים, כשלב-ארי הצטרף בעבר לסיבוב הופעות של בנאי כגיטריסט. 

לאחר שבנאי יורד מהבמה, לב-ארי ממשיך עם "אנא אפנה", אבל לא לפני שהוא מספר לנו סיפור קצר, אנקדוטה משעשעת על רבנים ושידוכים, כזו שתוכלו לשמוע בכל בית-כנסת הקרוב לביתכם.  אחחח שידוכים... ואנחנו מתפתלות מכאבי לב קשים, גם אנחנו רוצות שידוך! אנחנו מוציאות מהתיק פלקט עליו כתוב "כלות להשגה" אבל אף אחד לא ממש מתייחס אלינו, שוב לא לוקחים אותנו ברצינות בעיר הזו.
ההופעה נמשכת עם " דבר איתי" , "מתוך האפלה", "ליבבתיני" , ו"מה אעשה"  - שיר שצצו לגביו פרשנויות שונות, יש שאמרו כי הוא שר את זה למוזה שלו ויש כאלו שטענו שזה ל"סתם בחורה" אבל לב-ארי מבהיר זה לא שיר על "בחורה" זה שיר על האישה שלו , "אחרי שהשיר יצא ואתה שומע אותו אחרי שנה שנתיים אתה מבין שזה על עוד כמה דברים, אבל בתחושה שלי זה על אשתי".  שעתיים של אדרנלין והקהל מאושר מלווה את לב-ארי בכל שיריו, פעם כקול שני ופעם כקול אחד.

מה הכיוון מכאן?

"צפונה", הוא צוחק, "לא, לא יודע. אני חי את החיים, את מה שהם יביאו. יש לי תוכניות אבל את יודעת החיים הם מעבר לכל מה שמתכננים. בגדול אני רוצה לחיות, לגדל את הילדים שלי, לעשות מוסיקה, לכתוב שירים, להשתפר, להיות אדם יותר טוב."

אז אנחנו מסכמות: לעשות הופעות טובות זה חשוב אך להיות אדם טוב זה חשוב עוד יותר.

אהבנו מאוד את המפגש היצירתי של לב-ארי & בנאי , שמחות לתת להם ביג-לייק.
ממליצות בחום לכל מי שאוהב את חברה שלו ולכל מי שאוהבת את חבר שלה ולכל מי שאוהב את מי שהוא אוהב.. לכו, תפנקו, תיהנו. היה לנו כייף!

תגובות

  • הכתבות האלו טיפשיות קצת לא?

    מה חזרנו לגיל התיכון עם כל הדה והאה?

    דוביק, 31-10-2010 11:02

  • מסכים עם דוביק

    כתוב בסגנון נאו-פקצעי.

    טוסיק, 01-11-2010 09:09