מגזין

פנויה להופעה - הדג נחש

השבוע הלכה חן אלבק להופעה של "הדג נחש", הם אמנם לא רצו להתראיין אבל הפתיעו עם אורחים מיוחדים ואדומים במיוחד

מאת חן אלבק. 17-10-2010

תגיות: פנויות להופעה, הדג נחש, רד בנד

יום שישי, אחרי שעשיתי קידוש עם יין פטישים ו"המוציא" על פריכיות, זה הזמן של חנהל'ה (אני! אני!) ללבוש את שמלת השבת וגרביוני הרשת, ולצאת לשאוף מעט עשן מועדונים. גופי ונפשי מאותתים לי שהגיע זמן לרקוד והערב יש הופעה של הדג נחש במועדון הבארבי ת"א. לא היססתי וצקצקתי (צקצקתי זה ה"צלצלתי" החדש) אל הגברת שרון ארביב, מפיקה בלילות וחברה בימים, תימנייה איכותית עם נגיעות של מוסיקה שחורה והבלחות של משפטי מחץ במבטא אמריקאי. הערב אנחנו פנויות להופעה ומסיבה!

 

נדחסנו לחניה קטנטנה בתוך חניון קטנטן, כשמצד שמאל, צמוד צמוד אלינו, חונים שאנן סטריט, גיא מר ו.. שלומי אלון! אה-אה! וואוו.. זו נקודת שיא ראשונה! בהתלהבות של מתבגרת עם גשר בשיניים, אני מזנקת מחלון הרכב שלי ישר לרכב שלהם. ממש כמו אורלי וגיא כשהם תופסים "על-חם" עברייני תנועה ומין. בכל זאת, אני עיתונאית חוקרת... וחופרת. בקיצור הזדמנות כזו אני לא מפספסת.

"עצור", אני אומרת לשאנן, "היי אני באתי  לסקר ת'הופעה ולעשות גם ראיון קצרצר. אז מתי תעדיף לפני או אחרי ההופעה???"
"אין סיכוי" אומר לי שאנן. "אין סיכוי 'לפני' או אין סיכוי 'אחרי' ?" אני שואלת ופניי מקרינות הבעת טמטום קלה. "אנחנו לא מתראיינים. דברי עם היחצ"נית שלנו".
מה יחצ"נית מה?! חשבתי לעצמי.  טוב. אז יחצ"נית יקרה שלום, אם את קוראת שורות אלו אז  דעי לך שזה כבר לא אקטואלי.
בסדר, אז אין ראיון, אבל יש אחלה ווייב ועם זה ננצח. (אני מעודדת את עצמי עם משפטי קואצ'ינג של 4 שקל בתחנה המרכזית). 

הבארבי, עמוס צעירים וצעירות, רוצה לומר: נערים ונערות, רוצה לומר: ילדים. שרון אומרת שהיא "מרגישה חטיארית", ואני אומרת שתיתן לי סימן מתי להוציא את הקטטר מהתיק.
22:51 שאגות וצרחות. האטרף מתחיל. הקהל צועק "הדג נחש עושים היפ הופ ציוני, הדג נחש עושים היפ הופ ציוני!" שוב ושוב ושוב, כשברקע שלומי אלון גונח (איי! אני לא בטוחה שזה חוקי כל הקולות האלו).
חברי הלהקה עולים אחד אחד, כשלצד שמאל של הבמה עומד וניצב לו לא אחר מאשר יוסי פיין והרסטות המנצנצות שלו (מהסיקור הקודם), פיין שהפיק להם את האלבום, נותן חיזוק- תגבור על הבס. שאנן לבוש בחולצת סאטן אפורה, מחויטת, מכופתרת, מגוהצת טיפ-טופ. ראש ההיפ-הופ הציוני ניראה כאילו הוזמן לבר-מצווה, ואני שואלת 'איפה לשים את הצ'ק!?'.

הם פותחים עם "שירת הסטיקר", ו"כאפה מצלצלת" שמקבלת עיבוד מזרחי, עד כדי כך שגיא מר מסלסל את שורת המחץ "ערב טוב לך" . לליאור נרקיס, שלום. 
ממשיכים עם "אנשים" , "אני מאמין", "מה שבא בא" , "לא מספיק" ועוד מגוון של שירים מהאלבום החדש ("6") ומאלבומים קודמים.

הקהל של הדג נהנה הערב. קופצים ורוקדים, משתוללים ושרים ושוב קופצים. כן, הם בעיקר קופצים. לרגעים מסוימים חששתי לגורלי ולגורלה של שרון, שמא תקרוס הרצפה, והמדרגות והכל יתמוטט וחלילה ייהרס לנו הפן והאיפור. מזל שמחר יום שבת, חשבתי לעצמי, אסע לבית הכנסת הגדול להגיד "הגומל".

 

בהופעה הזו, כמו רבות אחרות יש מסורת. וכמיטב המסורת לכל הופעה מגיע אורח מיוחד ומפתיע שלא גילו לנו עליו קודם לכן. וזה הזמן לעשות הרבה רעש ללהקה המיוחדת והמפתיעה שמתארחת הערב - 'רד-בנד' !! אה-אה-אה-! הכי כייף רד- בנד! אני מרגישה כאילו זכיתי בפרס שווה במיוחד!
'רד-בנד' עולים לשני שירים, ובזמן שפיליפ העכברון, דופק את הראש על עמדת הדי.ג'י של גיא מר. רד, הבוב הסגול, עושה לנו 'אצבע-משולשת'! יסססס! בהחלט התרגשות שיא. צמרמורות בכל הגוף והשיניים. "הם עוד יחזרו אלינו" אומר שאנן, ואני כבר מחכה ומצפה לזה בקוצר רוח.  

ממשיכים עם "אין לי אף אחד", "הנה אני בא" ו"כוסאמאמק"  ובאמת 'סעמק'! בצמוד אלינו מתפרעת 'בימבו' על רטלין שנושקת ל-17, אני ושרון מגלגלות לה עיניים ומייחלות לרגע בו תעוף לנו מהפרצוף. פרט לזה, הכל טוב. לכבוד השיר "מה נעשה" , מחשיכים את התאורה והקהל שולף מצתים וטלפונים סלולאריים, בהחלט מחזה מרהיב. אהבתי. ב- 00:26 אומרים שלום ותודה ויורדים מהבמה כדי לחזור שוב ב-00:30, לאחר 4 דקות של נצח, להדרן צפוי מראש.

אך ראו איזה פלא, זה לא סתם הדרן, אלו רד-בנד! כן, כן, כן! רד-בנד עולים בהרכב מלא להדרן מגנווווווב! שבמרכזו מככב, פיליפ העכברון! והוא שר שיר חדש בעברית! יאפ! בזמן שפיליפ שר בעברית, מאסטר-ספלינטר מתהפך בביובו!
"שיווו.. זה העכבר מגינת ההפתעות" אומרת זאטוטה שנדבקה לי לגרביונים. כאן אני מבינה באמת כמה גדול פער הגילאים בנינו... השיר נקרא "כדורים" וזה שיר שמצריך שיתוף פעולה מהקהל בחזרה על השורות: "כדורים כדורים כלום מקבלים, כולם מקבלים חוץ מהשוטרים", בהחלט מסרים קשים על סמים קשים עוד יותר. "הוא סטלן הוא סטלן הוא סטלן!", מתסיס שאנן את הקהל שנסחף אחריו. וגם פיליפ מאשר "כן, אני סטלן!".

נודע לנו שהערב כולנו שותפים לצילומי פרק סיום העונה השנייה של רד-בנד, "אז תנו בראש ושתפו פעולה" מפציר בנו שאנן. רד, הבוב הסגול והכל כך שקסי אומר שהם יבצעו לנו עוד שיר חדש - All this was yesterday''  ובתרגום לעברית  "כל זאת היה אתמול", ואם להיות מדויקים 'נפרדנו כך', יאפ, הם אשכרה עשו גרסה מתורגמת לשיר 'נפרדנו כך' של מלך הגת- אבנר גדסי. מעבר לעובדה שזה מלהיב אותנו ברמות קשות, כל העניין הזה של בובות סגולות ואבנר גדסי, אנחנו מביעות תמיכה ומצטרפות אל הפזמון : נה, נה, נה , נהההה, נה , נה ,נה, נה ,נההההה  ועכשיו גם באינגליש : Na, na, na , naaaa..

'וואחד' הדרן ארגנו לנו. רד ולהקתו יורדים מהבמה. ומיד אחריהם עולים שוב, הדג נחש. הערב אנחנו זוכים ליהנות מדאבל-הדרן. זה הדרן משודרג. הדג סוגרים לנו את הערב סופית עם "עוד אח אחד" ו"שיר נחמה" אך הפעם בלי יהודה 'כובע+גיטרה' קיסר .

זהו, נגמר. אנחנו מדדות לנו הביתה מעוכות אך מרוצות.  שרון אהבה, אני אהבתי. לחצנו "לייק".

 

תגובות

 • כתבה מעולהההההההה!!!!!!

  ליטל, 17-10-2010 17:20

 • !U go girl

  שניקווה, 17-10-2010 19:45

 • כתבת התרבות מס. אחת באנדרגראונד של כרם התימנים!

  כתבה מעוללללללללה! לא הפסקתי לצחוק

  יואב, 17-10-2010 20:51

 • כתבת התרבות מס. אחת באנדרגראונד של כרם התימנים!

  כתבה מעוללללללללה! לא הפסקתי לצחוק

  יואב, 17-10-2010 20:51

 • תודה, אבל אני לא תימנייה..

  הפנויה, 18-10-2010 00:39

 • איי!! הכתיבה שלך מדהימה!!! פרסיה קטנה :)

  נועה, 18-10-2010 23:00

 • מישהו חייב להגיד את זה: מילא שאין באתר הזה עריכה,

  מילא שאין פה הגהה - אבל להעלות טקסטים מקושקשים בסימני שאלה רצופים (????), ובכל מיני "נה, נה" ו"כן, כן" ומילים שנכתבות "ככהההה", זה פשוט נראה כמו הודעת אס.אמ.אס אינפנטילית ומיותרת. שום דבר מגניב (אה, סליחה. כדי שתבינו, צריך לכתוב "מגנוווווב")

  הוגו שטיגליץ, 18-10-2010 23:59