מגזין

פנויה להופעה - עידן K

אדווה יוחנן וחן אלבק יוצאות מדי שבוע לגלות את העיר הגדולה ולשתף אתכם בחוויה. השבוע חן אלבק הלכה להופעת השקה של IdanK & The Movement Of Rhythm

מאת חן אלבק. 10-10-2010

תגיות: פנויות להופעה, Idan K

אחרי שבת ארוכה ועמוסה בבורגר-ראנץ', טוסטים, מקופלת לבן וילדים מעצבנים שצווחו את נשמתם לאחר שננטשו בסינמה-סיטי ע"י הוריהם העצלנים, אני בולעת כדור אחד לראש וכדור אחד לנפש ונפגשת עם פדידה ופרנקו- הצמד האהוב עליי. הערב (מוצ"ש) אנחנו פנויים רגשית להופעה שלIdan K & The Movement Of Rhythm  שמשיקים אלבום בכורה חדש עם ריח של תינוק!

חוץ. לילה. אקסטרים לונג-שוט. אנחנו מדדים להנאתנו מהחניון הפיראטי הסמוך, הישר אל מועדון הבארבי בת"א. כבר מהחניון ניתן היה להבחין שעמוס שם בבארבי. המקום מקושט בבלונים, פרצופים יפים ופרצופים מפורסמים. נכנסנו לבר, לצידנו עומד וניצב לו יוסי פיין, שמאובזר ברסטות מנצנצות, שעדיין לא יודעות שהן הולכות לספוג הערב מלא מלא עשן מועדונים.

 אני, פדידה ופרנקו מזמינים אלכוהול. "אוף, למה הם לא מקבלים פה אשראי?!", פדידה מתלוננת. יכולתי להשיב לה בצורה פשוטה: "למה? ככה!" , אך העדפתי לתת במה לצד העמוק והרציני שבי (ע-ל-ק) וסיפקתי לה בתשובה מתחכמת: "בתור אשת הון וממון זה לא אמור להפריע לך!". פדידה עיקמה את אפה ואמרה "אהה, נכון".  שלפה את השטר ובזאת סגרנו ת'נושא.

המון המון, ומלא מלא אנשים ממלאים בנוכחותם את הבארבי. וב-23:06 מתחיל הקסם. הקהל קורא ושורק שורק וקורא "אוווולה! אוווולה!" . K והתנועה עולים לבמה.
"ערב טוב!"  עידן K מדבר אלינו ואנחנו עונים.
K: "אתם מרגישים טוב?"
אנחנו: "כן!"
 K: "מרגישים טוב?"
אנחנו : "כן!!"
K: "מרגישים טווווווב?"
אנחנו : "כן כן כן!!"   (טוב, החלק הזה מחזיר אותי אחורה, אי שם להופעות של "הופה -היי" בנמל חיפה,טבריה , נתניה ושאר מקומות...).

ו.. בום! האטרף מתחיל! אורות ועשן וקצב אפריקאני! ואפרו ולטיני! בפורטוגזית ובאינגליש!
ובום-בום ובאנג-באנג! מסיבה חיה של אפרו-ביט-ברזילאי לוהט!

 

 


עידן K ו"תנועת הקצב" פועלים ביחד מ-2005 . זהו הרכב שנעשה בשיתוף פעולה עם חברים של K, ביניהם עידן כרמלי (מתופף) ששמע את החומרים של K ומאוד אהב. "הצטרפו עוד חברים כמו שחם אוחנה (בס)  ושאול עשת (קלידים) שהיו מאוד בעניין וזה נתן לי הרבה כוח". אומר K,  "התחלנו להרים את המפעל הזה. וב-2006 התחלנו להופיע. אף פעם לא היינו כאלה ידועים, אבל כל הפרויקט הזה בעצם בא מאהבה ומהרצון לנגן". הוא מוסיף.

K והתנועה שרים לנו את כל האלבום החדש, "שאותו ניתן לרכוש בשקלים מועטים אי-שם במסדרון של הבארבי", אומר K.  את רוב השירים באלבום הוא כתב והלחין ובאלבום ניכרת השפעה מטיול שערך, "טיול של חצי שנה בברזיל, קובה וג'מייקה, מאוד תרם לאלבום, כמו כל טיול טוב."   

הערב הם פותחים סלון ומארחים חברים שבאו לעשות כבוד, לעשות שמח ולהפיץ אהבה.
הראשון לעלות לבמה הוא, כפיר בן ליש. "עידן, התלבשתי מאוד יפה להערב ואני גם מריח טוב.." הוא אומר.  בהחלט כן, בן-ליש עולה חמוש במשקפיים שחורים שממסגרים את פניו, לבוש בחליפה שחורה ונעליי 'לקה' שחור-לבן (יהיה פה סטפס!?), נראה כמו אחד שהולך לעשות עסקים הערב.  (מהמקום שאני באה ממנו, בחליפות כאלה עושים רק עסקים שקשורים לאיומים וראשים של סוסים).

אחרי בן- ליש , עולים ומצטרפים גם  סוארז דו סנטוס, חבר מיוחד של K , "הוא התחיל אצלי כמורה", אומר K.  וגם קרולינה שמגיעה כהרגלה מעוטרת בלוגו המסחרי שלה – האפרו , כשלגופה 'שָל' שנראה כמו מפת שולחן.  קרולינה מוציאה את הסרעפת שלה ומניחה לנו אותה על הבמה! הבחורה שואגת מכל הלב והריאות! שמפו!  גם 'אקסום' המוטרפים מצטרפים, כולם מרעידים את כולם בערב הזה, ועל כולם אומרK  שהם כבר לא חברים שלו, "הם משפחה!".

פשששש.. ועוד איזו משפחה! אני חושבת לעצמי.  לאחרונה התעורר בי צורך עז להפוך ולהיות חלק ממשפחת הון, ממון שלטון וקניון- משפחת גינדי, אבל אחרי ההופעה הזו, אני משנה את דעתי, פתאום זה ניראה לי הכי מגניב להיות שייכת למשפחתK ! ואני לא פוסלת את האפשרות לשלט קטן ומגניב עוד יותר על הדלת - "כאן גרים בכיף חן ועידן K" . אה-אה!

 

בהופעה הזו כולם עם כולם, עולים אחד אחרי השני, עולים לשיר אחד עם השני!K  נראה מרוגש מתמיד! החולצה שלו ספוגה בזיעה של אושר ואדרנלין! הוא לא מרבה לחפור, אבל דואג לציין באופן חד משמעי וברור – "וואו.. אני שיכור!". הרבה אלכוהול זורם בערב הזה. ההופעה בעיצומה, את התנועה הזו אי אפשר לעצור! עם מקצבים והשפעות מקצוות תבל, גרוב פאנקי מדבק עם נגיעות של רגאיי, האוס, לטיני וברייקים אורבניים.

 K ותנועת הקצב מבעירים את הרחבה! הקהל מגוון עם מטרה ברורה אחת- "באנו לעשות כייף חיים ושיגועים". בצמוד אליי רוקדת 'סבתא-כוסית-על' (אמיתי לגמרי! יש דבר כזה!), היא לבושה בשמלה אדומה עם נקודות לבנות והיא משקשקת את עצמה! משקשקת ת'תותבות!  אחוזת ראשונים על סטרואידים!

00:35 ההופעה מסתיימת, אבל לא לפני שהקהל סוחט עוד קטע אחרון של אפרו!
 K מודה לכולם – "עשיתם לי ת'חיים! תנו את הנשמה ואנחנו ניתן בחזרה!"
עם משפטי מחץ כאלה , בבחירות הבאות אני שמה K  בקלפי!  

 

 

יש שמועה בעיר, שמאחורי כל שיר שלך יש סיפור. ספר לי איזה סיפור?
"אהה.." [עידן צוחק] , "חכי שנייה", הוא אומר לי, "אני כל כך מחוק מההופעה שאני צריך להסתכל על השירים כדי להיזכר בסיפורים".
אחח.. אין ספק שהומור זו אחת מהתכונות הבולטות של K...
"השיר 'pou do' שניגנתי עם סוארז דו סנטוס , היה אחד 'הסשנים' הכי מצחיקים שהיו לי, סוארז  הגיע עם עוד שלושה חברים, והקלטנו עד 2 בלילה, באולפן מלא בקבוקי בירות, פיצוחים ושאריות של בורגר-ראנץ' (הבורגר-ראנץ' מככב היום בסיקור שלי). שם נוכחתי לדעתי מהי הוויה ברזילאית אמיתית, שהדבר החשוב באמת הוא לא מה יהיה אחרי זה, אלא בואו ננגן! למוסיקה יש כוח מחייה!"

אתה מכוון למיינסטרים או לשוליים?
"אני מכוון את עצמי למקומות שאני בכלל לא יודע לאן זה הולך, אני חושב שהפרויקט שלי זה מעין מיינסטרים-שוליים".

מה דעתך על חתונות – חלטורה או פרנסה?
"אם יביאו לנו ת'ציוד אנחנו שם!"

יופי, כי בחתונה שלי אתה אמור לתקלט , זוכר?
"את זה כבר סגרנו".  כן,כן. סגרנו ת'פינה.

איפה תהיה עוד 5 שנים?
"שאלה טובה, אני אף פעם לא מסתכל קדימה כי תמיד טוב לי בהווה, אז אני לא יודע, אך אני מקווה שבמהלך השנים האלה ייצא לי לצאת לחו"ל, ולהאיר גם את שאר העולם עם המוסיקה, אני גם מאוד מקווה להיות עם ילד, בעוד חמש שנים. בעזרת השם".

אז לסיכום,  
עידן קיי  ו"תנועת הקצב".. או באינגליש : Idan K & The Movement of Rhythm
מקבלים לייק לייק ועוד לייק  (אחד ממני, אחד מפדידה ואחד מפרנקו) + "חמישה שפתונים".
בהחלט הופעה מעולה! ואני לא אומרת את זה כי אני משוחדת, או כי אני חברה טובה, או קולגה, או מאוהבת.. פשוט באתי, ראיתי וקניתי ת'דיסק. אהבתי!

בקרוב יוצא קליפ חדש מתוך ההופעה החיה. ובלינק הזה ניתן להאזין לרצועות מתוך האלבום: http://www.myspace.com/idank

 

IDAN K & THE MOVMENT OF RYTHEM
עידן K - כלי הקשה וקולות רקע
אודליה אוקנין - שירה
אמיר פינטו - שירה וכלי הקשה
ליאת שמאי - שירה
שחם אוחנה - גיטרה בס
שי פרץ - גיטרה חשמלית
שאול עשת - קלידים
תומר ג'ורג' כהן -סקסופון
מתן ממן - טרומבון
מתן גוב ארי - חצוצרה
סט תופים - עידן כרמלי

 

תגובות

  • חן

    הייתי שם, רקדתי וחייכתי מאוזן לאוזן. עכשיו, אחרי שקראתי את מה שכתבת - חזר אותו חיוך. את כותבת מקסים!!! תענוג מצחיק ושנון. ולא בגלל שאני מאוהבת, או חברה, או קולגה או מוטרפת על הדיסק - אבל כל מילה על עידן - ריספקט. שיחקת אותה בגדול הרבה טוב http://www.youtube.com/watch?v=cvze62AeqZw מיקי

    מיקי, 11-10-2010 22:33