מגזין

פנויה להופעה- דודי לוי והתזמורת הקטנה

אדווה יוחנן וחן אלבק יוצאות מדי שבוע לגלות את העיר הגדולה ולשתף אתכם בחוויה והשבוע חן אלבק הלכה לשמוע את דודי לוי והתזמורת מופיעים ביחד עם אהובה עוזרי. היה לה מרגש מאוד

מאת חן אלבק. 04-10-2010

תגיות: פנויות להופעה, דודי לוי, אהובה עוזרי

אחרי שבת ארוכה של כלום ושום דבר, הגעגועים לחצי-הקוצ'יני שלי (להלן: אדווה) הרגו אותי, אז צלצלתי אל פדידה, חברה טובה ואשת סוד. פתחנו את יומננו היקר שלום, וקבענו שבערב (מוצ"ש) אנחנו פנויות להופעה של דודי לוי והתזמורת הקטנה שמארחים את אהובה עוזרי. השמועות אומרות שזו הולכת להיות אחת ההופעות הטובות, ואני כבחורה מהפריפרייה, שמתבססת על ניסיון העבר, מאמינה לשמועות. אספתי את פדידה, הגענו לחניון, מצאתי חניה, "נישקתי" את הרכב שעמד מלפני וגם את זה שעמד מאחורי, עשיתי וואקה וואקה עם השלט של הרכב, ונכנסנו לאוזן בר.

 

השעה הייתה שמונה וחצי אולי רבע לתשע -  אני לא ממש טובה בשעונים וזמנים, ומעדיפה לסמוך על השעון הביולוגי, אז ב"רבע לילד" ישבנו על הבר, עם שתיים בירה ואחד דודי לוי. לוי והתזמורת הקטנה שלו ביחד כבר שנה וחצי, הערב הם עושים שיתוף פעולה עם המלכה האם - אהובה עוזרי! עוזרי שהשאירה את מיתרי הקול שלה בוולפסון מגיעה בפשטות ובחינניות הקסומה שלה, חמושה בכלי המגניב הזה– סנטור פרסי (כבוד לעדה. אה!).


באוזן ארגנו אותנו להופעה אינטימית בישיבה; כיסאות עץ קטנים מסודרים בשורות קצרות לימין ולשמאל כשבאמצע שביל קטן שמוביל לבמה. משהו שהזכיר לי קצת כנסייה, ואם כבר כנסייה אז זה הזכיר לי גם חתונה, והדבר היחיד שאני חושבת עליו זה איך להוציא מהתיק שלי הינומה ורבי מחמד, לאלתר איזה כוס מפלסטיק ויאללה קדימה לשים קץ ללחץ חתונות הזה שרודף אותי לאחרונה . פדידה מספרת לי על החבר שלה, ועל זה שהם כבר מלא זמן ביחד, ועל זה שהיא ממש הרגישה שהוא אוטוטו מציע לה נישואים בחג הקודם, ואוטוטו מציע לה נישואים בחג שאחריו, ואוטוטו מציע לה נישואים ביום-ההולדת שלה, ואוטוטו ואוטוטו אבל שום דבר לא קרה!   "אוף.. מה עושים?", היא שואלת אותי, "מאיפה אני יודעת, כנסי להריון!", עניתי. סתם, לא באמת התכוונתי לזה, זה יצא לי בשלוף. מה הריון עכשיו!? בשביל מה כל הכאב ראש הזה של טיטולים, חיסונים, אנגינה, כינים, גן, גננת, מעון, אסיפת הורים, אסיפת דיירים, משכנתא, חוסר חיים ,חוסר חיים וחוסר חיים. לא, לא הריון זה לא פתרון. (למרות שאפשר לקבל על זה מלא גימלים בצבא - תשאלו את אחותי.)

אחרי כמה עצות אחיתופל ושיחת בנות שהתדרדרה למקומות אפלים, לוי והתזמורת הקטנה עולים לבמה. לוי  מתיישב על כיסא עם גיטרה, וכך גם שאר התזמורת, שמורכבת מצ'לו ענקי, פסנתר, בוזוקי אירי ועוד כמה תופים. "זה הרכב שבנינו לפני שנה וחצי מתוך מחשבה לייצר סאונד חדש מתוך שירים ישנים מכל מיני תקופות, לייצר מעין שעטנז בין כל מיני סגנונות. זה קצת כמו ניסוי מוזיקאלי כזה: קלאסי, צועני, רוקנרול -  כמו סלט של סגנונות" אומר לוי.

הם פותחים עם השיר החדש של לוי "קבלי אותי חזרה". ומשם ממשיכים עם "מלאך" ו"ענוג", "ללא כנפיים" , "נחיה מחדש" ,"מושיקו" ועוד עוד. לוי מבצע שירים מכל התקופות, כאלה שהיו באלבומים שלו וגם כאלה שכתב או הלחין לאחרים. כל השירים הישנים מקבלים פרצוף וצורה חדשים, בעיבודים הכל כך יפים שלוי והתזמורת מעניקים להם. "זה מרגיש לי כמו לקחת שיר שאני מכיר לזון אחר לגמר. זה כמו שיש קיץ וחורף ופתאום יש איזו עונה חדשה שלא הכרתי, שאני לא יודע איך קוראים לה. ממש משהו אחר. וזה מוציא ממני דברים אחרים, זו אנרגיה אחרת! " אומר לוי. ואני מנסה שוב ושוב לזהות את השיר הבא, שירים שמוכרים לכולנו, אבל שוב ושוב אני נכשלת ומופתעת מחדש - זה מפתיע לטובה!

 

לוי לא מרבה לדבר ואחרי שבעה שירים עולה לבמה המלכה האם, האישה והסנטור, אהובה עוזרי בכבודה ובעצמה. מלאת חן, הומור, קסם ופשטות שמציפים אותנו לכדי התרגשות שיא, בהחלט צמרמורות בכל הגוף והשיניים! עוזרי סוחפת מחיאות כפיים שמסרבות להיחלש, היא מצמררת אותנו במנגינת הסנטור הכל כך ייחודית ומתחילה לשיר את השיר "אימי אימי "  - כן, כן אהובה עוזרי שרה! "אני אוהבת לשיר ככה בשביל הכיף" היא אומרת ומתלוצצת על קולה הצרוד. משם אנחנו ממשיכים עם "צלצולי פעמונים" ו"כל הזמן שבעולם". עוזרי מביאה עימה אנרגיות חדשות לבמה, שרה, צוחקת ובעיקר מפעילה את הקהל – עכשיו כפיים, עכשיו תשירו, עכשיו תעשו ככה ועכשיו תעשו ככה. והקהל? הוא ממושמע. מהופנט!

על החיבור לעוזרי מספר לוי: "באלבום האחרון, "מישהו לרוץ", יש שיר אחד שאהובה הלחינה. אבל האמת היא שהכרנו עוד לפני באיזה ערב התרמה שהיא ארגנה ואני התארחתי ונוצר חיבור. מאז אנחנו מידי פעם לוקחים את החיבור הזה לבמה. היא מגיעה מאזורים אחרים לגמרי ממה שאני מגיע ויש משהו מיוחד בחיבור הזה. זה מעיין חיבור בלתי אפשרי...עם אהובה זה משהו אחר. כל העניין הזה של התזמורות הוא סוג של מסע עבורי, שלחפש דברים אחרים, ואני חושב שאהובה היא חלק מזה". עוזרי נשארת לנגן עם התזמורת את "דוד"  וסוחטת עוד מחיאות כפיים, ועוד צחוק מהקהל. כשהיא יורדת מהבמה היא מחלקת כיפים לנגנים, מתבדחת עם לוי, מתבדחת עם כולם. אחחח.. אהובה את ה-מלכה!

לוי והתזמורת הקטנה מעניקים קומבינציה מוסיקאלית מטורפת. את השיר "תעשייה אבירית" של קורין אלאל הם מבצעים באופן תיאטרלי ומייצרים אווירה של קונצרט מטורף שלוקח אותי למחוזות אחרים. הצ'לו הדרמטי, נגינת פסנתר המהירה שגוברת וגוברת, ותופים המדמים קולות רעמים, יוצרים אווירה של מתח, סופה, דרמה! א-ט-ר-ף !!! מתח כזה לא תפס אותי מאז גמר הדוגמניות עונה ראשונה!

22:22 לוי אומר תודה, תודה ושוב תודה והם יורדים מהבמה..
22:23 נחשו מה? הדרן! הם חוזרים לבמה וסוגרים את הערב עם השיר "מישהו גדול" , שיר שכתב מאיר גולדברג, הלחין לוי וביצע שי גבסו .

מה לגבי חומרים חדשים?
 "כותבים" אומר לוי "אני בתקופה שאני כותב דברים חדשים. זה בשלבים של איסוף, כתיבה והסתכלות, ויש לי איזו שהיא תחושה שזה הולך לי לא רע".

ואיפה תהיה בעוד 5 שנים?
"אין לי מושג.. אני מאמין שאני אעשה בערך את מה שאני עושה היום, אני אכתוב שירים ואני אופיע איתם, אבל איך זה יראה אני לא יודע, איך זה ישמע אני גם לא יודע . אבל מבחינת העשייה שלי -  כבר 20 שנה אני עושה את זה, אז ניראה לי שעוד 5 שנים זה כבר חפיף.."

לסיכום, השמועות שעליהן דיברתי בהתחלה מתבררות כנכונות. שמועות זה האמת החדשה! (תשאלו את אקי וסנדי גם הם בקטע של שמועות). אני אהבתי, פדידה אהבה  וביחד אנחנו עושות דאבל- לייק! בהחלט מופע מפתיע, חדשני וסוחף. תבואו תבואו. ממליצה לכם בחום של 180 מעלות!

'חמישה שפתונים'- לדודי לוי והתזמורת הקטנה שאירחו את אהובה עוזרי. פשוט כייף.

 

לוי והתזמורת הקטנה: דודי לוי: שירה, גיטרה, אביב שטיין: בוזוקי אירי וכל מיני תופים, ענת נבו: צ'לו, שירה, שאול בסר: פסנתר, תוף רגל ושירה.

תגובות

  • ההופעה שלמ דודי והתזמורת הקטנה

    היינו באחת ההופעות של דודי והתזמורת הקטנ ה. כל מילה שלךנכונה. זה היה מדהים סוחף ומרגש. ממליצים בכל הלב לכו להופעה ותיהנו.

    שולי ועידן, 22-10-2010 13:36