מגזין

חתולה על גג פח לוהט

לאחר שנים של ציפייה מיס קיטן הגיעה לישראל. תמי ביברינג נכחה, התרגשה וחזרה כדי לספר לכם על זה. Kittn is High

מאת תמי ביברינג. 26-09-2010

תגיות: Miss Kittin

מיאו! היה שווה לחכות ולהתכונן לרגע הזה. לפני חודש פחות או יותר החלו להסתובב בעיר שמועות על הגעתה הקרובה של נסיכת האלקטרו, מלכת התקליטניות, האחת והיחידה- מיס קיטין. קיטין החלה את הקריירה שלה בתור קופאית עד שחסכה מספיק כסף לרכישת זוג פטיפונים ומשם הכל התחיל. החתמה בלייבל הנחשב Gigolo Records, תקלוטים ברחבי העולם, שיתופי פעולה עם השמות החמים ביותר של הסצנה דאז: The Hacker, Sven Vath, Goldenboy, Felix the Housecat  ועוד, שחרור מספר אלבומים ולהיטים חורכי רחבות  והמצאת ז'אנר מוזיקלי חדש- האלקטרוקלאש, שסחף אחריו דור שלם של קלאברים, בינהם גם אותי.


השמועות הפכו לאמיתות והעיר היתה כמרקחה. זמזום בלתי נפסק של שאלות הרות גורל כגון "היא תשיר גם או רק תתקלט?" , "תשים גם קצת להיטי עבר נוסטלגיים או תתמקד בסט טכנו קשוח ואפלולי"? "תבריז או תגיע"? אפף את כולנו, בעוד שההתרגשות, שכמוה לא נרשמה כבר הרבה מאד זמן, הולכת וגוברת.

הציפיות מהמסיבה היו כה גבוהות, שבדרכי לאומן חשבתי לעצמי שאין כל סיכוי לכך שהן יתגשמו במלואן ומכאן ברור שאתכזב בסופו של דבר. אופטימית כהרגלי. נכנסתי אל המועדון, שהיה כבר מפוצץ עד אפס מקום והספקתי לשמוע צלילים אחרונים מהסט של שלומי זידן (שכרגיל, לפי חברים ששמעו אותו בשלמותו, לא אכזב ונתן סט פתיחה מעולה). ואז היא עלתה. קרולין הרוה, AKA מיס קיטין, בסט ראשון באומן אחרי שנים של ניסיונות כושלים להביא אותה לישראל.


החתלתולה יודעת מה שהיא עושה. עשר דקות לתוך הסט והקהל כולו שבוי שלה, מאוהב בה, לא יכול להוריד ממנה את העיניים ובטח שלא להפסיק לרקוד. קיטין, שחוץ מהיותה תקליטנית-על, היא גם אושייה אופנתית לוהטת, נשמעת ונראתת כמו מיליון דולר. עם פרח אדום בוהק בשערה וסטייל אירופאי מהודק היא פשוט טרפה את המועדון על כל באו.

המוזיקה לא שעממה לרגע. אחד המאפיינים הבולטים של סגנון התקלוט של מיס קיטין הוא העירבוב המושלם של ז'אנרים מוזיקליים שונים מפופ דרך אלקטרו ועד טכנו, מאפקס טווין עד ניו אורדר. מי ששמע את הדיג'יי סט שלה בסדרת האוספים Bugged Out ידע למה היא מסוגלת ולא יכול היה להתפלל לסט טוב יותר מזה. במשך קרוב לארבע שעות ניצחה קיטין על האומן 17 ביד רמה כשהיא משלבת בין ישן לחדש, בין טכנו פרוגרסיבי למלודיות יפות ומחרמנות, כשבנוסף לכל זה, כשנחה עליה הרוח, היא גם שרה וליחששה בחושניות אל תוך המיקרפון והפנטה את הקהל ההמום. השעות חלפו ואני לא הרגשתי. לא את הזמן שעובר, לא את הצפיפות, לא את העשן ולא את הרגליים שלי. הקהל היה מורכב ממיקס מעולה של גייז וסטרייטים, בנים ובנות שלכולם מכנה משותף אחד- האהבה שלהם למוזיקה שלה.


כשבאמצע הסט נשמעו צליליו המוכרים של הלהיט הגדול ביותר שלה, הטראק שנבחר לאחד ממאה להיטי רחבות הריקודים הטובים ביותר של כל הזמנים -  Frank Sinatra , התקרה של המועדון כמעט התפוצצה מרוב צרחות ואקסטזה. אני יכולה להישבע שראיתי כמה מחבריי עם דמעות בעיניים. את הסט האקלקטי והוירטואוזי שלה סיימה קיטין עם אחד הקטעים האהובים עליי, Rippin Kitin, מתחילת הקריירה שלה , אותו שרה לייב לקול מחיאות הכפיים.

 

אביחי פרטוק, אחד מהדיג'ייז החזקים ומי שבשיתוף פעולה עם חרגול הרים את ההפקה הזאת, עלה לעמדה ולקח את המושכות מידה של קיטין. בידיים מהימנות ויציבות המשיך פרטוק את המוזיקה המשובחת והשאיר את הקהל על הרחבה עד שעות הבוקר, במה שמסתמנת כמסיבה הטובה ביותר של השנה, אם לא של העשור.


אז אמנם היא הבריזה לי מתוכנית הספיישל לכבודה באולפן, אבל היי פוסיקט, אני שלך לנצח.

 

תגובות