מגזין

מוציא קיטור - נרגנים ונהנים

בחג הזה לא צריך לקטר. יש קבלני משנה והם עושים עבודה מוצלחת בהרבה. גיל חסון יוצא לסיור במחוזות הנרגנות

מאת גיל חסון. 26-09-2010

תגיות: מוציא קיטר, הנירגנים, הנירגנות

 

Suncatcher Craft EyesSuncatcher Craft Eyes

בחג סוכות הזה לא צריך לקטר. זה לא שאין, פשוט יש מישהו שעושה עבורי את העבודה. עושים, ליתר נכון, ברבים. אלו הם אנשים יקרים, מיטב המוחות התקשורתיים במדינתנו הבנאלית להחריד. אסופה של חריגים שאינם יכולים, גם אם ירצו, להשתלב בקונצנזוס מהסיבה הפשוטה- זה פשוט לא בדי.אן.איי שלהם.                                                                     

YES עשתה טוב לצופים שלה בחג הזה ומשדרת ברצף יומי את הסדרה "הנרגנים", שלה זוהי עונתה השלישית. נראה כאילו דבר לא אבד מקסמה, מאז עלתה לראשונה ב-2007 ואולי אף השתפרה תודות להשתפשפות עם השנים. ככה זה כשהעורך הוא שי אביבי ובין הנרגנים (כולם אגב, חביבים עד מאוד) מככבים גידי גוב, יאיר ניצני, רון קופמן, דורון רוזנבלום, אבנר ברנהיימר, גיל טבת, יריב בן אליעזר ובל נשכח לפרגן לדוד גורביץ', גאוות יחידה משלנו. אם חלק מהשמות לא מצלצל מוכר באוזן, אחרי צפייה בפרק הראשון פשוט מתמכרים ורצים לחפש בגוגל- מיהו האיש הזה וכיצד ייתכן שאני לא מכיר אותו, אם אנחנו חושבים בדיוק אותו הדבר? ככה לפחות הרגשתי.

הגדרת הנרגן, כפי שמצאתי באתר של "ארצה הפקות" המפיקה את הסדרה:

  " גברים מעל גיל 40 הם היצורים הכי נרגנים בארץ. הם נרגנים יותר מההורים שלהם, שעדיין חושבים שישראל היא המקום הכי טוב ליהודים, ונרגנים הרבה יותר מהילדים שלהם, שלא ממש אכפת להם מכלום כל עוד יש להם אינטרנט ו-mp3 . אחרי שנים של התפכחות מאשליות, התמודדות עם אופנות מתחלפות, שינויים טכנולוגיים וניסיונות נואשים לתמרן במרוץ החיים – לכל מקום שהנרגנים מסתכלים -הם מוצאים סיבה לקטר". גדול!!!

כלל לא משנה העובדה כי הנרגן כבר מעל ל-40, גם בני 20+ עם ראש על הכתפיים (רק בלי שיער על הכתף) מזדהים עם הקיטורים ומסרבים להשלים עם הקדמה כדבר מובן מאליו. אוזניות בלו- טות', אס.אמ.אסים, ג'י.פי.אס, קינואה, מטרוסקסואלים וגברים קרחים עם פאות- כל אלה זוכים לביטול מוחלט ולהסכמה גורפת בשאלה "מי צריך את זה בכלל?" מצד שני- נאדים, מציצות, חוש הומור חריף במיוחד וכושר התבטאות יוצא מהכלל הן הלחם וחמאה של הסדרה הקורעת הזאת. אז למי שטרם חווה- קחו את המילה שלי, זה חובה.

בהמשך להצלחה של נרגנות בגרסה הגברית, החליטו לתת ייצוג למין החזק באמת והעלו את "הנרגניות". מלבד שינויים קטנים בפורמט, הכוללים אופי קצת יותר מעודן וקו מאופק יחסית לנשות הנרגנות, אפשר לומר שעשו עבודה טובה, אפילו טובה מאוד. ביניהן תמצאו את נרי ליבנה, חנה לסלאו, אביגיל אריאלי, אורלי זילברשץ, ציפי פינס ואחרות מקטרות על הכול: "על גברים, ילדים ונשים אחרות, על אוכל, כסף וסקס ואפילו על הפמיניזם" (מתוך האתר "ארצה הפקות"). אם כך, התגלו במדינתנו אפופת המאצ'ואיזם גם נשים חזקות, לא רק כפילות בריטני מצועצעות ונטולות כל שבב של עצמאיות.

בקצב הזה הגברים צריכים להיזהר- אם לא ימצאו מספיק על מה להתלונן, הגברות החזקות עוד ישיגו אותם. לא שהייתי דואג, הם תמיד ימצאו על מה לקטר.   

 

תגובות

  • WkBRUOzyJxvyJBg

    This is way more hlefpul than anything else I’ve looked at.

    Journey, 12-07-2011 05:18

  • WkBRUOzyJxvyJBg

    This is way more hlefpul than anything else I’ve looked at.

    Journey, 12-07-2011 05:18