מגזין

פנויה להופעה - אלי לולאי & דיויד בואי

אדווה יוחנן וחן אלבק יוצאות מדי שבוע לגלות את העיר הגדולה ולשתף אתכם בחוויה. השבוע, לאחר ייסורי הפרידה מאדווה, יצאה חן אלבק בגפה לראות את אלי לולאי במופע מחווה לדיוויד בואי

מאת חן אלבק. 23-09-2010

תגיות: פנויות להופעה, אלי לולאי, David Bowie

 

התעוררתי לי בבוקר, כמו בכל בוקר, עם עין אחת כאן ועין שנייה בגשר אלנבי -  אבל הבוקר הזה לא היה סתם עוד בוקר. לילה  לפני  אדווה נטשה אותי, עזבה אותי לטובת טיול שורשים בהודו, היא קוראת לזה "פסק זמן", אך מבחינתי זאת פרידה! ואם יש שני דברים שאני ממש גרועה בהם זה פרידות ולוח הכפל. היא  לא הותירה לי יותר מידי ברירות, אז החלטתי לקחת אחריות על החיים שלי ולהתמודד עם זה כמו גדולה – אז רוקנתי את חשבון הבנק שלי כדי לממן לעצמי אלכוהול סביר כל שהוא ובכך להטביע את יגוני בטיפה המרה. בנוסף, שריינתי לעצמי גם כבד חלופי למקרה הצורך.

האמת שבהתחלה חשבתי לוותר על הטור הזה - מאיפה אני אמצא עוד בחורה פנויה כמוני?! אבל אז נזכרתי שכל העיר הזאת מפוצצת בבחורות פנויות. צלצלתי לקרן , חברה וגם קולגה, ואמרתי לה : "בואי לבואי!" , והיא אמרה לי : "מה!?", אמרתי לה : "בואי לבואי!" , והיא אמרה: "אה?!!?", אז אמרתי לה: "שייאאללה איתך, איך את לא מבינה את המשחק מילים? אלי לולאי  עושה דיויד בואי - אז בואי!".

סגרנו ! בערב יום שלישי אנחנו פנויות להופעה של אלי לולאי (רוקפור לשעבר) במחווה לדיויד בואי באוזן בר. זהו מופע שרץ כבר כמה חודשים ובמסגרתו מבצע לולאי שירים של בואי מכל הזמנים ואלבומים. "שירים מכל התקופות, מסוף שנות ה60 עד עכשיו . אמנם אי אפשר להכיל את כל מה שהוא עשה, אז כל פעם אנחנו קצת משנים" אומר לולאי. ולמה דווקא בואי? "אני אוהב את הדרך של דיויד בואי, אני חושב שהוא אומן מאוד מעניין וחדשני, והחלטתי להכיר את זה למי שלא מכיר".

22:30 לולאי עושה חימומים וכיוונוניים על שירים של הרד הוט צ'ילי פפרס  וב-23:00 וקצת  ההופעה מתחילה. לולאי ולהקתו עולים לבמה עם פיסות דבק איזולירבנד שחור שמקשטות את פניהם. כן, זה היה טיפל'ה מוזר, ככל הנראה סוג של תחליף גברי יותר לנצנצים ולפודרה של בואי. הם פותחים עם השיר Look back , ומשם ממשיכים עם Fashion  ו- China Girl שזה בהחלט ה-שיר שלי! באמת באמת! אני יודעת שאם לא הייתי חצי פרסיה-חצי איראנית, אז בטוח הייתי סינית! בדוק!  ואז מגיעים גם Ziggy Stardust - שזה, דרך אגב, אחד השירים האהובים על לולאי. "אני גם אוהב את Five Years ו-China-girl  ואני חושב שאחד השירים הכי חשובים של דיויד בואי זה .Space Oddity אני אוהב לשיר אותו.." הוא מוסיף. עוד היו Ashes to Ashes , Wild is the Wind, Life on Mars.

לולאי לא מרבה לדבר הרבה בין שיר לשיר, מדי פעם הוא אומר תודה לדיויד בואי , מגיב וצוחק קצת עם הקהל ובעיקר מזמין אותנו לשיר. "האם מישהו מכיר את Blue Jean ורוצה לעלות לשיר את זה?", הוא שואל ומציע את הבמה. האמת, שגם אותי הוא שאל בזמן הראיון  אם בא לי לעלות לשיר, אבל לולאי עושה את בואי כל כך טוב , שחבל שאתן למנעד הפרסי שלי לחרב לכולם את עור התוף.

השירים שהוא מבצע ברובם נאמנים למקור אך קיימת משיכה מסוימת לגוון של רוק ."הרעיון הוא לא לעשות "הצגת דיויד בואי", אלא לעשות משהו אמיתי, לנסות להביא את זה עם הלהקה. ולגבי עיבודים - איפה שלא צריך לגעת, שזה מושלם פשוט, אז אין צורך. זה כאילו רק ללכת עם זה  ואיפה שיש שירים שהם קצת יותר אייטיזים - אנחנו לוקחים אותם יותר לכיוון של רוקנרול, שפתאום מקבלים צבע אחר וזה מעניין".

המקום מלא, מלא עד אפס מקום, מלא במקומות הנכונים (וגם בלא נכונים), מה זה מלא - עמוס!  והקהל רוקד, שר, משתולל. ללא ספק לולאי העיף שם מוחות לאוויר! מישהו מהקהל צעק :"תן לנו בראש!!" וכששמעתי את זה, לא אשקר, שקלתי לביים התעלפות כאות הזדהות עם המחווה המטורפת הזאת! רוצה להתעלף! רוצה להרגיש חו"ל! רוצה לכבוש את הוליווד כמו אקי וסנדי! לולאי באנרגיות שיא, מזיע, קופץ, מפרק את הבמה, שר מכל הלב והריאות, ומזוויות מסוימות אפשר לראות לו את הסרעפת. והנה  מגיעה עוד צעקה מהקהל : "תן משהו של דיויד בואי!!", לולאי צוחק ומשיב: "עזוב, אולי משהו של גבע אלון...?" וכמובן עוברים ל Modern Love ... ישששש!!

שמח פה ואני מרוצה. לפחות הייתי מרוצה עד שקלטתי שיצור גברי כלשהוא מריח לי את הכתף, מה זה מריח.. מסניף! נבהלתי, נבהלתי רצח! שאלתי אותו מה ניראה לו שהוא עושה והוא השיב בטמטום טבעי שהוא רק מריח לי את השמפו. על זה סבא שלי עליו השלום היה אומר: "דפקט!". אני אומנם פרסייה אבל עדיין לא הגעתי למצב שאני צריכה לחפוף את הכתפיים. בהחלט מעליב ומטריד בו זמנית!

 

אבל הצלחתי להירגע וחזרתי להתמקד בדיויד..באלי.. בבואי.. בלולאי!  18 ביצועים מעולים מגיעים לסיומם. לולאי והלהקה יורדים מהבמה כדי לחזור אליה שוב ל-ה-ד-ר-ן- ! (הכי ברור..) וסוגרים עםLet's dance     ו- Changes. ואז, שוב צעקה מהקהל : "רוקפור!!!"  (בשלב מסוים כל הצעקות האלו נשמעו לי טיפל'ה מבוימות) . לולאי כמובן לא מתעלם ובדרכו החיננית אומר: "אהה באסה הם רוצים רוקפור,  אבל אני עושה פה משהו! אני עושה משהו שאני מאמין בו!".  אאוץ'. אחלה פאנצ'. אם זה לא היה כזה כואב הייתי מוסיפה לו גם איזה סטוגודוששש. ואם כבר רוקפור, אז מה קורה לגבי חומרים חדשים ומקוריים של לולאי? האם יש משהו על הכוונת? אז הוא מספר: "אני עובד עכשיו על שירים חדשים, אני לא יודע אם זה יצא בפורמט של אלבום , כי לפחות כמו שאני יודע ואני מניח שרוב האנשים גם יודעים, שהיום פשוט אין קנייה של דיסקים , אז אני חושב פשוט להוציא את זה אחד אחד כסינגלים". החומרים מתוכננים להיות בעברית, אך הוא לא יפסול גם אפשרות לשיר ולכתוב באנגלית כפי שעשה בעבר.

איפה אתה רואה את עצמך עוד 5 שנים?
"רגל אחת בקבר?!..סתם סתם" הוא צוחק. "האמת שאני לא יודע, אני מקווה במקום טוב עם עוד מלא שירים, עוד מלא יצירה שלי מקורית, מרגיש טוב.. יוצא לדרך חדשה".

וכעת לשאלת המחץ.. בנית סוכה?
"הבת שלי, בת ה-17 , בנתה בחדר שלה סוכה, בתוך הבית.. וזאת כנראה תהייה הסוכה שלנו.." אחחח.. אני רוצה להתאשפז אצל אלי בסוכה!!!

 

לסיכום - אז מה היה לנו: ימבה להיטים מעולים של בואי, בביצועים מעולים ביותר של לולאי. אם נתעלם לרגע מהסוטה והשמפו - יש לנו הופעה שווה שווה ומומלצת ביותר - כדאי לכם! אני נהניתי. ביג- לייק!

אני מעניקה לאלי לולאי – חמישה שפתונים + קישוט לסוכה! 


תגובות