מגזין

קליפטומניה

תאיר קסלר, קליפטומנית כפייתית שגדלה על ברכי ה-MTV, מביאה לכם מדי שבוע את הקליפים הכי יפים, נוגעים, טיפשיים, מצחיקים ומוזרים שהמסך שלכם ידע

מאת תאיר קסלר. 22-09-2010

תגיות: קליפטומניה, קרולינה, Philip Selway, Skunk Anansie, OK Go, קליפים, יו טיוב, סרטונים, תאיר קסלר, וידאו

 

 

קרולינה – Smile 2 Me

 

הרבה אומנים וחברות תקליטים ישראליות לא מצלמים וידיאו קליפים מכיוון שהם נשענים על הטענה שצילום וידיאו קליפ ראוי לצפייה עולה הרבה מאוד כסף. הגיע הזמן לשים לזה סוף, בשנת 2010 בהחלט אפשר לצלם וידיאו קליפ בן- ז!@# בתקציב שחברת תקליטים ואפילו האומן יוכלו לעמוד בהם. כל שבוע כשאני מתיישבת לכתוב את הטור אני שמה לי למטרה לקדם את הוידיאו קליפים הישראלים אבל לצערי הם כמעט ולא קיימים. מוזיקאים נכבדים אני פונה אליכם פניה נרגשת ללמוד מחבריכם לברנז'ה קרולינה וקותי איך עושים וידיאו קליפ מגניב ביותר בתקציב מינימלי – לוקחים מצלמת פוקט, מצלמים בתל אביב (אפשר בכל עיר אחרת) ועורכים את זה על המחשב. להלן התוצאות:

 

 

 

 

 

OK Go - White Knuckles


 

עוד וידיאו קליפ מעולה שאי אפשר להוריד ממנו את העיניים מבית היוצר של Ok Go. אם כבר בוידיאו קליפים שלא צריך למכור את הכליות של כל חברי הלהקה כדי לצלם אותם עסקינן, לפנינו דוגמא נהדרת. אני בטוחה שאםOk Go  היו רוצים הם היו יכולים לארגן בוכטה רצינית כדי לצלם וידיאו קליפ בתקציב מפלצתי אבל כמו תמיד הם בוחרים לצלם וידיאו קליפ הומוריסטי על גבול האקרובטי שימשוך את הצופים (אפשר לראות זאת בוידיאו קליפים הקודמים שלהם לEnd Love  וכמובן ל Here It Goes Again). הפעם הם הלכו על דוגי סטייל כי זה תמיד גונב את ההצגה (בשני המובנים) ואני מהמרת שהוידיאו קליפ הבא יהיה עם ילדים (נדרש לא?)

 

 

Skunk Anansie - My Ugly Boy

 

Woman cant you drive? סקין מוכיחה לנו שלא משנה אם את אישה שחורה/לסבית/קירחת את עדיין לא תדעי לנהוג.. ועוד בחניון. אני מתה על סגנון הצילום השחור בנזין והאור שצורב את העיניים כמו שיש בוידיאו קליפ הזה זה מחזיר אותי לתקופה שהלהקה הזאת התחילה לפעול, זמנים  שמוזיקת רוק טהור- גיטרות תופים ובס נשמעו מכל פינה, בלי תוספות אלקטרוניות. היה בזה משהו נאיבי, משהו שילדים חולמים לעשות- להקים להקה. מה שמעצבן אותי בוידיאו קליפ הזה הוא שהם עשו רשימת מכולת תחת הכותרת "מה יעשה את זה לאנשים כדי שהם יצפו בוידיאו קליפ?" והגיעו למסקנה שזה סקס, מכונית מתנגשת ועוד סקס. אני שונאת שמזלזלים בצופי המסך ונותנים להם את הנמוך ביותר.

 

 

Philip Selway- By some miracle

זה הוידיאו קליפ שצפיתי בו הכי הרבה פעמים השבוע ונראה לי שלא ימאס לי לעולם. הבמאי דיויד אלטובלי יצר וידיאו קליפ שמשאיר את הצופה דרוך לא רק בפעם הראשונה שהוא רואה אותו אלא בכל פעם שהוא רואה אותו. לרוב בסוג כזה של וידיאו קליפים אין פאנצ', אנחנו נשארים באוויר ואומרים לעצמנו "נו טוב וידיאו קליפ אינדי למה ציפינו?" אבל פה הפאנצ' הוא לא רק טוב אלא גם מתמשך.

 

 

 

 

 

תגובות

  • YZoKjJhYRLm

    nxWwV7 <a href="http://iqwfxbnpljwc.com/">iqwfxbnpljwc</a>, [url=http://uqtgpoeniism.com/]uqtgpoeniism[/url], [link=http://yvrkuszgbklz.com/]yvrkuszgbklz[/link], http://txyylnvuszym.com/

    ulbhvlmvmvp, 31-12-2010 03:43