מגזין

פנויות להופעה- ראש גרוב

אדווה יוחנן וחן אלבק יוצאות מדי שבוע לגלות את העיר הגדולה ולשתף אותכם בחוויה. והשבוע הן הלכו להביא את בשורת הFפאנק וגרוב מהופעה של "ראש גרוב"

מאת אדוה יוחנן, חן אלבק. 13-09-2010

תגיות: פנויות להופעה, ראש גרוב

פנויות להופעהצילום: ליאור שמחי (Frame)

אחרי שאדוה סיימה סוף-סוף לעטוף את כל חייה בניילון-פצפץ וארזה אותם טוב-טוב לתוך קרטונים של RC קולה ואחרי שחן הבינה שמארחת היא לא באמת המלכה של המלצריות, הגענו מלאות תובנות חדשות על החיים בכלל ועל שעון החורף בפרט (כן, כן. החלטנו השנה להזיז את השעון מהסלון למטבח!) לאזור המסגר. שם מצאנו לנו חניה ברחוב קטן וחשוך ומיקמנו את עצמנו בתיאטרון תמונע-  הערב אנחנו פנויות להופעה של "ראש גרוב"!

"ראש גרוב" היא להקת Fאנק ישראלית, שכבר הספיקה לחמם את הדג-נחש, פאנקנשטיין ואברהם טל. היא מורכבת משבעה נגנים וסולן כריזמטי, שמבצעים חומרים מקוריים בעברית לצד להיטים ידועים ומקפיצים אחרים. את השם "ראש גרוב" הם קיבלו על עצמם באופן דמוקרטי, " פשוט חשבנו על שמות, העלינו הצעות, ואז עשינו הצבעה. השם היחיד שלא נפסל היה ראש גרוב", אומר חגי לוין (בס ושירה) שמונה להיות הדובר הלא רשמי להערב.

ראש גרוב מתכנסים להופעת השקה לכבוד הסינגל החדש "תחזירי לי". כרגע הפקת אלבום אינה עומדת על הפרק והם להקה מגניבה שאפשר לשמוע את יצירותיה בעיקר דרך האינטרנט. "אולי יום אחד נוציא אלבום", הם אומרים, "כרגע אנחנו לא חושבים שהפורמט הזה כל כך עובד, אנשים לא קונים דיסקים, הם פשוט מקשיבים לשירים". "השאיפה שלהם זה שיגיעו כמה שיותר אנשים להופעות, השאיפה שלי זה שיהיו כמה שיותר הורדות בסלולר", מוסיפה ואומרת איילה שלום, המפיקה שלהם. ואנחנו אומרות : "ת'כלס, צודקים!" ואפילו עושות להם "לייק" בלב.

22:55 וההופעה מ-ת-ח-י-ל-ה !  שני נשפנים עולים ראשונים ומפרקים לעצמם ת'ריאות ועל הדרך מעיפים גם את הגג!אם טטיאנה הופמן הייתה מצטרפת אלינו לסיקור היא בטוח הייתה אומרת במבטא הייחודי שלה כמובן: "נחשול אדיר של אנשים גודש הערב את תיאטרון תמונע, באזור התעשייה הציורי של ת"א."  כן , כן ריספקט לטטיאנה! המקום היה מלא אנרגיות, קהל דרוך, מוכן ומזומן לעשות כייף חיים ושיגועים.

הם פתחו את ההופעה עם השיר שנושא את שמם, איך לא, "ראש גרוב" . שי, סולן הלהקה, פותח במילים "ההורוסקופ שלי אומר שצריך לקנות תקליט" , וההורוסקופ שלנו אומר לנו שאנחנו צריכות להיזהר מחפצים חדים, ולוותר על עקבים, כי הערב אנחנו לא הולכות לשבת. אה! והיה עוד משהו שנכתב אצלנו בהורוסקופ (או שאולי זה כתוב לכולם) - השבוע תקבלו קידום בעבודה. כן, בטח. "תתחילו לזוז ולהוריד 2 ק"ג מיותרים מהחג הזה!" מפציר בנו שי, ואנחנו חושבות, מהנהנות ומזיזות את האגן.

 

הערב ממשיך עם עוד 12 שירים מקפיצים, מתוכם שני קאברים: האחד "עד אלייך" של פורטרט  (כן, לשי יש קול זהה לקולו של רון רוזנפלד סולן פורטרט! את חן זה ממש הגניב כל הקטע הזה והיא הייתה חייבת לצווח את זה למפיקה בסוף ההופעה). הקאבר השני, הוא גרסה Fאנקית ביותר ל-   You Can Leave your hat on. הלהקה ביצעה חומר מקורי ומרטיט כמו : "אם לא שמתם לב", "מחכה לרגע" , "אותו סיפור" ו-  "הבנות של תל אביב" - שיר שבהחלט מציג את כל האנטי-מגניבות של העיר הגדולה, אבל בשורה התחתונה הם קובעים שהסיבה היחידה להמשיך לחיות בתל אביב הן - הבנות של תל אביב. (מה שהם לא יודעים זה, שהבנות של תל אביב, הן גם הבנות של פ"ת, בת-ים, עמוקה ולהבים. כן זה בדרום. מקום בו יש כמה קוצ'ינים).

שיר נוסף ששבה את תשומת ליבנו היה "פאנק למדינה" - "שיר חדש דנדנש, יש לו ריח של תינוק.." אומר שי, ומבקש מכל הקהל להוציא מכשירים סלולאריים ולהתחיל לצלם בוידאו- "תשלחו לנו את קטעי הוידאו ואנחנו נערוך את זה לקליפ", הוא מוסיף. אנחנו לא יודעת האם זה הקהל שממושמע פלאים או שאולי זו הכריזמה של שי שמציפה את המקום. בכל מקרה כיאה לבחורות רווקות, נטולות מחויבות, פנויות להצעות ועוד כל מיני מושגים שמעידים על הסטאטוס הנוכחי שלנו, אנחנו מחליטות לקחת חלק בפעילות הקבוצתית! כן, כן אנחנו מצלמות בסלולארי של חן, כולל אפקטים! ממש קליפ חתונות מהאייטיז!

הערב ממשיך, זו לא באמת הופעה, זאת מסיבה! הקהל מפרגן ביג-טיים! בשלב מסוים,ברונשטיין הסקסופוניסט, זורק פריט לבוש כלשהו (מדובר בבנדנה) לבחורה בקהל (מדובר בחברה שלו), וזה מרגיש לנו קצת חו"ל. גם לנו מתחשק לזרוק להם משהו. תאמינו לנו או לא, היינו זורקות להם חזייה אם רק היינו זוכרות בכלל ללבוש אחת כזו. לקראת הסינגל "תחזירי לי" - מבקש שי מהקהל "תנו לנו קצת אהבה, פשוט אהבה!".

"תחזירי לי" נחשב לשיר הכי שקט שלהם הערב, שיר שמדבר על בחורה שעזבה, החזירה הכל חוץ מהלב ,שאותו שכחה להחזיר. אחחח.. כמה אופייני לנו. כמעט שעה של הופעה מגיעה לסיומה, החבר'ה סוגרים עם הדרן לבקשת הקהל, עם השיר "יאאללה בקטנה" - כולם רוקדים, כולם יודעים את המילים, אנשים שמחים פה בתל אביב.

ואנחנו מסכמות את הערב: היה מעולה! תבואו לראות, תבואו לשמוע, תבואו לעשות להם לייק בפייסבוק. תבואו, תבואו! טוב נו, ניראה לנו שאנחנו טיפל'ה מאוהבות, אבל המקצועיות דבקה בנו אז אנחנו עדיין אובייקטיביות!

בקיצור, סגרנו על - 5 שפתונים + 2 לייקים ל"ראש גרוב" .  

תגובות